Skocz do zawartości

Instalowanie chińskiego ROMu i MIUI Polska


Smule

Rekomendowane odpowiedzi

RN3Pro / MIUI 7.5.3.0

1. Mam zgodę na odblokowanie.
2. Mam MiFlashUnlock. Uruchamiam. Przy 50% jest błąd bez względu na to czy korzystam z VPN czy nie.
3. Na PC mam: "current account is different from the account info on the device"
4. Znajduję na forum, że potrzebuję chińskiego romu dev. W tym celu potrzebny EDL.
5. Mam EDL, mam devrom chiński.
6. Uruchomiłem RN3P w fastboot.
7. Uruchomiłem edl.cmd
8. Telefon ma czarny ekran i mruga mu czerwona dioda.
9. Uruchomienie MiFlashUnlock nie daje żadnego rezultatu.
10. Gdzie popełniłem/popełniam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, toruogiwara napisał:

3. Na PC mam: "current account is different from the account info on the device"

Ten komunikat jest dość jednoznaczny - inne konto Xiaomi zalogowane na telefonie, a innym logowałeś się w MiFlashUnlock.

Generalnie nie potrzebujesz koniecznie ROMu chińskiego - z powodzeniem wystarczy Global Dev aby odblokować bootloader (na Stable najczęściej się nie udaje). 
Przejście z Global Stable na Global Dev jest bardzo proste, wystarczy ściągnąć ROM i w aktualizacjach systemowych wskazać tę właśnie paczkę. 

Dopiero po wrzuceniu tego ROMu na telefon znowu wchodzisz w fastboot i próba w MiFlashUnlock, ale najpierw koniecznie sprawdzenie czy w aplikacji i na telefonie masz to samo konto.

U mnie poszło bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, musek napisał:

Ten komunikat jest dość jednoznaczny - inne konto Xiaomi zalogowane na telefonie, a innym logowałeś się w MiFlashUnlock.

 

Mam 100% pewności, że w obu przypadkach używam tego samego konta. Sprawdziłem to wielokrotnie. Nie jest to także problem VPN bo próbowałem z TunnelBear i komunikat jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, primek napisał:

@toruogiwara

Na global stable spróbuj wejść w ustawienia - urządzenie - opcje programistyczne - włącz opcję: włącz zdjęcie blokady oem i wtedy spróbuj odblokować raz jeszcze.

Jeśli dalej nie pójdzie to musisz przejść albo na global dev (updaterem) albo na china dev (miflashem)

Nie zadziałało :-(

Nie mam updater'a, czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toruogiwara napisał:

Nie zadziałało :-(

Nie mam updater'a, czy to normalne?

Po spolszczeniu romu nazywa się to teraz Aktualizacje.

Pobierz najnowszy global dev stąd: http://en.miui.com/download-301.html

Pobrany zip wrzuć do pamięci telefonu następnie w aplikacji wybierz 3 kropki w prawym górnym rogu i zainstaluj z pliku zip. Wskaż plik i zatwierdź aktualizację.

Edytowane przez primek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, primek napisał:

Po spolszczeniu romu nazywa się to teraz Aktualizacje.

Pobierz najnowszy global dev stąd: http://en.miui.com/download-301.html

Pobrany zip wrzuć do pamięci telefonu następnie w aplikacji wybierz 3 kropki w prawym górnym rogu i zainstaluj z pliku zip. Wskaż plik i zatwierdź aktualizację.

Przepraszam. Zapomniałem o Aktualizacje.

Skorzystałem ze zbioru poradników, na jednym z ekranów brak jest komunikatu o naciśnięciu dowolnego klawisza, ale podkusiło mnie i nacisnąłem bez komunikatu i mam "MIUI 8 by xiaomi.eu 6.7.21 (rozwojowa)".

 

Dzięki za pomoc!
 

Edytowane przez toruogiwara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dokładnie tak jak mówią koledzy, dużo łatwiej jest przejść z Globala Stable na Globala Dev potem tylko odblokowanie bootloadera, szybka instalacja recovery i jesteśmy w domu to chyba najłatwiejszy sposób na wgranie MIUI Polska.

Przecież na global dev nie odblokuje

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4ci3k_sz na początku też myślałem że muszę wgrać china dev. 

