Skocz do zawartości
  • 0

Mi4c 2/16gb czy to dobry pomysł?


mial

Pytanie

Szukam taniego telefonu z przyzwoitym aparatem, w miarę stabilnym systemem i żyroskopem (żeby łapać pokemony w vr). Padło na chinola mi4c. Czy osoba przesiadająca się (ze starego, ale jednak) iphona dozna cięzkiego szoku? Nie ukrywam, że nie chce spędzać połowy życia reinstalując jakieś softy. Czy telefon z tego linku będzie nadawał się od razu do użytku? Nie zależy mi na polskim menu, może być angielskie (tylk nie chińskie) i żeby można było korzystać googlowego appstora. Czy ten telefon ma jakiś normalnie działający system? 

http://www.aliexpress.com/store/product/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32521874724.html

Edytowane przez mial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do szoku to trudno powiedzieć. Zależy co Ciebie szokuje.

Nie chcesz bawić się softem to instalujesz jeden i na nim siedzisz. Np. jakiś stable Xiaomi.eu i masz język PL. Google appstore hula a co do systemu... cóż po prostu android.

Poradników na forum jak mrówków.

IOS vs Android to może być szok. Przesiadka z monotonii więziennego spacerniaka na bezkresne prerie nieskończonych możliwości... i niemożliwości także ;)

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, wiem android co innego, tylko boje się tej chinskiej nakladki. A co powiecie o samym telefonie? Sprawdzi się jako codzienne narzędzie dla osoby bez większej zajawki na smartfonowe rozkminki? Pójdą pokemony? ;) i czy może ktoś ma wersję mi4c z tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kupilem Mi4c wersje Prime za 1050zl z przesylka lacznie ze sklepu technos-online.pl. Soft byl wgrany polski. Wszystko smiga do tej pory. Telefon jest dosc cieply i prądozerny. Ale do tysiaca zlotych nic lepszego nie,kupisz. Chyba ze huawei P9lite ale to nie to samo co Śiaomi;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja kupilem Mi4c wersje Prime za 1050zl z przesylka lacznie ze sklepu technos-online.pl. Soft byl wgrany polski. Wszystko smiga do tej pory. Telefon jest dosc cieply i prądozerny. Ale do tysiaca zlotych nic lepszego nie,kupisz. Chyba ze huawei P9lite ale to nie to samo co Śiaomi;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Za 1050 można byłoby szukać już mi4s, ale to nie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dziś odebrałem z poczty(kupiony w chinach) mi4c wydałem Roma z miui polska i jestem bardzo zadowolony z telefonu:) trudno mi porównywać do iPhone bo ja z kolei miałem poprzednia BB:) I tylko brakuje mi tej tlvenialnej klawiatury fizycznej:) muszę się uczyć spowrotem na dotyku;) ale ogólnie polecam, super telefon chodź mam go od kilku godz:)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja wolałem kupić w Polsce i być pewny ze mi nie dolicza nic Vatu itp. Dostałem szkło hartowane,i etui silikonowe. Zamówiłem w poniedziałek w czwartek miałem telefon. No i opcja za pobraniem dla mnie była ważna, bo bylem pewny ze nie przyjedzie mi ziemniak z chin za tysiaka ;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja wolałem kupić w Polsce i być pewny ze mi nie dolicza nic Vatu itp. Dostałem szkło hartowane,i etui silikonowe. Zamówiłem w poniedziałek w czwartek miałem telefon. No i opcja za pobraniem dla mnie była ważna, bo bylem pewny ze nie przyjedzie mi ziemniak z chin za tysiaka ;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

W Polsce kupiłeś już z vatem :)

Kupując kiedyś Redmi2 pro zdecydowałem sie na Chiny. Strzał w dziesiątkę. Słuchawki były wtedy w Polsce po 800 zł. Ja kupiłem nówkę za 600 z dostawą. Vatu uniknąłem. I gitara. Jak kupujesz od pewnych sprzedawców to ryzyko kupienia ziemniaka praktycznie nie istnieje.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W Polsce kupiłeś już z vatem

Kupując kiedyś Redmi2 pro zdecydowałem sie na Chiny. Strzał w dziesiątkę. Słuchawki były wtedy w Polsce po 800 zł. Ja kupiłem nówkę za 600 z dostawą. Vatu uniknąłem. I gitara. Jak kupujesz od pewnych sprzedawców to ryzyko kupienia ziemniaka praktycznie nie istnieje.

