Skocz do zawartości

Po kilku minutach rozmowy rozmówca mnie nie słyszy


user_wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi 3 Pro. Po przesiadce z Szajsunga Galaxy Core jestem zachwycony ale...

Gdy z kimś rozmawiam dłużej tzn kilka minut to odbiorca przestaje słyszeć cokolwiek bądź zdarzyło się że słyszy trzaski. Ja słyszę go bardzo dobrze. Używam dwóch kart SIM. A wersja rom jak na scenie. Ma bądź miał ktoś takie problemy? uploadfromtaptalk1468759670657.thumb.png

uploadfromtaptalk1468759701468.thumb.png

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, user_wiktor napisał:

Część wszystkim. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi 3 Pro. Po przesiadce z Szajsunga Galaxy Core jestem zachwycony ale...

Gdy z kimś rozmawiam dłużej tzn kilka minut to odbiorca przestaje słyszeć cokolwiek bądź zdarzyło się że słyszy trzaski. Ja słyszę go bardzo dobrze. Używam dwóch kart SIM. A wersja rom jak na scenie. Ma bądź miał ktoś takie problemy? uploadfromtaptalk1468759670657.png

uploadfromtaptalk1468759701468.png

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nikt do tej pory chyba takiego problemu nie zgłaszał. Wersję romu masz jakąś dziwną nieoficjalną, nie jest to też rom xiaomi.eu czy MiuiPolska. Może to  wina tego romu. 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon dostałem w zeszły piątek. W sobotę napisałem prośbę o zgodę na odblokowanie botloadera i już w poniedziałek taką zgodę otrzymałem ale nie mogę sobie z tym poradzić. Próbowałem z dwóch poradników ale poległem już na wgrywaniu chińskiego romu. W MiFlash wyskakuje komunikat: " Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex "

EDIT: Nie wiem jak to możliwe ale teraz ruszyło, wszystko zrobiłem dokładnie tak samo jak wcześniej ale teraz zaczęło wgrywać. zobaczymy czy się uda.

Edytowane przez user_wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyw to iOS 9 - jest bardzo fajny ale czasami gdy wyskoczy małe okienko to tekst w nim jest niewiele ciemniejszy niż kolor tła i ciężko się czyta.

Odblokowałem, podczas wgrywania TWRP było napisane że ukończono pomyślnie ale telefon się nie zresetował tylko cały czas była ikonka fastboot. Uruchomiłem go ponownie i za chwilkę jak ściągnie mi się rom xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_6.7.14_v8-6.0.zip to spróbuje go wgrać.

czy lepiej wgrać xiaomi.eu_multi_HM3_V7.5.1.0.LAICNDE_v7-5.1.zip ?

Edytowane przez user_wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam bardzo podobny problem z "podstawowym" REDMI3, który kupiłem tydzień temu, co którąś rozmowę muszę przerwać i zadzwonić jeszcze raz bo osoba po drugiej stronie
przestaje mnie słyszeć. zastanawiam się czy jest to wina uszkodzonego telefonu i odsyłać na gwarancji go czy da się to bezboleśnie zrobić przeinstalowując ROM. jak widac działa tu MIUI 7,1,3.  na ANDKU 5,1,1. jaką wersje byście mi doradzili? Najlepiej pozostając przy 7.  Niestety potrzebuję polską wersję językowa 

Ciekawi mnie czy user_wiktor udało ci się zainstalować pomyślnie nowego MIUI i czy nie masz już problemów podczas rozmowy.

602.jpeg

603.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jeszcze się z tym męczę. Okazało się że recovery nie wgrało się ponieważ jak wejde w ten tryb to zamiast recovery wyświetla mi się grafika z telefonem i kabelkiem. Jest to pewnie oryginalne recovery zamiast nowego.

Próbuje ponownie je wgrać sposobem cofface ale wyświetla mi się "fastboot.exe in not recognized as an internal or external command, operable program or batch file". Próbuje również drugiego sposobu "Miui Polska instalator recovery" ale mimo iż włączyłem debugowanie nie chce przejść dalej. Brakuje mi ADB - jestem w trakcie instalacji. W skrypcie jest napisane że telefon powinien się zresetować i wyświetlić sie mitu naprawiający androida u mnie tego nie zrobił ale zresetowałem go sam i uruchamiam fastboot ręcznie po czym wcisnąłem enter.

Następnie jest komunikat: Instalacja twrp ...

