Skocz do zawartości

Taktowanie procesora - wyjaśnienie Hermes


Foxtrott

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę wyjaśnić wszystkim użytkownikom Hermesa dlaczego po zmianie z China ROM na xxx mają zaniżone taktowanie .

Po wielu rozmowach udało mi się wyjaśnić ,że :

https://en.wikipedia.org/wiki/Product_binning

i to wszystko wyjaśnia , proszę podejść do tego z rezerwą , procesor może pracować z 2 , 2,2 lub nawet 2,1 i 2,4 zależy z jakiego klastra (cluster) był wycięty procesor.Obniżyli taktowanie by zwiększyć SOT i przeciwdziałać przegrzewaniu się telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Foxtrott napisał:

Pragnę wyjaśnić wszystkim użytkownikom Hermesa dlaczego po zmianie z China ROM na xxx mają zaniżone taktowanie .

Po wielu rozmowach udało mi się wyjaśnić ,że :

https://en.wikipedia.org/wiki/Product_binning

i to wszystko wyjaśnia , proszę podejść do tego z rezerwą , procesor może pracować z 2 , 2,2 lub nawet 2,1 i 2,4 zależy z jakiego klastra (cluster) był wycięty procesor.Obniżyli taktowanie by zwiększyć SOT i przeciwdziałać przegrzewaniu się telefonu.

chodzi ci o to że zamiast 2,2 masz 2,15 lub zamiast 2 masz 1,95. Wiesz że od początku tego tele tak było. Było zaokrąglone i tyle. Z drugiej strony jak by pisało 8GHz to byś myślał że przyspieszyli ci procka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to , żeby każdy przeczytał i zrozumiał sens artykułu z wiki ...nigdy nie było zaokraglone .... zostało pomniejszone - nie pytaj skąd.... powielam swoją odpowiedź , zmniejszone przed przegrzewaniem i drenażem baterii - przeczytaj uważnie wiki wtedy zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Foxtrott napisał:

chodzi mi o to , żeby każdy przeczytał i zrozumiał sens artykułu z wiki ...nigdy nie było zaokraglone .... zostało pomniejszone - nie pytaj skąd.... powielam swoją odpowiedź , zmniejszone przed przegrzewaniem i drenażem baterii - przeczytaj uważnie wiki wtedy zrozumiesz.

No dobra to po co zmniejszyli w RN normalnym skoro było 2 czyli i tak mniej niż w RN2 Prime(a jeśli to co mówisz jest prawdą to skoro RN2 przegrzewał się przy 2GHz to czemu RN2 prime się nie przegrzewa przy 2,15. A to było już poruszane w tematach o aktualizacjach wiele razy i takie taktowanie było już od początku tylko było inaczej wpisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jest o tylko 500 MHz to dużo daje (wzory i prawa fizyki) chiński rom podwyższa(teoretycznie) taktowanie , czy przeczytałeś info z wiki? w skrócie x pyta potrzebujemy dobrego procesora ale dajemy tylko xx$ to oni ok możemy dać wam to ... ale z freq xxx co ma być to będzie.... tak w skrócie , informacje z pierwszej z ręki (proszę o nie drążenie tematu) co napisałem jest prawdą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Foxtrott napisał:

Mimo że jest o tylko 500 MHz to dużo daje (wzory i prawa fizyki) chiński rom podwyższa(teoretycznie) taktowanie , czy przeczytałeś info z wiki? w skrócie x pyta potrzebujemy dobrego procesora ale dajemy tylko xx$ to oni ok możemy dać wam to ... ale z freq xxx co ma być to będzie.... tak w skrócie , informacje z pierwszej z ręki (proszę o nie drążenie tematu) co napisałem jest prawdą .

Argumenty typu "co napisałem jest prawdą" nie są zbyt przekonujące. Jak nie wierzysz to wróć do wcześniejszej wersji gdzie było jeszcze napisane 2,2GHZ i zobaczy np w programie CPU-Z i zapewniam ci że będzie 2,16GHz. To jest to samo jak z dyskami. Mimo że wszędzie masz napisane że jest 1terabajt pojemności to tak naprawdę jest mniej i tu jest to samo

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tia, nick poznaje, sam up vote dałem, ale co z tego, w sensie, co z tego wątku ma wynikać dobrego dla właścicieli tych telefonów? Telefon działa? No działa. Wiesza się? No nie. Co więcej, to jest tylko 0.05Ghz, więc nie 500MHz, a 50MHz, a to jest tyle, co nic. Po prostu szukam w tym wątku sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Foxtrott napisał:

Może przekonujące okaże się porówanie mojego nicka z oficjalnym forum , więcej nic nie dodam....i temat uważam za zakończony ... co kto chciał zobaczył , doczytał w linku i już wie...

Specjalnie dla ciebie wgralem ROM 6.1.29 gdzie w informacjach o tele jest 2,2GHz, a w cpu-z i tak jest 2,16. Mam nadzieje że to ci wystarczy bo wracam do 6.7.14

Screenshot_2016-07-15-23-55-21_com.android.settings.png

Screenshot_2016-07-15-23-54-57_com.cpuid.cpu_z.png

Screenshot_2016-07-16-00-00-47_com.abs.cpu_z_advance.png

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to , żeby każdy przeczytał i zrozumiał sens artykułu z wiki ...nigdy nie było zaokraglone .... zostało pomniejszone - nie pytaj skąd.... powielam swoją odpowiedź , zmniejszone przed przegrzewaniem i drenażem baterii - przeczytaj uważnie wiki wtedy zrozumiesz.

Bzdura. To było zaokrąglenie.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...