Jump to content

Instalowanie chińskiego ROMu i MIUI Polska

Smule
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu dostałem pozwolenie z xiaomi na odblokowanie RM3P. Po wejściu w program, pasek dochodzi do 50% i wyskakuje błąd, że nie zgadzają się dane z konta i telefonu (mimo, że wszystko jest ok). Wyczytałem gdzieś, że trzeba to robić na chińskim ROMie, tego też niestety nie mogę zrobić bo podczas próby instalacji chińskiego ROMu z aplikacji "updater" wyskakuje błąd "nie można zweryfikować pliku aktualizacji". Co dalej?

najpierw wejdź w EDL i zainstaluj china dev

instrukcja jak wejść w EDL :       tutaj

rom pobierzesz ze strony miui (chociaż z tego co mówisz to już go masz), później odblokowujesz bootloader tak jak teraz przez miunlock

jak to zrobisz to przeczytaj ten wątek (telefon i zagadnienie to samo, podałem w nim następne kroki)

link

Edited by piotr469

On tu robi tylko pierwszy krok, czyli w twoim przypadku wgranie China dev (to też jest uwzględnione w moim opisie)

Po zrobieniu tego i tak musisz wrócić do podanych kroków

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W poradniku informowali, że jak z tą opcją nie pójdzie to żeby spróbować z inną

Swoją drogą mi pc suite po podłączeniu w fastboot chyba i tak proponuje jakieś (2 w moim przypadku) romy do sflashowania - nie korzystałem z tego, ale chyba idzie to automatycznie (przynajmniej na takie wyglądało)

Tak, W10.

I poszło :) Zaznaczyłem "flash all", ściągnąłem inny MiFlash i wybrałem chiński soft zamiast globala. Dzięki Panowie za pomoc, mam nadzieję że nie będę Was już musiał męczyć.. Zobaczymy czy uda mi się odblokować bootloadera.

EDIT No i bootloader się odblokował. Najwyraźniej, żeby go odblokować trzeba mieć chiński soft xiaomi. 

Edited by Smule

Jeśli ci odblokuje bootloader, to dalej masz instrukcję w wątku, do którego wcześniej podałem link. Prowadziłem tam gościa od tego momentu (głównie TWRP, bo reszta jest z poradnika miuipolska)

Chcę odblokować bootloader (mam zgodę) i wrzucić miuipolska, niżej lista co zrobiłem i jaki mam problem:

Mój telefon to: Redmi Note 3 Pro, obecnie posiadam wersję global stable 7.3.7.0 i posiadam znany błąd z weryfikacją na MiFlashUnlock.

W związku z tym chcę wrzucić wersję china dev (oczywiście przez aplikację aktualizator z poziomu systemu nie idzie to - również znany błąd z weryfikacją).

W związku z tym zostaje wrzucenie softu china dev MiFlash-em. Wszedłem pod link:

http://en.miui.com/a-234.html

Wszystko robię zgodnie z instrukcją, pobrałem soft z linka:

Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download

Wchodzę w Fastboot, robię wszystko zgodnie z instrukcją i wyrzuca mi błąd w MiFlash - błąd w załączniku.

Pokazuje, że brakuje mu jakiegoś pliku - ale jego nie ma w tej lokalizacji (pobrane z instrukcji jak wyżej).

Co robię źle?

2016-07-18 at 10-16-58.jpg

2016-07-18 at 10-19-08.jpg

Edited by tomaxos

Ale mówię ci przecież, żebyś przeczytał ten wątek, bo tutaj są potrzebne ci instrukcje i linki do instalacji china dev, odblokowania bootloadera i wgrania xiaomi.eu, to olewasz temat...

Na globalu w teorii da się odblokować... no właśnie - w teorii. Z tego co czytam to parę osób ostatnio próbowało (w tym ja) i nikomu nie wyszło. Może trzeba dodatkowo czekać - nie wiem. Po zmianie na china dev poszło od razu.

Człowieku gdzie w moim drugim poście masz pytanie? Czytaj ze zrozumieniem.

Wątek 3 razy przeczytałem zanim napisałem - przeczytaj mój pierwszy post jeszcze raz to dowiesz się, że wszystko próbowałem z tego wątku.

Teraz próbuję wgrać na moje global stable wersję global dev i odblokować bootloader.

Edited by tomaxos

Dzięki za chęć pomocy Smule ale wszystko już sobie zrobiłem, rozwiązanie mojego problemu znalazłem na oficjalnym anglojęzycznym forum miui. Mimo wątpliwej chęci pomocy nie znalazłem na tym forum rozwiązania mojej kwesti (nie mówię, że jego tu nie ma ale poświęciłem masę czasu na znalezienie i nie dało to efektu). Działam na stabilnym romie xiaomi.eu jest bdb: bateria trzyma rewelacyjnie, raptem parę procent ubyło w kilka godzin, połączenie z opaska MiBand 2 w końcu jest bezproblemowe i powiadomienia wyskakują tak jak powinny. Te kwestie drażnily mnie na global stable z miui.com najbardziej. 

Edited by tomaxos

19 minut temu, rohass99 napisał:

Witam panowie czy ktos by mogl podać konkretnie linka do softu china dev ktory nalezy wgrac by odblokowac ten BT bo obecnie mam bete 6.7.7 a nie moge znaleść właściwego softu

Kolejny osobnik, który nie przeczytał poradnika...

Pobierasz najnowszy ROM dla swojego telefonu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Niestety, nikt nie poda Ci linku wprost do określonego pliku, bo patrząc na Twój opis, chyba sam nie do końca wiesz, jaki posiadasz telefon. MiNote3Pro to jakiś nowy model...?

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...