OKAY [ 0.529s]

OKAY [0.170s]

Gotowe Naciśnij dowolny klawisz

Recovery powinno być zainstalowane. Restart

Telefon się restartuje i uruchamia normalnie a w skrypcie jest komunikat: error: device not found

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, redgar napisał:

witam,

mam bardzo podobny problem z "podstawowym" REDMI3, który kupiłem tydzień temu, co którąś rozmowę muszę przerwać i zadzwonić jeszcze raz bo osoba po drugiej stronie
przestaje mnie słyszeć. zastanawiam się czy jest to wina uszkodzonego telefonu i odsyłać na gwarancji go czy da się to bezboleśnie zrobić przeinstalowując ROM. jak widac działa tu MIUI 7,1,3.  na ANDKU 5,1,1. jaką wersje byście mi doradzili? Najlepiej pozostając przy 7.  Niestety potrzebuję polską wersję językowa 

Ciekawi mnie czy user_wiktor udało ci się zainstalować pomyślnie nowego MIUI i czy nie masz już problemów podczas rozmowy.

602.jpeg

603.jpeg

Bezboleśnie się da jak odblokujesz bootloader, ale cały proces przejścia przez tą procedurę i wgranie najnowszego romu z pl może okazać się bolesny. Niestety żeby cieszyć się bezproblemowym działaniem i nowszymi funkcjami telefonu jest to jedyna droga. Właśnie przed chwilą user_wiktor to potwierdził. A z tym skryptem do instalacji recovery coś jest nie tak.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało się wgrać recovery sposobem z kompedium ( III WGRYWANIE RECOVERY TWRP ) znowu w zasadzie oprócz włączenia debugowania nic nie zmieniłem i po którymś razie zaskoczyło :)Wgrałem nowy ROM, niestety nie wyskoczyło zapytanie czy zablokować recovery. Pytał tylko o instalacje roota ale nie chciałem. Po resecie telefon uruchamiał się ok 5 minut ale udało się :)

Po testach napiszę czy problem z połączeniami się rozwiązał.

EDIT:

Co prawda minął dopiero jeden dzień ale po przeprowadzeniu kilku rozmów problem jakby ustał.

Edytowane przez user_wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, user_wiktor napisał:

Wkońcu udało się wgrać recovery sposobem z kompedium ( III WGRYWANIE RECOVERY TWRP ) znowu w zasadzie oprócz włączenia debugowania nic nie zmieniłem i po którymś razie zaskoczyło :)Wgrałem nowy ROM, niestety nie wyskoczyło zapytanie czy zablokować recovery. Pytał tylko o instalacje roota ale nie chciałem. Po resecie telefon uruchamiał się ok 5 minut ale udało się :)

Po testach napiszę czy problem z połączeniami się rozwiązał.

EDIT:

Co prawda minął dopiero jeden dzień ale po przeprowadzeniu kilku rozmów problem jakby ustał.

poczekajmy jeszcze z 2-3 dni :), jeszcze czekam na odpowiedz z XIAOMI.com.pl czy mogę bez problemów odblokować BL,wgrać aktualizacje nie tracąc gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2016 o 22:43, user_wiktor napisał:

Wkońcu udało się wgrać recovery sposobem z kompedium ( III WGRYWANIE RECOVERY TWRP ) znowu w zasadzie oprócz włączenia debugowania nic nie zmieniłem i po którymś razie zaskoczyło :)Wgrałem nowy ROM, niestety nie wyskoczyło zapytanie czy zablokować recovery. Pytał tylko o instalacje roota ale nie chciałem. Po resecie telefon uruchamiał się ok 5 minut ale udało się :)

Po testach napiszę czy problem z połączeniami się rozwiązał.

EDIT:

Co prawda minął dopiero jeden dzień ale po przeprowadzeniu kilku rozmów problem jakby ustał.

I jak śmiga na nowym patchu?

 

poilibyście podesłać jakąś łopatologiczną sprawdzoną instrukcje z odblokowaniem BL oraz instalacją nowego romu? Bo jest kilka, a nie chciałbym bym przechodzić przez to kilka razy. Na przykład to https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ?

Którą wersję polecicie dla podstawowego REDMI3? żeby było w pełni spolszczone?   

Edytowane przez redgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, po 2 dniach ciężkich  walk z chińskim oprogramowaniem, utracie IMEI i innych problemach, udało sie zainstalować 7.3.1. Trzymam wszystkie możliwe kciuki za to żeby problem został rozwiązany:). Twoja wiadomość  napawa mnie optymizmem. Jak narazie,przy krótkich  rozmowach było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem, mailem miui 8 obecnie wgrałem miui 7  stabilne 7.5.1.0 i dalej jest to samo czyli  jeśli tel jest dluzej zablokowany np. lezy w kieszeni i ktoś zadzwoni odbieram i niestety samoczynnie ekran się nie wygasza gdy zbliżę do twarzy....i zdazylo się iż wówczas polikiem wylaczylem mikrofon i rozmowca przestal mnie slyszec....

ale gdy tel normalnie uzytkuje cos robie i ktoś zadzwoni to normalnie wygasza ekran jak zbliżę do twarzy....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...