Skocz do zawartości

Niedziałający czytnik linii papilarnych


Theei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 pro. Po tygodniu użytkowania telefonu, przestał mi działać czytnik liń papilarnych. Telefon leżał na stole. Spadł raz z 2 dni wcześniej z kilkunastu centymetrów. Mam MIUIPOLSKA 7.3.7.0. Boję się aktualizować z .zip do MIUI 8, bo mogę stracić gwarancję. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Acid napisał:

Co ma aktualizacja do gwarancji możesz wyjaśnić?

Z Mi5 Pro

Kupiłem telefon z Allegro i boję się, że jeśli zaktualizuje przez ZIP może się próbować wykręcić od gwarancji. Będzie może można wygrać MIUIPOLSKA 8 przez aktualizator bez .zip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Theei napisał:

Będzie może można wygrać MIUIPOLSKA 8 przez aktualizator bez .zip?

Może być ciężko. Chociaż jest metoda z .tar.gz przez miflash. ;)

Jak się boisz to zapytaj sprzedawcy. A jak odpisze, że nie, to więcej u niego nie kupuj bo to oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Theei napisał:

Dzięki. Napiszę. Jest jakaś inna opcja naprawienia czytnika liń papilarnych prócz aktualizacji? Zainstalowanie tej samej wersji nie podziałało w telefonie od razu miałem wgrane MIUIPOLSKA.

Wziąłeś pod uwagę opcję, że czytnik uległ uszkodzeniu w wyniku upadku telefonu? Że nie pomoże aktualizacja oprogramowania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Wziąłeś pod uwagę opcję, że czytnik uległ uszkodzeniu w wyniku upadku telefonu? Że nie pomoże aktualizacja oprogramowania...?

Telefon leżał na stole. Poza tym w ustawieniach mam opcje dodania odcisku, ale po użyciu pisze, że odcisku nie można dodać. Z tego co słyszałem po fizycznym uszkodzeniu z ustawień znika opcja dodania odcisku palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Theei napisał:

Telefon leżał na stole. Poza tym w ustawieniach mam opcje dodania odcisku, ale po użyciu pisze, że odcisku nie można dodać. Z tego co słyszałem po fizycznym uszkodzeniu z ustawień znika opcja dodania odcisku palca.

Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś był w stanie przewidzieć, co może stać się z urządzeniem po jego upadku. No chyba, że ktoś jest jasnowidzem.

Jeśli piszesz, że telefon upadł, a potem nie działa czytnik, to dla mnie sprawa jest oczywista. Możesz próbować zmieniać ROMy, ale - nie chciałbym być złym prorokiem - to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mrosi napisał:

Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś był w stanie przewidzieć, co może stać się z urządzeniem po jego upadku. No chyba, że ktoś jest jasnowidzem.

Jeśli piszesz, że telefon upadł, a potem nie działa czytnik, to dla mnie sprawa jest oczywista. Możesz próbować zmieniać ROMy, ale - nie chciałbym być złym prorokiem - to nie pomoże.

Pisałem, że telefon mi upadł 2 dni przed zaprzestaniem działania czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

No właśnie...

Zdaje mi się, że gdyby to było od upadku czytnik od razu by przestał działać, a nie po 2 dniach. Poza tym był w dość grubym etui i spadł z kilkunastu centymetrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Theei napisał:

Zdaje mi się, że gdyby to było od upadku czytnik od razu by przestał działać, a nie po 2 dniach. Poza tym był w dość grubym etui i spadł z kilkunastu centymetrów.

Uwierz mi. Różne przypadki się zdarzają...

Spróbuj z ROMami, bo to nie generuje kosztów. Jeśli nie pomoże, będziesz miał odpowiedź, dlaczego czytnik nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrosi napisał:

Uwierz mi. Różne przypadki się zdarzają...

Spróbuj z ROMami, bo to nie generuje kosztów. Jeśli nie pomoże, będziesz miał odpowiedź, dlaczego czytnik nie działa.

Dzięki wam wszystkim za pomoc!

Jak wrócę do domu spróbuję się z tym wszystkim pobawić. Może nawet do tego czasu gość, od którego kupiłem telefon odpisze mi czy to szkodzi gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wstrzymam się z podaniem loginu allegrowicza. Mam jeszcze gwarancje i napisałem e-mail. Zobaczę jeszcze co mi odpiszą.

Przed chwilą, Theei napisał:

Jeszcze wstrzymam się z podaniem loginu allegrowicza. Mam jeszcze gwarancje i napisałem e-mail. Zobaczę jeszcze co mi odpiszą.

