Skocz do zawartości

Samoczynne restarty po aktualizacji do 6.0


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest obiektywnie zrobić testy, komu co powoduje restart. Musiałyby być dwa telefony po pełnym czyszczeniu MiFlash i z zainstalowanymi tymi samymi aplikacjami. Ale chyba trudno będzie o takie badanie.

Ja teoretycznie mam "aktywne", te czynniki, co mogą powodować restart - dev xiaomi.eu, root superSU, optymalizacja pamięci na podstawowa, wahania zasięgu - a ich nadal nie mam (na szczęście).

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to jest totalny "random"... Próbowałem romy Global, China, Xiaomi.eu, z apkami, bez, z rootem, bez, z TWRP, bez i restarty zawsze się zdarzały, ale! Tutaj nowinka, jeżeli sam zrobię restart zaraz po aktualizacji (aktualizacja->root->paczka MIUIPL-> odpalić tel, pozwolić mu się załadować, a potem restart) to samoczynny restart zdarza się raz na tydzień lub w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teorię, że to może być związane z bugiem w funkcji automatycznego oczyszczania pamięci, którą można znaleźć w Panelu sterowania. Zauważyłem, że po samodzielnym restarcie telefonu, ręcznie wywołane czyszczenie pamięci zwalnia mi jej ilość do ok. 1,2 GB, ale po pewnym czasie użytkowania telefonu taka sama akcja zwalnia pamięć już tylko do ok. 1 GB.

Tymczasem po tym automatycznym restarcie wszystko znowu wraca do normy.

Będę musiał to potestować.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmieńcie w opcjach programistycznych Optymalizacja pamięci na Wyłączone. Chyba na V6 było tak domyślnie choć nie mam pewności na 100%. Ja to wyłączam na Mi4 i Mi2S.

Zawsze wyłączam optymalizację na samym początku. Nie używam tej opcji.

Mnie restarty na niektórych romach po prostu pojawiają się lub nie. Jeśli już to są najczęściej sporadyczne.

Nie jest to coś mega strasznego ale słabo jest np. wyjąć tel po 2-3h z kieszeni i okazuje się, że byłem cały czas offline ... a ludzie dzwonią.

Tąpnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyłączam optymalizację na samym początku. Nie używam tej opcji.

Mnie restarty na niektórych romach po prostu pojawiają się lub nie. Jeśli już to są najczęściej sporadyczne.

Nie jest to coś mega strasznego ale słabo jest np. wyjąć tel po 2-3h z kieszeni i okazuje się, że byłem cały czas offline ... a ludzie dzwonią.

Tąpnięte z MI4

Wyłącz pin i się aby przez powiedzmy 2 minuty trwania restartu nie dodzwonią

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, schreder napisał:

Wyłącz pin i się aby przez powiedzmy 2 minuty trwania restartu nie dodzwonią

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

To najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Zginie Ci telefon - nie masz ŻADNEGO zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Zginie Ci telefon - nie masz ŻADNEGO zabezpieczenia.

Nie zamierzam zdejmować żadnych zabezpieczeń . Po prostu przesiądę się na wersję miui8, która działa bezproblemowo. Albo kiedy już zaspokoję ciekawość znowu wrócę do 4.4 gdzie wszystko było cacy.

Dla mnie zabawa softem to forma rozrywki

Tąpnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szuja napisał:

Nie zamierzam zdejmować żadnych zabezpieczeń emoji4.png . Po prostu przesiądę się na wersję miui8, która działa bezproblemowo. Albo kiedy już zaspokoję ciekawość znowu wrócę do 4.4 gdzie wszystko było cacy.

Dla mnie zabawa softem to forma rozrywki emoji3.png

Tąpnięte z MI4

Działa... bezproblemowo? Nie, zdecydowanie nie. Działa jeszcze gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adamo1 napisał:

To najgłupsza rzecz jaką można zrobić. Zginie Ci telefon - nie masz ŻADNEGO zabezpieczenia.

A o kodzie PIN na ekran blokady słyszał może kiedyś? Normalnie co dopiero odpisywałem Ci na głupoty dotyczące GPS na kit kat, a tu teraz kolejny twój post mocno przemyślany. Myślisz, że jak zgubi telefon i go ktoś znajdzie za godzinę to akurat się bateria wyładuje, albo ten znalazca go zrestartuje dla jaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, schreder napisał:

A o kodzie PIN na ekran blokady słyszał może kiedyś? Normalnie co dopiero odpisywałem Ci na głupoty dotyczące GPS na kit kat, a tu teraz kolejny twój post mocno przemyślany. Myślisz, że jak zgubi telefon i go ktoś znajdzie za godzinę to akurat się bateria wyładuje, albo ten znalazca go zrestartuje dla jaj?

Kod PIN na ekran blokady... bardzo przemyślane, zwłaszcza że jest to 1) do obejścia na każdym niezaszyfrowanym telefonie 2) co Ci to da jak kartę SIM można wyciągnąć i włożyć do innego telefonu? No właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamo1 napisał:

Kod PIN na ekran blokady... bardzo przemyślane, zwłaszcza że jest to 1) do obejścia na każdym niezaszyfrowanym telefonie 2) co Ci to da jak kartę SIM można wyciągnąć i włożyć do innego telefonu? No właśnie...

Wniosek jeden: sprzedać mi4 i kupić taki co się nie resetuje albo wrócić na kit kat. 

Albo nie podpisywać cyrografu na abonament, bo IMO to gówno największe.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował już wersję 6.8.4? Jak wygląda sytuacja z restartami?


Po poprzedniej aktualizacji mój telefon restartował się znacznie częściej niż zwykle (nawet pomimo wyłączonej lokalizacji, która przedtem wydawała się pomagać w moim przypadku).
Ostatecznie zrezygnowałem i przeniosłem się na CM13, gdzie problem nie występuje - chociaż nie ukrywam, że to półśrodek i wolałbym jak najszybciej wrócić do MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie akurat problemu z restartami praktycznie nie ma. Już prawie 3 miesiące mam telefon na andku 6.0 i samoczynne restarty przez ten czas miałem może 3-4. Żadnego nie przeoczyłem bo mam pin do karty sim. Od początku używam tylko xiaomi.eu i aktualizuje średnio co 2 tygodnie. Więc to raczej nie wina xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 7.5.1.0 Global Stable. W pierwszych 3 dniach używania telefonu miałem 3 restarty, po jednym dziennie, zawsze w trybie stand-by. Od tamtej pory był już tylko jeden restart, a mija właśnie drugi tydzień, więc chyba - odpukać - ustabilizowało się. 

Swoją drogą dziwna sprawa z tymi restartami. Może nowy telefon musi się, jakby to ująć, przegryźć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem restart podczas wyłączania gps i na dodatek zawiesił się na uruchamianiu podczas bootanimacji. Po 45 min. Zresetowałem go ręcznie i ku mojemu zdziwieniu GPS był nadal włączony. Ponowne wyłączenie go nie spowodowało już kolejnego restartu. Dziwne to :-/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...