Skocz do zawartości

Redmi 2 model 2014817 + ROM z 2014811


grr777

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem w jednym polskim sklepie internetowym Redmi 2, 2/16GB i jak się okazało jest to model 2014817. Spróbowałem wgrać ROM z modelu 2014811. Przetestowałem wszystko i bez problemu wszystkie funkcje działają. Co ciekawe, działający system zajmuje mniej RAMu niż oryginalny:) 

Zatem, jeśli ktoś przez nieuwagę kupi 2014817, to spokojnie można wgrywać ROM z 2014811.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wiesiekadam napisał:

Czy to jest model Xiaomi Redmi 2 PRO-bo taki zamówiony z numerem 2014817 otrzymałem

Tak, to jest PRO. Najważniejsze, jaki masz numer po baterią. Jeśli masz 2014817, to wgraj ROM z androidem 5.1.1, czyli HM2XWCPro. Na dzisiaj to jest ten:

xiaomi.eu_multi_HM2XWCPro_6.7.14_v8-5.1.zip

Zbadałem sprawę i okazało się, że ten ROM jest nie tylko dla 2014811 (jak to jest na opisane na stronie miuipolska), ale też dla 2014817 (i kilku innych) o czym można przeczytać na xiaomi.eu: https://xiaomi.eu/community/threads/6-7-14-15.32800/  (Devices list)

Cytat

Wt88047 | Redmi2 WCDMA 2GB RAM (HM2014811, HM2014817, HM2014818/Prime, HM2014821) | HM2XWCPro | 5.1

Spokojnie możesz ściągać i instalować. Telefon działa bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiesiekadam napisał:

Czy to jest model Xiaomi Redmi 2 PRO-bo taki zamówiony z numerem 2014817 otrzymałem

Po numerku nie sprawdzisz, czy to Pro, czy nie, poznasz to po ilości RAMu, jeżeli jest 2/16 to jest to Pro, jeżeli 1/8 to jest to wersja zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja chciałem zapytać która wersja Redmi 2 jest lepsza na polskie częstotliwości sieci (PLAY), 2014811 czy 2014817. W internecie znalazłem taką informację

2014811 model:
2G : GSM B3/B8 (1800/900 MHz)
3G : WCDMA B1/B2/B8 (2100/1900/900 MHz)
4G : FDD-LTE B1/B3 (2100/1800 MHz)

2014817 model:
2G : GSM B3/B8 (1800/900 MHz)
3G : WCDMA B1/B8 (2100/900 MHz)
4G : FDD-LTE B3/B7/B8 (1800/2600/900 MHz) 

lub z innej strony

2014811 model: GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS900 (B8), UMTS2100 (B1), LTE2100 (B1), LTE1800 (B3), TD-LTE2500 (B41)

2014817 model: GSM900, GSM1800, UMTS900 (B8), UMTS2100 (B1), LTE1800 (B3), LTE2600 (B7), LTE900 (B8)

Jakie częstotliwości w Polsce obowiązują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem zakupiłem Redmi 2 wersję 2014817 z wgranym MIUI 77 | Stable 77.00.99.00 (KHJCNCI) na Androidzie 4.4.4 KTU84P, spolszczenie jest tylko częściowe, czytałem o możliwości wgrania romu dla 2014811 jednak rom HM2XWCPro - jeśli dobrze rozumiem - jest dla wersji z Androidem 5.1.1. Poza brakami w tłumaczeniu nie zauważyłem żadnych niepokojących zachowań, ani dokuczliwych reklam, jeśli to możliwe proszę o jakieś podpowiedzi, proszę się nie irytować być może naiwnymi pytaniami, ale jestem z trochę innej epoki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam podobny kłopot jak kolega Lecho. Do OK 10% proces aktualizacji przebiega w porządku, jednak później od razu przeskakuje do 99% i niestety jest informacja "update failed" Jakieś pomysły? Czy ta wersja telefonu jest zła? (MIUI 77 | Stable 77.00.99.00 (KHJCNCI))

 

Edit:

wgrałem wersję HM2XWC i wygląda na to, że poszło. Niestety nie mam w tej chwili jak przetestować zasięgu, przesyłu danych itp. Tylko teraz czy mogę zaktualizować do HM2XWCPro? Jak to zrobić bo teraz włącz się TRWP. Czy powinienem po prostu wskazać plik .zip?

Edytowane przez nemo666
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, wersja telefonu to 2014817 2/16. Zainstalowalem z osbnej paczki TWRP dla andrioda 4.4 jaki posiadam i wszystki dziala, natomiast rom z wersji 811 2gb czyli HM2WXCPro nie dziala, podobnie jak u nemo666 proces aktualizacji przerywa sie. Prosze o pomoc co robic dalej, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem wgrać HM2XWCPro przez TWRP, ale niestety znów się nie udało. "This package is for "wt88047" devices, this is hm2014817" ( ta informacja pojawia się dwa razy. Jakieś rady? Czy coś da się zrobić?

