Skocz do zawartości

Mi4c - pomóżcie mi proszę dokonać wyboru softu


elminster

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich!

To mój dopiero pierwszy telefon od Xiaomi oraz pierwsza próba zmiany softu w telefonie w ogóle. Dlatego doświadczonych wyjadaczy proszę o wyrozumiałość. ;-)

W związku z wielką ilością informacji dostępnych na stronie miuipolska.pl i na tym forum założyłem ten wątek, żeby się Was poradzić. Z lektury forum wnioskuję, że dużo jest przypadków, gdzie ktoś pomylił wersje wgrywanego softu albo zrobił coś niezgodnie z instrukcją – co może skutkować cegiełką…. Chcę takich sytuacji uniknąć, dlatego wolę wcześniej zapytać, niż barć pierwszy z brzegu soft coś tam próbować i wgrywać na ślepo, a potem błagać o pomoc, gdy będzie już za późno.

Dziś przyszła do mnie wersja XIAOMI MI4C LTE 16GB 2GB. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczony, ponieważ spodziewałem się telefonu, którego system będzie cały w chińskich znaczkach i dwóch dni pracy nad nim, a tutaj niespodzianka. :shock:

Konfiguracja niczym się nie różniła od Samsunga i po włączeniu telefonu poczułem się jak w domu. Oto screeny:

bBASThK.png?1ipGAY9j.png?1nvV3J1j.png?14ofxOfa.png?1

 

Co to w ogóle oznacza, że mam wersję MIUI Global 7.3? Czy w związku z tym, że mój telefon został dostosowany do rynku globalnego nie muszę już nic zmieniać?

Wcześniej czytałem sporo co by tu zainstalować w sytuacji, jak mi ten telefon przyjdzie. Byłem przygotowany do instalacji czegoś z tej listy:

1. Najnowsza wersja MIUIPolska dla MI4C (czy to wersja MIUI 6.7.14?)

2. Czysty Android 6.0.1

3. CyanogenModa13 bazujący na Androidzie 6.0.1

 

Ale jestem tak pozytywnie zaskoczony tym co mam od razu po wyjęciu z pudełka, że nie wiem czy jest sens się bawić w zmiany?

Jeśli jednak jest sens to którą wersję byście mi najbardziej polecali?

Najważniejsze dla mnie jest to, aby telefon świetnie sobie radził z filmami, muzyką na YouTube oraz muzyką odtwarzaną z wbudowanej pamięci. Telefon będzie używany przede wszystkim w domu i wyłącznie po WiFi. Wstępne testy przeszedł właśnie na aktualnym sofcie i wszystko ładnie działa.

 

PODSUMOWUJĄC:

Co oznacza wersja  MIUI Global 7.3 i czemu wszystko jest tak ładnie skonfigurowane i po prostu działa po polsku? :-D A miałem mieć tyle zabawy... ;-)

No i biorąc pod uwagę powyższe potrzeby i wasze bogate doświadczenie w tej materii – zostawić tak jak jest, czy zmieniać system?

A jak zmieniać to na jaki? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co oznacza wersja  MIUI Global 7.3 i czemu wszystko jest tak ładnie skonfigurowane i po prostu działa po polsku?  A miałem mieć tyle zabawy... 

No i biorąc pod uwagę powyższe potrzeby i wasze bogate doświadczenie w tej materii – zostawić tak jak jest, czy zmieniać system?

A jak zmieniać to na jaki?"

Nie ma globala na Mi4c, masz syfiasty soft. Odblokuj bootloader i wgraj MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...