Skocz do zawartości

Biała plamka na wyświetlaczu


wojtekmarchewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki. 

Mój Mi4 zachorował :( , w prawym górnym rogu pojawiała się biała pozioma plamka, widoczna głównie na białym tle, jest mniej lub bardziej widoczna w zależności od temperatury telefonu, czy ktoś mógłby postawić diagnoze i go wyleczyć :), z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem 

20160719_184240.jpg.c3467ec74b8bac38555b38359030900f.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, jednak będę musiał się do tego przyzwyczaić jak swego czasu do dwóch plamek(coś jak prześwitujące diody) w Zopo C2, ponieważ kiedyś MI4 mi upadł i ma w rogu pęknięty digitizer, więc uznali by to zapewne za przyczynę i odmówili gwarancji w Gearbest, a serwis wyjdzie na tyle drogo że lepiej by było kupić np. Redmi 3 z Chin:), myślałem może coś tam może dociska i że jest jakaś możliwość naprawy domowym sposobem :)

9 minut temu, Marrat napisał:

Też to mam, tylko że w lewym górnym rogu i podobnej wielkości... podobno dzieje się tak przez duży nacisk na ekran w danym miejscu, albo po upadku :(

Upadł mi tylko lub aż 2 razy :( , za pierwszym razem upadł z ok 30 cm na panele, miałem szkło hartowane 9H Mocolo i pękł digitizer, za drugim  nic nie miałem i nic także się nie stało, a spadł z ok 1.5m na kostkę,ale to nie pojawiło się po upadku a nagle, jeżeli chodzi o nacisk to zgadza się że to może być winowajca, ponieważ noszę telefon w spodniach roboczych od wewnątrz poniżej piersi.

DSC_0700.jpg.bda6b8a4a8b79381d1efeba4acee7ea4.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą plamką... można by spróbować zamontować jakieś szkło/folię tzw. "HD", może by to troszku przykryło, ale jeżeli masz gdzieś pęknięcia to w tamtym miejscu będzie odchodzić i zamiast małej plamki byłby wielki bąbelek powietrza, także nie wiem co gorsze :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Acid mam pytanie.  Ponieważ realizujesz gwarancję i naprawy, czy wcześniejsza usterka (pękniety róg ekranu) dyskwalifikuje telefon z realizacji gwarancji nowej usterki, jaką jest postępujaca  biała plama na wyświetlaczu i bardziej widoczna przy wyższej temperaturze telefonu. Pytam się ponieważ kupiłem go w Gearbest i czy jest sens pisania do nich i boksowania się z nimi

DSC_0700.jpg.bda6b8a4a8b79381d1efeba4acee7ea4.jpg20160902_113439.jpg.e70a8d3ea1f25e47d8168125ab5a5405.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odrzucił nie ze względu na pęknięcie, a na plamę. Dla mnie ta plama w tym miejscu jest od nacisku i noszenia w twardym pokrowcu i/lub uchwycie samochodowym i/lub coś jeszcze. Oczywiście powiesz, że nie nosiłeś i ja to rozumiem. Po prostu sprawa żółtych plam jest dyskusyjna i trzeba by zapytać swojego gwaranta/serwisu/sklepu czy to akceptuje czy nie. Ja ze swoich testów wyginania MI3 i rozmowy z klientami wnioskuję, że ta plama nie podlega gwarancji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak to prawda telefonu nie nosiłem w twardym pokrowcu :) ,  ba nawet nigdy nie miałem żadnego pokrowca do niego, a w uchwycie był tylko raz. J eżeli chodzi o ucisk to jedynie możliwy w kieszeni tak jak pisałem wcześniej, plama powstała zaraz po aktualizacji MiFlash i w tym czasie telefon był także podłączony do ładowarki,  po wszystkim  telefon był cholernie gorący. Ostatnio także coraz częściej się grzeje i wyskakuje alarm o wysokiej temperaturze podczas grania w jakąś popierdółkę.  Nawet teraz jak piszę w chłodnym pomieszczeniu to temperatura baterii to 40 C. Ok napiszę do nich zobaczymy co odpiszą. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź 

Aha zapomniałbym,  w miejscu plamy telefon jest bardziej gorący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mniejsza, powstała po miesiącu użytkowania, wyświetlacz boe, a jaki jest u Ciebie?

