Skocz do zawartości

Aplikacja Pogoda


rabeat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam aplikacji Pogoda od samego początku. Jak chcę wrzucić widget pogodowy to jest napisane że aplikacja nie zainstalowana. Rom xiaomi.eu 6.7.14. Najciekawsze jest to że wczoraj wgrywałem ten sam rom w nowiutkim Redmi 3 i ta apka jest. Te same telefony i te same romy a ja nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A więc:

Dodałem Widget zegar 4x2 i wybrałem "Zegar z pogodą 1". Ponieważ mieszam pod Wrocławiem, znalezioną lokalizacje Wrocław potraktowałem jako dobry znak.

Niestety jak zmieniam lokalizacje zawsze na widgecie mam Wrocław. Po tapięciu w ikonkę pogodową przenosi mnie do apki pogody, gdzie również widzę Wrocław ale tu po wybraniu opcji "Wiecej >" już lokalizuje mnie poprawnie - czyli pokazuje mi pogodę miejsca gdzie jestem - np. Bielany Wrocławskie i szczegółową pogodę dla aktualnej lokalizacji ( stronka Accuweather ).

Apka pogody ma uprawnienia do lokalizacji.

Miasta mam ustawione na lokalizuj i nie mam dodanej żadnej lokalizacji z ręki ( miasta , czegokolwiek ;)  )

Dzieje się tak dla pełnej lokalizacji (GPS+siec) jak i dla trybu oszczędzania baterii (siec)

Czyściłem cache i dane aplikacji pogoda. Killowałem aplikacje i robiłem restart fona.

 

Co można ( należy ) jeszcze zrobić , żeby aplikacja Pogoda zadziałała jak powinna czyli pokazywała aktualną lokalizacje zaraz po wejściu do niej (lub ewentualnie po odświeżeniu)?

 

tel. RN4X - choć to chyba bez znaczenia

MIUI PL 7.5.25 EU.  ( update z recovery z TWRP z 7.5.18 + wipe cache po instalacji )

 

pozdr.

danqq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z aplikacją pogody, a mianowicie jak jest wyświetlana pogoda co godzine to wyświetla mi tylko 24 stopnie, lekkie zachmurzenie. Na topie wyświetla się poprawna pogoda i temperatura. Macie może jakiś pomysł jak to naprawić? 

Telefon to oczywiście Mi5

Wersja MIUI: 7.2.13.0

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z aplikacją pogody na górnym pasku. Mianowicie pogoda nie aktualizuje pozycji przez GPS. Mogę tylko wpisać miejscowość ręcznie . Oczywiście uprawnienia do lokalizacji są dodane.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem chyba już wszystkich możliwych ustawień i nadal nic. Moja pogodynka od xiaomi nie chce się aktualizować. Gdzieś wyczytałem że powinna co godzinę. Wgrałem oczywiście alternatywną pogodynkę i nie było problemu lecz systemowa poprostu mi się podoba :) Mam wył. oszczędzanie baterii i włączone wszystkie uprawnienia dla pogodynki. Ktoś miał podobne problemy? Dodam że moj pasek stanu nie wyświetla wizualizacji dnia i nocy (nocą powinien być fioletowy a on dalej niebieski )

Problemy z aktualizacją pogodynki i paskiem stanu to jedyne problemy jakie występują na moim Mi5.

 

 

Mam wgrane najnowszy xiaomi.eu 7.7.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę dni temu na tym wydaniu i działała ,czysciles dane aplikacji,po ściągnięciu powinna się aktualizować ,problemy z pogodą były ale to 4 miechy temu jak pamiętam ,wyczyść dane ,cache i zobacz oraz sprawdź czy md5sum się zgadza całego roku na md5sum online

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak na nią kliknę to się otworzy aplikacja i coś się tam zaktualizuje no i widget też się obudzi w innym wypadku jest martwa. Dane aplikacji były czyszczone, cache tak samo (przez panel starowania na miui). md5sum nigdy nie sprawdzałem, nawet nie wiedziałem że trzeba i co to takiego. :) Z Tego co mówi wujek Google to  sprawdzanie poprawności pobrania pliku :P lecz ja wgrałem swój rom i poszedł w kosz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sprawdzaj bo potem są cyrki ,pierwsze co robię po pobraniu to wchodzę na stronę i sprawdzam literki wsio się zgadza to instalki w twrp jak nie pobieram drugi raz ,przestrzegaj tego jak przykazań,serio .Pobierasz ROM potem wlazisz na stronę i wskazujesz plik jak się zgadza suma kontrolna instalujesz ,3maj się tego jak prawej krawędzi jezdni w europie