Później wgrywałem cyana, coś poposułem i miałem bricka. Wgrałem ponownie global dev przez EDL i odblokowałem botloader ponownie (zablokował się, sprawdzałem komenda fastboot device-info) przez miflash unlock.

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie podepnę się pod temat Mam Redme Note 3 pro 2/16 Snapdragon 650 ROM 7.3 Stable (LHOMIDD). Uprzedzę, że czytałem tematy wcześniej :
1. Konto mam założone i dostałem potwierdzenie,

2. Unlock staje jak większości tu na 50-55% 

3. oem i debugowanie odblokowane, nawet opcje z włączonym GPSem odpaliłem przed fastbootem jak ktoś pisał ;)
4. Pisaliście, że przez aktualizuj jestem w stanie przejść z Global Stable na Global DEV ? ściągnąlem ten rom : miui_HMNote3ProGlobal_6.9.29_0e34eeaa3c_6.0 ale niestety dostaje informację o braku możliwości weryfikacji :( Dodam, że od samego początku Mi PC Suite nie może się połączyć z moim RN3P.
Zostaje mi Flashowanie na China DEV przez MiFlash ? ( Redmi Note 3 Qualcomm China i biorę Dev rom ?) http://en.miui.com/download-301.html#439 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź. 
PS to mój pierwszy xiaomi.

Screenshot_2016-10-03-17-45-05_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, musek napisał:

Cześć,

Nie przejdziesz bezpośrednio na 6.9.29, bo to jest ROM oparty na Androidzie 6.0.
Twój obecny ROM bazuje na wersji 5.1.1. przez to musisz ściągnąć Global Dev 6.8.18 - ostatni oparty również na tej samej wersji Androida. 

Taki głupi błąd z mojej strony... dzięki już się instaluje Global Dev 6.8.18.. ok potem odblokuję i potem dalej :) Już się nie mogę doczekać MiuiPolska tak je chwalicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej problem... mam już rom miui8 Global Dev 6.8.18 | beta. Oem i debuging odblokowane.. vpn tunnel bearem odpalony na hong kong SAR i dalej telefon nie odblokowauje bootloadera.. program odpalony z prawami admina. Przyznam, że nie wiem co to ten edl.. czy coś powinienem też robić z edl przy odblokowywaniu bootloadera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, musek napisał:

Czy przy odblokowywaniu nie powinieneś być w trybie Fastboot? 
Nie ma potrzeby bawienia się z VPNem, powinno się odblokować bez tego. 

Po flashu ma global dev trzeba podpiąć konto xiaomi w telefonie w przeciwnym wypadku nie odblokujecie bootloadera :) (działa !!)

Teraz twrp Kenzo ? + mogę najnowsze miui z androidem 6 ?

Edytowane przez SomeoneNew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

od wczoraj jestem posiadaczem Xiaomi Redmi Note 3 PRO PRIME 3GB RAM 32GB z Snapdragon 650,

pytanie - czy jest ktoś z Krakowa kto pomógłby mi w pierwszych krokach? chodzi o root i wgranie TWRP ?

dotychczas miałem Szajsunga i tam był odin i te sprawy, a tutaj jak na razie nie mogę się odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

W sumie nie wiem czy to miejsce jest odpowiednie na zamieszczenie tego posta ale spróbuje - a odpowiedzi nie znalazłem;)

Rozglądam się za zakupem RN3Pro i oczywiście ogarniam zaplecze techniczne i temat możliwości wgrania MIUPolska

I teraz tak ktoś mi powie bo zdaję mi się że od ostatniej wizyty na forum wcięło Romy MIUPolska - w dziale widzę tylko romy Xiaomi.eu :)

Zaszły jakieś grubsze zmiany czy nie potrafię ich odnaleźć ?

Pozdrawiam

@Edytka 

Chyba ogarnąłem po dogłębnej lekturze forum że xiaomi,eu to  polski ROM MIUI wcześniej to się zwało MIUIPolska dlatego w pewnym momencie zgłupiałem :)

 

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon od ceglony :)

Wgrany Chinski rom 8 6.11.3 beta, telefon odblokowany itd. 

Pobrałem na kompa miui polska.

Wchodzę w telefonie w TWRP i 

"

  1. Przenosimy pobrany wcześniej rom xiaomi.eu_multi_xxx... do pamięci telefonu będąc w TWRP

"

jak przenieść ten rom będąc w twrp??

Edytowane przez camel77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...