Skocz do zawartości

Mi 4 działa bardzo, bardzo wolno


cybul25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

od pewnego czasu mój Xiaomi mi 4 łapie okresy bardzo powolnego działania, tak jakby brakowało mu pamięci ram. Mój telefon działa tak, jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=qyOxfwtV8YY&app=desktop Czasami działa tak dzień, czasami trochę krócej bądź dłużej i potem wracam sam do normalności. 

Nie mam pojęcia, co zrobić, aby telefon działał normalnie. Robiłem wipey, factory resety i inne tego typu rzeczy, jednak nic nie pomagało. Bardzo Was proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam serdecznie, to jest to. Dziwne, że w dawnym flagowcu tej firmy występują takie rzeczy... Podłożyłem papier pod klapkę i wydaje się być w porządku, jednak nie mam pewności, że to będzie zdawało egzamin na wieki. Pytanie do Was: telefon ma gwarancję do połowy sierpnia, czy warto z taką wadą go słać do Chin na naprawę gwarancyjną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby w tej kwestii wypowiedział się jakiś serwisant. Czy ta usterka może się z czasem nasilać i nawet podłożenie czegoś pod obudowę wcale nie pomoże?! Kwestia jakie to są koszta, bo może szkoda zachodu z wysyłaniem do Chinalandu.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

dzisiaj telefon wrócił z "gwarancji", której nie uznali, ponieważ podobno ktoś podważał baterię... Nic nie podważałem, nie mam sił się z nimi kłócić. Powiedzieli, że problemem jest spuchnięta bateria (która naprawdę teraz jest spuchnięta, wcześniej taka nie była). Rozumiem, że to problem taśmy od wyświetlacza, jednak oni powiedzieli, że wymiana samej baterii wystarczy, czy to prawda? Znalazłem na alledrogo baterię: klik. Baterię powinienem wymienić sam, jednak fajnie by było się upewnić, że to załatwi problem.

 

Pozdrawiam,

Cybul25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 16.07.2016 o 12:37, Nezumi napisał:

Acid już gdzieś chyba pisał, że to wina baterii, która lekko puchnąc naciąga taśmę. Cena wymiany ekranu chyba w okolicach 150zł za sam ekran + robocizna.

Niestety nie zgodzę się z tym stwierdzeniem.

Jest to uszkodzenie mechaniczne polegające na że tak powiem nieudolności chinoli. Jakieś problemy ze złączem taśmy wyświetlacza skłoniły ich do mechanicznego wycięcia dwóch połączeń na gnieździe taśmy (na zdjęciu). Wiele już było postów czy tu czy na innych forach o lagowaniu mi4. W przypadku telefonu mojej córki ,kupionego ponad pół roku temu właśnie na dniach się pojawiły identyczne objawy o których piszesz.
Rozwiązaniem w moim przypadku było usunięcie - WYCIĘTYCH !! i pozostawionych w gnieździe metalowych części styków i poprawienie lutowania gniazda. Niestety nie do zrobienia w domu bez odpowiedniego sprzętu. Dociskanie pomaga z tego co słyszałem na krótki czas.

Oczywiście żeby nie było - telefon był nowy od pewnego sprzedawcy - z plombami xiaomi w środku.

złącze

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, newelco napisał:

Niestety nie zgodzę się z tym stwierdzeniem.

Jest to uszkodzenie mechaniczne polegające na że tak powiem nieudolności chinoli. Jakieś problemy ze złączem taśmy wyświetlacza skłoniły ich do mechanicznego wycięcia dwóch połączeń na gnieździe taśmy (na zdjęciu). Wiele już było postów czy tu czy na innych forach o lagowaniu mi4. W przypadku telefonu mojej córki ,kupionego ponad pół roku temu właśnie na dniach się pojawiły identyczne objawy o których piszesz.
Rozwiązaniem w moim przypadku było usunięcie - WYCIĘTYCH !! i pozostawionych w gnieździe metalowych części styków i poprawienie lutowania gniazda. Niestety nie do zrobienia w domu bez odpowiedniego sprzętu. Dociskanie pomaga z tego co słyszałem na krótki czas.

Oczywiście żeby nie było - telefon był nowy od pewnego sprzedawcy - z plombami xiaomi w środku.

złącze

Dobrze wiedzieć, że jest inne, tańsze wyjście niż wymiana całego wyświetlacza :P. Dziwne tylko, ze problem występuje totalnie randomowo :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być identyczne - inaczej taśma nie pasowałaby jeśli byłoby inne .

Taśma , mimo tego że jest rozmiaru mikro wtyku ze złączem ,sama w sobie jest masywna i trudno ją w jakiś sposób uszkodzić , uszkodzone - przynajmniej u mnie było gniazdo. I następnie konieczność lutowania , właśnie następny ze styków(poi tych dwóch wyciętych na zdjęciu) w gnieździe był zruszany i to właśnie nie kontaktowało.

Nawet gdyby bateria spuchła - to nawet wtedy ma naddatek długości.

 

A i wg mnie niekoniecznie wszystkie mi4 mają wykonany taki myk z wycinaniem złącza - wydaje mi się że babol im wyszedł przy późniejszych testach - być może responsywność dotyku itp rzeczy wymagały takiej akcji.

Jeśli faktycznie 100%sprzedawca ma nówkę nie śmiganą a nie refurba.

Dla ciekawości właściciele borykający się z tą przypadłością mogliby luknąć na złącze :-) - jeśli im nie zależy na gwarancji - dla mnie to nie problem.

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

jakiś czas temu wymieniłem baterię i o dziwo telefon zaczął działać normalnie, jednak po tygodniu znowu pojawiły się lagi. Rozumiem, że do wymiany jest wyświetlacz i jeżeli go wymienię, to telefon będzie działał bez zarzutów? 

 

Pozdrawiam, 

cybul25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...