Tapnięte z MI4

Mi kupujac na ibuygo wychodzilo 1100 zl a od technos 1050;-) wiec wybor byl prosty;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi4c wydaje się super i u chinczyka kosztuje 530zł z wysyłką, ale niestety ma dla mnie pewne mankamenty, po pierwsze musze miec telefon w ciągu ok 2 (max 3) tygodni, a po drugie nie mam PC, wiec nawet nie będę (raczej?) miała jak wgrać polski system. Może nawet kupiłabym u jednego z naszych polskich "dystrybutorów", ale mają trochę za dużą przebitke cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie oprogramowanie posiada wtedy taki telefon? Bo chciałbym kupić Mi4C 3/32 i na Ali od Goldwaya jest on do dostania gdzieś za ~850zł razem z przesyłką, a u polskich sprzedawców najtańszy widziałem za 950zł. Domyślam się, że oprogramowanie trzeba wgrać sobie samemu, a jak wygląda sprawa reklamacji? A i skoro już napisałem, moglibyście mi pomóc podjąć decyzję. Duża jest różnica między 2gb ram a 3gb ram? Warto dla dodatkowej przestrzeni i ramu dawać te 300zł więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Roznica pomiedzy 3gb ramu a dwa jak dla mnie jest znaczaca. Bo obecnie sam system miui zajmuje 1,6 gb ramu i tak na luzno mam 1,4gb wiec w wersji 2gb to wychodzi z,systemem ze masz polne 500 mb. A dwa wersja 3gb ma 32gb pamięci wbudowanej. A wersja 2gb 16gb pamięci. I w Mi4c nie masz możliwości wsadzenia karty pamięci. Wiec to warto wziąć pod uwagę.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 27.07.2016 o 07:14, tpawel napisał:

Kupuj u Goldwaya z metodą sellers shiping method, kosztuje 16$,ale gwarantuje brak VAT i szybko idzie. Na 99% dojdzie w 2 tygodnie od wysylki

Ta metoda to po prostu przesyłka DHLem? Bo także chciałbym kupić od Goldwaya Mi4c - http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/311331_32476798619.html

ale nie znam sie za bardzo. Mogę brać to w ciemno i nie doliczą mi VATu i dostanę telefon w ciągu max 15 dni tak jak gwarantuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem:

http://www.aliexpress.com/store/product/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32521874724.html

Wziąć seller's shipping method za 17$? Ale to ten sam telefon co na tej pierwszej aukcji, tak? No i jeszcze pytanko - jest napisane ze z tą metodą wysyłka trwa 27-48 dni, ale w opisie ejst napisane, ze w około 10 dni powinno dojść, a wy tez piszecie, że w dwa tygodnie - to będę musiał jednak poczekać ten miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja wolałem kupić w Polsce i być pewny ze mi nie dolicza nic Vatu itp. Dostałem szkło hartowane,i etui silikonowe. Zamówiłem w poniedziałek w czwartek miałem telefon. No i opcja za pobraniem dla mnie była ważna, bo bylem pewny ze nie przyjedzie mi ziemniak z chin za tysiaka ;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Trochę opowiadasz bzdury, po pierwsze nie zawsze płacisz VAT, a jak zapłacisz to i tak wychodzi taniej niż a PL, po drugie na aliexpres nie ma problemu ze zwrotek kasy jeśli jest coś nie tak a po trzecie, ja zamawiając od goldwaya też dostałem folijke na telefon i etui - chodz szczerze to się nie spodziewałem bo nic o tym nie było napisane:)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sluchaj, ja tylko mowie swoje zdanie. I nie mow mi ze bzdury. Bo sam piszesz ze nie zawsze placisz vat. Dla mnie wazne bylo zeby telefon dotarl w,krotkim czasie i za kwote jaka byla napisana. A nie loteria bedzie/nie bedzie vatu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Sluchaj, ja tylko mowie swoje zdanie. I nie mow mi ze bzdury. Bo sam piszesz ze nie zawsze placisz vat. Dla mnie wazne bylo zeby telefon dotarl w,krotkim czasie i za kwote jaka byla napisana. A nie loteria bedzie/nie bedzie vatu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Stary nie rozumie Cię, jak to masz swoje zdanie??:o przecież Twoje zdanie nie zmienia cen, czy zapłacisz VAT czy nie to i tak będziesz do przodu... Mój xiaomi po 7 dniach od zakupu był w pl a z urzędy celnego przyszedł po 2 dniach

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...