Skocz do zawartości

Problem z wgraniem TWRP


Brendol

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wgrywam TWRP, 3 krok w tym poradniku: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

 

Zrobiłem wszystkie kroki dla Windowsa, w konsoli również (włączyłem debugowanie, skopiowałem recovery, zmieniłem nazwę, podłączyłem, daję enter, jest napisane że telefon jest podłączony, i wtedy jest problem.

Klikam enter i powinienem się na telefonie włączyć tryb fastboot. Tak się nie dzieję. ADB niby mam, nie wiem, może jakieś złe? 

W menedżerze urządzeń w portach jest "MediaTek DA USB VCOM Port (COM6)" z małym żółtym wykrzyknikiem. (jak wejdę w właściwości to jest napisane "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)"). 

Co zrobić? Co ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cincin27 napisał:

W opisie RN2 Prime.. Jaki masz telefon?

Mam RN2 Prime, ale aktualnie próbuje wgrać MIUI Polska na nieswoim Redmi 3 :)

8 minut temu, ahr napisał:

 

hmm.. czyli widzę że to jakiś problem ogólny?

Ja potrzebuję na dzisiaj wgrać to TWRP, jaki inny najlepszy sposób dla Redmi3?

15 minut temu, jarekm95 napisał:

Jaki masz telefon? Bo mediatek to raczej nie jest redmi3.
Proponuję poszukać sterowników dla mtk i je zainstalować.

 To dziwne, bo mam Redmi3.

Chyba że Mediatek to jeszcze z wcześniejszego kombinowania przy RN2 który ma owy Mediatek. No ale mam podłączony Redmi3 a pokazuje w portach ten Mediatek.

Dokładnie jakich? Zainstalowałem już z 3 różne i nic nie dają.

 

@EDIT

W sumie jeśli mam rom dev china, to mogę sobię "Allow root access", a później zrobić tą drugą metodą, z Flashify?

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader odblokowany?

Możesz zainstalować MiPCSuite, wrzuci Ci wszystkie sterowniki.

Ja nie przeczytałem tego skryptu i po prostu podpiąłem do kompa telefon w trybie fastboot (Vol- +PWR), odpaliłem skrypt. Po chyba 2 enterze, jak się zainstaluje TWRP odpiąłem telefon i odpaliłem w trybie recovery (Vol+ + PWR). W TWRP wipe i instalacja xiaomi.eu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 20:50, jarekm95 napisał:

Nie ma najlepszego - każdy daje taki sam efekt. Proszę

 

To chyba oczywiste, jednak chodzi mi o taki najłatwiejszy...  jednak już po sprawie.

Dnia 18.07.2016 o 20:54, ahr napisał:

Bootloader odblokowany?

Możesz zainstalować MiPCSuite, wrzuci Ci wszystkie sterowniki.

Ja nie przeczytałem tego skryptu i po prostu podpiąłem do kompa telefon w trybie fastboot (Vol- +PWR), odpaliłem skrypt. Po chyba 2 enterze, jak się zainstaluje TWRP odpiąłem telefon i odpaliłem w trybie recovery (Vol+ + PWR). W TWRP wipe i instalacja xiaomi.eu.

Odblokowany, użyłem Flashify i tego poradnika od Acida, wszystko poszło tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...