 

Udało mi się wgrać nowy ROM ( HM2WXCPro) przy użyciu TWRP. Skorzystałem z tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=zuDq-b-_bsQ

 

Edytowane przez nemo666
Nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2016 o 13:17, nemo666 napisał:

"This package is for "wt88047" devices, this is hm2014817"

Bo aktualnie w naszym romie nie wspieramy wersji indyjskich czy tam innych 817/816. Trzeba by je dopisać do updater script. Dlatego usuwanie tej pierwszej linijki pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM2XWCPro dało radę wgrać przez 'aktualizacje' po wcześniejszym wgraniu HM2XWC a następnie przeróbce z poradnika który @nemo666 podesłał. Sama przeróbka bez wgrania HM2XWC u mnie nie poszła. 

Wszystko git działa, swoją drogą nieźle Agito swoim brakiem info o telefonie zabrało mi mi 2-3h z dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Acid - macie zamiar w ogóle zamiar wspierać te wersje?

Jeżeli nie, to mógłby kto na pw podesłać instrukcje jak dla debila?

Mam wersję 817 z 2gb ramu. Nie pomaga usunięcie skryptu w archiwum w folderze Google. Próbowałem wersję z pro i bez, pobralem rowniez wersję oznaczona Mi2 wersja 5.0 - też klapa.

Za jakąkolwiek pomoc będę wdzięczny.

Edytowane przez Pilchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego na forum https://miuipolska.pl/download/ jest informacja, że soft HM2XWCPro jest tylko dla HM2014811 skoro na stronie https://xiaomi.eu/community/threads/6-9-8-9.34062/ jest informacja, że ten soft jest dla HM2014811, HM2014817, HM2014818, HM2014821. W obydwu przypadkach linki do pobrania prowadzą do tej samej strony: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=108914. Ja zainstalowałem ten ROM zarówno na HM2014811 jak i HM2014817 i w obydwu przypadkach działa poprawnie i nie miałem problemów z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pilchu napisał:

Mam wersję 817 z 2gb ramu. Nie pomaga usunięcie skryptu w archiwum w folderze Google. Próbowałem wersję z pro i bez, pobralem rowniez wersję oznaczona Mi2 wersja 5.0 - też klapa.

Za jakąkolwiek pomoc będę wdzięczny.

Rom do twojej wersji jest taki sam jak do 811, czyli najnowszą wersję eu masz tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424964183 Potrzebujesz jeszcze nowego twrp które masz tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995314652 Jak zainstalować twrp to znajdziesz, a potem wgrywasz plik zip romu do telefonu, uruchamiasz w twrp install, wskazujesz wgrany plik instalujesz i masz najnowszą wersję romu eu. W zależności od tego co tam masz teraz wgrane może być potrzebny wipe (faktory reset) w twrp, najlepiej przed lub ewentualnie po wgraniu nowego romu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chvja tego nie zrobię. Do twrp potrzebny jakis akces do roota, pierrdolenia się z tym jak z jeżem.

Telefon kupujesz w sklepie, okazuje się, że jakiś j**any indyjczyk (partner rtv agd) i tzw. język polski w tym to tragedia. Dopisać skryptu się waćpanom nie chce, no bo oczywiście każdy z androidem musi śmigać rooty etc.

Przez oficjalnego updatera oczywiście nie ma aktualizacji, nie może uzyskać dostępu do WiFi, mimo że podłączony.

Cytat

Jak zainstalować twrp to znajdziesz,

Po wuju znalazłem.

Cytat

uruchamiasz w twrp install,

Root access permission?

Żenada. Nie dziwie się, że ludzie wolą iGówno od andruta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego roota do instalacji twrp nie potrzebujesz. Jednak jak nawet zainstalujesz twrp to może być problem z instalacją romu bez korekty jakiejś tam linijki w skrypcie i wygląda na to że nikt na razie tego nie zmieni. Do twojego telefonu masz rom Global i możesz taki zainstalować MiFlashem. Będziesz miał aktualizacje przez ota i w niczym nie będziesz musiał grzebać. Tu masz poradnik co prawda trochę stary i można by użyć nowszej wersji Miflasha czy romu, ale to też powinno zadziałać. http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.07.2016 o 08:55, grr777 napisał:

Kilka dni temu kupiłem w jednym polskim sklepie internetowym Redmi 2, 2/16GB i jak się okazało jest to model 2014817. Spróbowałem wgrać ROM z modelu 2014811. Przetestowałem wszystko i bez problemu wszystkie funkcje działają. Co ciekawe, działający system zajmuje mniej RAMu niż oryginalny:) 

Zatem, jeśli ktoś przez nieuwagę kupi 2014817, to spokojnie można wgrywać ROM z 2014811.