Myślę że przyczyną może być temperatura, grałem sporo swojego czasu w grę która mocno nagrzewła telefon na maksymalnej jasności, momentami pażyło aż w palec od wyświetlacza, i podejrzewam że mogło to mieć wpływ. Chociaż takie rzeczy nie powinny się zdarzać bo skoro producent montuje takie podzespoły które mogą podczas korzystania z pełnej mocy uszkodzić wyświetlacz jest mało eleganckie...

U mnie wygląda to tak, telefon nigdy nie był w uchwycie ani w żadnym pokrowcu itp.

dfeac6e691588bf9b34ee56056845a74.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam wyświetlacz ponieważ ściągnięty full raport ma 0B  i  nie otwiera się poprawnie, ale nigdy nie używałem ustawienia jasności większego niż 50 % Auto. Zobacz wyżej jak mała to była plamka 1.5 miesiąca temu, także uważam że to temperatura uszkadza w ten sposób wyświetlacz, bo ramka w Mi4 potrafi parzyć nawet nie bardzo grając. Problemy z wysoką temperaturą pojawiły się po aktualizacji do andka 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki. 

Mój Mi4 zachorował  , w prawym górnym rogu pojawiała się biała pozioma plamka, widoczna głównie na białym tle, jest mniej lub bardziej widoczna w zależności od temperatury telefonu, czy ktoś mógłby postawić diagnoze i go wyleczyć , z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem 

20160719_184240.jpg

Witam. Miałem taką na Samsung Galaxy i to będzie się powiększać. Była w samym rogu a potem już poleciało po całości. Jeśli masz gwarancję to reklamuj. Nie baw się w żadne wymiany wyświetlacza bo nie kupisz oryginalnego.To jest wadliwy wyświetlacz a temperatura jedynie przyspieszyła proces. Nie przejmuj się pęknięciem bo nie ma związku z plamą.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gearbest odpisał. Mam dwie opcje:

1.Wysłać do nich na darmową naprawę. 

2.Zostawić sobie telefon i przyjąć refundację w kwocie 20$

Biorąc pod uwagę małą kwotę refundacji wybór mój jest oczywisty. Ale zastanawia mnie jak przebiegnie naprawa,  bo wydaję mi się ze sama wymiana wyświetlacza nic nie da,  jeżeli telefon nadal będzie się przegrzewał i jak to jest z późniejszym odesłaniem i kolejną oprawą celną, czy mogą mi naliczyć Vat?  jeżeli wcześniej był nie naliczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gearbest odpisał. Mam dwie opcje:

1.Wysłać do nich na darmową naprawę. 

2.Zostawić sobie telefon i przyjąć refundację w kwocie 20$

Biorąc pod uwagę małą kwotę refundacji wybór mój jest oczywisty. Ale zastanawia mnie jak przebiegnie naprawa,  bo wydaję mi się ze sama wymiana wyświetlacza nic nie da,  jeżeli telefon nadal będzie się przegrzewał i jak to jest z późniejszym odesłaniem i kolejną oprawą celną, czy mogą mi naliczyć Vat?  jeżeli wcześniej był nie naliczony. 

Wyślij telefon nie gdybaj. Tak już mają te nowe smatphony że się grzeja, jakby wyświetlacz był dobry to by nie pojawiła się plamka. Producent sprawdza tylko mały procent produktów, zawsze się trafi jakiś bubel.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :D

Telefon wysłany do Gearbest  20 września, 8 Października u nich, do wczoraj cisza (czekałem cierpliwie) ale postanowiłem napisać jak tam z moim "Smartfonkiem" odpisali praktycznie natychmiast (ciekawy zbieg okoliczności :P ) że nie da się naprawić i jak to zwykle u nich bywa dostałem dwie opcje

1 Refundacja 100$ na portfel GB

2 Wysyłka nowego telefonu Mi4 3/16 LTE po uprzednim zapłaceniu im 150$ ( ten model u nich kosztuje jak zaraz po premierze ok 250$ :o )

Oczywiście wybrałem opcję nr.1 . Czy można w tym wypadku kłócić się o inne rozwiązanie? myślę że gdyby chcieli się czepić, mogli odrzucić roszczenia gwarancyjne ze względu na ukruszenie ekranu w rogu. Także ja jestem usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...