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skay77 napisał:

Zawsze sprawdzaj bo potem są cyrki ,pierwsze co robię po pobraniu to wchodzę na stronę i sprawdzam literki wsio się zgadza to instalki w twrp jak nie pobieram drugi raz ,przestrzegaj tego jak przykazań,serio .Pobierasz ROM potem wlazisz na stronę i wskazujesz plik jak się zgadza suma kontrolna instalujesz ,3maj się tego jak prawej krawędzi jezdni w europie

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev
 

Człowiek uczy się całe życie ;)

198e776940_dzieki_za_info_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lokalizacji pogodynki, też miałem problem, ale w apce samouczka wyczytałem żeby ustawić język na angielski. Zresetowalem dane pogodynki, odpaliłem,zczytało poprawnie lokalizację, zmieniłem na polski i wszystko działa, aktualizuje się i wyświetla dobrą lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie też nie działa pogodynka od 3 dni wcześniej też się tak zrobiło ale po resecie przeszło a teraz nie chce przejść po resecie i czasem muszę robić rebota bo mam w sklepie play błąd [Rh-01] polski rom .eu nie chce wejść normalnie z tego hosta więc go nie wgrywam na siłę...

Edytowane przez poczontek51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Jestem użytkownikiem MI 6 z Play, Miui global 9.0, w wiget pogody z zegarem jest tylko sam zegar bez animacji, pod zegarem info o lokalizacji i warunki pogodowe !

Mam jeszcze problem z samym zegarem, czasami nie wyświetla się wpełni po przejściu na stronę głowną.

Proszę Was o pomoc,co robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś mi ostatnio pogodynka fixuje. Rom ostatni Xiaomi.eu 8.2.1. Wcześniej nie miałem tego problemu. Problem zobrazują zrzuty ułożone chronologicznie.  Wszystkie zrobione po sobie najszybciej jak się dało i widać że w tej samej minucie. Widżet pokazuje na pulpicie -7, po uruchomieniu aplikacji (przed lub w trakcie aktualizacji) pokazuje to samo czyli -7. Po aktualizacji zmienia się na -1, a jak kliknę więcej i uruchamia się accuweather to tam pisze że jest -4. Rozumiem że apka sama aktualizuje się co jakiś czas (słyszałem że co godzinę) ale w ciągu godziny temp. nie zmieniła się o 6 stopni. I dlaczego nawet przy ręcznej aktualizacji nie pobiera z serwisu internetowego właściwej temperatury? Sprawdźcie czy też tak macie i dajcie znać. Cache czyszczone.

 

Screenshot_2018-02-07-09-03-24-277_com.miui.home.png

IMG_20180207_091323.jpg

IMG_20180207_091519.jpg

IMG_20180207_090813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi6 Global Stable 9.2.2.0- pogodynka Miui działała do teraz elegancko ale od paru dni gdy ją uruchamiam wyskakuje mi info "aplikacja Pogoda została zatrzymana…… "

Wyczyściłem pamięć podręczną i dalej to samo, co prawda używam aplikacji alternatywnej (eWeather HD) ale czasem dla porównania odpalam ją, co można zrobić aby wróciła "do życia"?Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja od długiego czasu używam eWeather HD, na początku "kombinowana"  potem kupiona w promocji, czy lepsza? bardziej rozbudowana , dwóch dostawców "przepowiedni" , ładna wizualnie , duża możliwość ustawień, mi bardzo podeszła, sprawdzalność-taka jak wszystkie inne.  A co do pogody Miui to dalej martwa i dałem sobie z nią spokój. Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

mam Redmi Note 4, Miui 9, telefon z fw global kupiony na Gearbest.

Wczoraj zainstalowałem jakąś najnowszą aktualizację Miui 9, która przyszła przez OTA, po której Pogoda zarządała ode mnie dostępu do kontaktów i galerii. Odmówiłem, bo nie widziałem potrzeby w takich uprawnieniach. Teraz po kliknięciu widgetu lub  apki automatycznie przenosi mnie do kontaktów i pojawia się monit: "Wymagane uprawnienie zostało wyłączone".

 

Jak to cofnąć ? I co się dzieje, że apka pogody potrzebuje takie uprawnienia ? Nie pamiętam, by przy pierwszym uruchomieniu ta apka prosiła o tego typu dostęp.... Z góry dzięki za wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woyd napisał:

fnąć ? I co się dzieje, że apka pogody potrzebuje takie uprawnienia ? Nie pamiętam, by przy pierwszym uruchomieniu ta apka prosiła o tego typu dostęp.... Z góry dzięki za wskazówki.

