Skocz do zawartości

Co wybrać? MI4, mi4c, redmi 3


Waski11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jako były posiadacz Z3 compact, która się potlukla szukam dla siebie nowego telefonu. Mnogość modeli xiaomi przyprawia o ból głowy. Zastanawiam się między MI4, mi4c, redmi 3. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby telefon nie odbiegal wydajnosciowo od z3c w grach i płynności działania na codzien, dobrym wyświetlaczu i sensownej baterii. Za redmi 3 przemawia jedynie slot SD, ale to chyba nie problem żeby nauczyć się żyć z 16gb pamięci. Fajnie by było gdyby była możliwość w razie czego wgrania jakiegoś cm lub innego romu. Co polecacie? Trochę się naczytalem negatywnych opinii o Xiaomi (bóle głowy, awaryjność). Jak to u was wygląda? Trochę się po prostu boję tej marki :) - nigdy nie miałem produktów xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się xiaomi. Ja mam drugi fon xiaomi i jestem zadowolony. Mojej żonie też kupiłem xiaomi i po przejściu z szajsunga s3 neo jest bardzo zaskoczona. Jakość / cena nie porównywalna do sony czy sajsun itd.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ja mam tzw. "beke" z ludzi, którzy płaczą, że boli ich głowa z powodu telefonu :D. Najczęściej głowa ich boleć zaczyna jak znaleźć nie mogą dokładnego SAR urządzeń, zwykłe placebo i wmawianie sobie pewnych faktów :P. Mniejsza, awaryjność Xiaomi jest sporo niższa od Sony, miałem 2 soniaki ze średniej półki oba były 3x na gwarancji, kupiłem Redmi 2 1GB (ponad rok temu) do dziś żadnych problemów, śmiga tak samo jak rok temu :). Wnioski można wyciągnąć sobie samemu :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. Owszem, wydajność jest bardzo ważna, ale czytałem że w mi4c bateria słabo trzyma, fajnie gdyby od rana do wieczora wytrzymała przy intensywnym użytkowaniu. Na moim miejscu który model proponujecie? Po waszych wpisach jestem już przekonany do xiaomi, pytanie brzmi który model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nezumi napisał:

Redmi3 posiada mocną baterię, która na pewno wystarczy na dłużej, Mi4/Mi4c przy intensywnym użytkowaniu ~4-5h SoT (zazwyczaj 14-16h u mnie wytrzymuje na 1 ładowaniu).

A powiedz mi jeszcze jak z wydajnością w grach? Głównie gram w hearthstone i zastanawiam się czy ogarnie. Mam możliwość kupna redmi 3 za 550zl i zastanawiam się czy warto dopłacać do MI4, mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Waski11 napisał:

A powiedz mi jeszcze jak z wydajnością w grach? Głównie gram w hearthstone i zastanawiam się czy ogarnie. Mam możliwość kupna redmi 3 za 550zl i zastanawiam się czy warto dopłacać do MI4, mi4c

Wszystkie 3 telefony sobie poradzą z Hearthstone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, mam podobny dylemat, też mam te 3 telefony na celowniku. Dla mnie liczy się dobry aparat + wydajność więc chyba padnie na Mi4C jednak mam obawy czy miejsca starczy (podobno ~11GB free) na wszystkie ulubione aplikacje.

Konkretnie myślę nad tą ofertą:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-16gb-2gb-black-czarny-vat23-i6448481954.html

Czy jesli telefon ma miui 7 to przez OTA zaktualizuje do wersji 8 ? 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe są już za 600 zł, dlaczego akurat ta aukcja? 
http://allegro.pl/sklepy-xiaomi-mi4c-16gb-czarny-vat23-krakow-i6654805326.html

4 dni temu kupiłem telefon w tym komisie. Goście maja całą gablotkę z tel głównie z chin, najwięcej xiaomi, lenovo i zuków. Znalazłem ich komis własnie przez alledrogo, aczkolwiek telefon odebrałem osobiście (jestem z Krk). Nie jest to żadna reklama. Raczej ma na celu uświadomienie, że ponad 700 zł za mi4c to dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...