Jump to content

Problemy z aktualizacja

Yeti

Recommended Posts

Ok, mam trochę problemów z telefonem. Szukałem tutaj i w innych miejscach ale d*pa więc zacznę od początku.
A więc...

Chcąc zaktualizować swojego Mi4 (Z LTE, MI4-LTE CU) robiłem jak w tym temacie: LINK
I wszystko szło ok, zaktualizowałem do 5.12.17 sciągając na telefon i przy pomocy aplikacji "aktualizacja" i ręcznego znalezienie. Potem jednak podobnie próbując zaktualizować do 6 z pliku pobranego z linku w temacie wyskoczył błąd. Telefon nie chciał się uruchomić, zawieszał się na napisie Mi i tyle. W koncu zrobiłem w Recovery (wersja 2.0.1) hard reset i telefon działa.
Teraz jednak nie mogę nic zrobić. Mam wersję MiUi 5.12.11 (rozwojowa) i jak chcę zrobić upgrade do 5.12.17, tak jak ostatnio informuje mnie, że rozmiar i suma MD5 się nie zgadza. Znalazłem temat jak ją sprawdzić ale nie wiem co samo sprawdzenie mi da. Zmiana nazwy na "upgrade.zip" i próba z Recovery też nic nie daje, wrzucam to na telefon, w żaden folder przy pomocy Mi PC Suit ale wyskakuje, ze nie znajduje pliku na SD... Wiem, że mam odblokowanego Boota (notabene iRoot mi to powiedział ale wczesniej zainstalował KingRoot, którego nie wiem jak usunąć, podobno można SuperSU, którego mam, ale ten chce się zaktualizaować i mu to nie wychodzi). Oczywiście TWRP też nie mogę zaktualizować przez aplikację "aktualizacje". Jak każę telefonowi sciągnąć aktualizację z Xiaomi.eu to po ściągnięciu pliku ten sam błąd - rozmiar i MD5 złe... Już mnie wkurza i nie wiem co zrobić.

Pomocy?

Edit: Efekty sprawdzenie bootloadera dały efekt: tampered - true, unlocked - false

Edited by Yeti

Ok, chyba już też to robiłem. Fastboot podłączony do telefonu, wybrałem soft i mi wyskoczyło "can't flash".
Rozumiem, ze muszę wtedy starszą wersją działać zgodnie z tym: 

Ok, dałem radę... dziękuję!

Edited by Yeti

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...