Wszelkie uprawnienia możesz nadać aplikacjom w Ustawienia -> Aplikacje -> Zainstalowane -> Uprawnienia.

Osobiście nie kojarzę, żeby Pogoda żądała dostępu do Galerii czy Kontaktów. Na pewno wymaga dostępu do Lokalizacji. Na moje masz jakiś syfiasty ROM, zainstalowany przez Gearbest. Możesz go zmienić na globalny lub MIUI Polska/EU. Poradniki znajdziesz choćby tutaj, w pierwszym poście:

Co do samego aktualizowania danych pogodowych, to zarówno w ROMach globalnych, jak i naszych, polskich, jest jakiś błąd i prognoza nie aktualizuje się automatycznie. Trzeba kliknąć na widżet i z pozycji Pogodynki odświeżyć prognozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Redmi 4X, MIUI Global 9.5.4.0 zaktualizowana przez OTA. Po ostatniej aktualizacji przy próbie uruchomienia aplikacji pogoda pojawia się komunikat "Zezwolić aplikacji pogoda na nawiązywanie połączeń telefonicznych i zarządzanie nimi?" Bez zezwolenia na dostęp do tych uprawnień aplikacja się nie uruchamia. Coś tu chyba jest nie tak, po jakiego jej takie uprawnienia? Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2018 o 12:31, Nicola napisał:

Bez zezwolenia na dostęp do tych uprawnień aplikacja się nie uruchamia. Coś tu chyba jest nie tak, po jakiego jej takie uprawnienia? Pomoże ktoś?

"Połączenia telefoniczne" w rozumieniu aplikacji do dostęp do przesyłu danych. Czy to za pośrednictwem Wi-Fi czy sieci GSM. Skoro nie umożliwisz aplikacji korzystania z transmisji danych, to w jaki sposób ma aktualizować dane pogodowe? Dlatego wyłącza się ona tuż po uruchomieniu lub nie uruchamia wcale.

Żeby dodać uprawnienia, skoro odmówiłaś przy wyskakującym oknie, wejdź do sekcji Ustawienia -> Aplikacje -> Zainstalowane -> Pogoda -> Uprawnienia aplikacji i włącz dostęp..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. "Połączenia telefoniczne" to w tym wypadku chyba niezbyt szczęśliwe sformułowanie albo może niezbyt trafne tłumaczenie. Gdyby było napisane np. "dostęp do przesyłu danych" nie miałabym pewnie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal kombinuję jak zmusić aplikację Pogoda do pracy , za każdym razem gdy próbuję wybrać lokalizację czy to za pomocą opcji "Lokalizacja" czy też ręcznego wyboru miasta aplikacja zawiesza się i proponuje mi wysłanie zgłoszenia. Wszystkie możliwe uprawnienia nadane,dostęp do sieci jest , GPS -ok, dane wyczyszczone .Ostatnio zacząłem "bawić" się w podmianę na inne wersje (moja obecna wersja 8.4.5).po podmianie, nadaniu uprawnień i restarcie  nadal to samo. Ale zauważyłem w menadżerze aplikacji że aplikacja Dostawca Danych Pogodowych (com.miui.providers.weather 7.1.1) nie pracuje. Jest sposób na zmuszenie jej do pracy? Oczywiście w grę nie wchodzi zmiana Romu (teraz mam Global Stable 9.2.2.0).

com.miui.bugreport.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2018 o 09:07, mrosi napisał:

"Połączenia telefoniczne" w rozumieniu aplikacji do dostęp do przesyłu danych. Czy to za pośrednictwem Wi-Fi czy sieci GSM. Skoro nie umożliwisz aplikacji korzystania z transmisji danych, to w jaki sposób ma aktualizować dane pogodowe? Dlatego wyłącza się ona tuż po uruchomieniu lub nie uruchamia wcale.

"Połączenia telefoniczne" to nie jest dostęp do przesyłu danych. Nie wiem skąd taki pomysł? U mnie np. mapy Google nie mają dostępu do połączeń telefonicznych a działają bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziwne,  Pogoda zaczęła działać tak sama z siebie i nie wyrzuca żadnych błędów  ciekawe jak długo? Zastanawia mnie tylko dlaczego aktualizacje danych mogę zrobić tylko przy pomocy internetu mobilnego gdy podłączony jestem przez Wi-Fi mam info o braku połączenia z siecią ale to" pryszcz" ważne że działa. 

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...