Jak chodzi o ten wcześniejszy, o którym pisałem (nie ten) to zapytałem tylko o to czy aktualizacja MIUI do MIUIPOLSKA 8 będzie oznaczać utratę gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak już robiąc troche offtop - jestem w stanie zrozumieć sprzedających. Jeśli jakiś użytkownik wgrywa jakiś gówniany soft (albo jakąś bete, czy tam inny nie-stable), w którym przykładowo nie działa obracanie ekranu, to niby dlaczego miałby przyjmować na gwarancje z takim problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wtbn napisał:

Ale tak już robiąc troche offtop - jestem w stanie zrozumieć sprzedających. Jeśli jakiś użytkownik wgrywa jakiś gówniany soft (albo jakąś bete, czy tam inny nie-stable), w którym przykładowo nie działa obracanie ekranu, to niby dlaczego miałby przyjmować na gwarancje z takim problemem...

Ja mam związane ręce jak wgram soft tracę gwarancję. Pewnie albo mi każe wgrać soft z jakiegoś linku albo będę musiał rozstać się z telefonem na jakiś czas. (chodzi o oddanie na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są opinie rzeczoznawców, co było przyczyną usterki i czy mieści się to w warunkach gwarancji, czy może podlega naprawie pozagwarancyjnej.

Sprzedawanie telefonu z jakimś śmieciowym softem i wykluczanie gwarancji z powodu zmiany oprogramowania to zwykłe cwaniactwo. Jakoś większość zaufanych sprzedawców nie ma z tym problemu. W tym przypadku zapewne jakąkolwiek reklamacja skończy się opinią: wina użytkownika, nie podlega gwarancji. Janusz jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

Jeśli nie odblokowywałeś, to na pewno masz zablokowany.

Nie wiem, czy osoba od której go kupiłem nie odblokowała bootloadera. Jest może jakaś metoda sprawdzenia czy jest odblokowany. Szukam z pół godziny i nic. Mam zainstalowaną aplikacje aktualizator z "Pozdrowienia z MIUIPolska.pl"

Edytowane przez Theei
niedopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Theei napisał:

Nie wiem, czy osoba od której go kupiłem nie odblokowała bootloadera. Jest może jakaś metoda sprawdzenia czy jest odblokowany. Szukam z pół godziny i nic.

Jeśli to sprzedawca, to nie odblokowywał bootloadera, bo musiałby użyć swojego konta Xiaomi.

Co zaś do sprawdzenia. Widać niezbyt intensywnie szukasz...:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrosi napisał:

Jeśli to sprzedawca, to nie odblokowywał bootloadera, bo musiałby użyć swojego konta Xiaomi.

Co zaś do sprawdzenia. Widać niezbyt intensywnie szukasz...:

 

waiting for device

 

Mam jeszcze dwa pytania. Mogę jakoś bez odblokowywania bootloader wgrać MIUIPOLSKA? i jeszcze Czy MIUIPOLSKA 8 jest wersją stabilną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Theei napisał:

Mam jeszcze dwa pytania. Mogę jakoś bez odblokowywania bootloader wgrać MIUIPOLSKA? i jeszcze Czy MIUIPOLSKA 8 jest wersją stabilną?

Nie możesz wgrać MIUI eu, bo tak się teraz nazywa, bez odblokowania bootloadera. Nie ma wersji stabilnej.

Resztę wyszukaj na Forum. Tylko skutecznie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Nie możesz wgrać MIUI eu, bo tak się teraz nazywa, bez odblokowania bootloadera. Nie ma wersji stabilnej.

Resztę wyszukaj na Forum. Tylko skutecznie... ;)

Dzięki

5 minut temu, mrosi napisał:

Nie możesz wgrać MIUI eu, bo tak się teraz nazywa, bez odblokowania bootloadera. Nie ma wersji stabilnej.

Resztę wyszukaj na Forum. Tylko skutecznie... ;)

Mam error no devices/emulators found

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem ostatnio, że czytnik linii papilarnych mi działa, ale nie mogę ustawić odblokowywania na odcisk palca (stąd myślałem, że nie działa) pisze mi, że nie udało się dodać odcisku palca i bym spróbował ponownie. Nie wyskakuje mi to, gdzie mam przykładać palec tylko od razu po wpisaniu pinu wyświetla mi się ten komunikat. Proszę o pomoc co z tym zrobić. Zależy mi na odblokowywaniu przez czytnik linii papilarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...