Xiaomi Redmi 2 Pro DualSim 16GB 
(cześciowo spolszczone)

w moim  przypadku też potrzeba wgrywać  twrp ?  czy wystarczy zrobić jak wyżej?

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/20/2016 o 14:14, FromWP napisał:

1. Żadnego roota do instalacji twrp nie potrzebujesz.

2. Jednak jak nawet zainstalujesz twrp to może być problem z instalacją romu bez korekty jakiejś tam linijki w skrypcie i wygląda na to że nikt na razie tego nie zmieni. Do twojego telefonu masz rom Global i możesz taki zainstalować MiFlashem. Będziesz miał aktualizacje przez ota i w niczym nie będziesz musiał grzebać. Tu masz poradnik co prawda trochę stary i można by użyć nowszej wersji Miflasha czy romu, ale to też powinno zadziałać. http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

1. Telefon mówi co innego.

2. Spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pilchu napisał:

1. Telefon mówi co innego.

2. Spróbuję.

Kolega z postu wyżej max35, właśnie zainstalował na identyczny tel.  rom xiaomi.eu/pl 6.9.29 normalnie przez aktualizator. Okazuje się że do wgrania romu na Androidzie 4.4.4 wysrarcza systemowe Mirecovery.  Zadaj mu pytanie na priva to ci pomoże, bo nie chce mi się jeszcze raz pisać tego samego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pilchu napisał:

1. Telefon mówi co innego.

2. Spróbuję.

Jaki masz model telefonu?

bo ja mam  Numer modelu: HM 2LTE-SA

Teraz po aktualizacji mam najnowsze  MIUI Polska V8:-)   rom xiaomi.eu/pl 6.9.29

android 4.4.4.

Produkt Mode 2014817

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi 2 Pro DualSim 16GB 
 

Po wgraniu  ROM'u  ( MIUI Polska V8  rom xiaomi.eu/pl 6.9.29) na mój oryginalny  Produkt Mode 2014817

mam problem z dodaniem zdjęcia do kontaktów z GALERII ?  oraz  zdjęć  domyślnych (systemowych )     znajdujących się w pamięci telefonu

zdjęcia zapisane są na karcie  pamięci SD  otwierają się w Galerii

kontakty są zapisane na pamięci telefonu

 

Przy próbie dodania zdjęcia z galerii(Albumy) wyskakuje błąd?

Niestety,aplikacja Kontakty i Dialer zatrzymane

Aplkacja została zatrzymana w nieprawidłowy sposób?

 

Jeśli zrobię zdjęcia aparatem  - wtedy mogę dodać fotkę do kontaktów?

 

Proszę o pomoc

 

 

 

 

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wgrać, przy wgrywaniu nowszego na starszy wszystkie programy, dane, ustawienia zostają. Jakbyś chciał wgrać starszą wersję na nowszą wtedy mogła by być potrzeba zrobienia "factory reset" i odtworzenie danych z jakiejś kopii. Nie miałeś farta i trafiłeś na wersję ze źle działającą galerią, w poprzedniej nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się obejść  ten błąd w tym ROM'ie (  rom 6.9.29  )

mogę dodać zdjęcie z galerii do kontaktów ale w tej kolejności:

 

z pulpitu: Galeria>>>Albumy>>>Wybieramy zdjęcia >>> więcej>>> wyświetla się cała tabelka ?

wybieramy z pośród niej: Ustaw jako zdjęcie kontaktu >>> wybieramy kontakt z LISTY Telefonu 

zatwierdzamy  OK :-)

 

Jeśli chodzi o wbudowany AV na MIUI Polska V8 to który polecacie?

antywirus AVL czy  Tencent  ?

 

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wejściu w tryb recovery mam 3.0.0-0

Uruchomiłem TWRP  , zrobiłem Backup

Po wykonaniu Backupu

 

  • Kliknij na opcję "Install"
  • Następnie wyszukaj z folderów pamięć na którą umieściłeś plik z romem.
  • Gdy wyszukasz ROM kliknij na niego 
  • Na końcu wybierz opcję "Swipe to Confirm Flash"
  • Zacznie się wgrywanie romu, 

Po tym zabiegu coś tam mieli i po chwili mam komunikat na górze WYŚWIETLACZA  telefonu?

Instal Zip

Failed (na czerwono)Niepowodzenie

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101678    NAJNOWSZY ROM nie został wgrany?

ROM pobierany był kilka razy i ten sam błąd przy wgrywaniu?

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też wrzucę. Może się komuś przyda: 6.10.20 Redmi2

Jest to zmodyfikowany ROM, w którym usunąłem informację o urządzeniu. Nie wiem, czy będzie działał prawidłowo na Redmi2 2014817 i nie biorę żadnej odpowiedzialności, więc jeśli ktoś ma problem z aktualizacją oficjalnej wersji, a stoi pod ścianą, może spróbować właśnie tego, na własne ryzyko.

Edytowane przez h4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...