Jump to content

M2S czy jednak Mi3?


Poinformowany

Recommended Posts

Witam,

Mam dosyć skomplikowaną sprawę ponieważ:

-Potrzebuję telefonu z bardzo dobrym aparatem, mam zamiar wykorzystywać go do zdjęć robionych z bliskich odległości.

-Boję się telefonów większych niż 4,5 cala, nie wiem czy słusznie :D

Zastanawiam się czy warto jest dopłacać parę stówek do Mi3, lubię czasem coś ugrać więc się zastanawiam nad jak najbardziej przyszłościowym sprzętem.

Więc mam następujące pytania:

-Czy M2s zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć (wiem, że w internecie są przykłady, ale co strona to inna jakość), czy Mi3 zapewni dużo lepszą?

-Czy Mi3 jest dużo potężniejszy (procesor, karta graficzna) od M2s (benchmarki mi mało mówią, wolę zapytać fachowców)?

-Czy ewentualny zakup http://www.ibuygou.com/p-original_two_in_one_camera_for_xiaomi_smartphone-5487-usd.html znacznie poprawiłby jakość zdjęć?

-Czy wg, was Mi3 nie jest zbyt duży? Nie miałem nigdy takiego olbrzyma w rękach i wydaje mi się, że może być on dość niezręczny.

Link to comment
Share on other sites


  [*:t9uyuop4] Dobra jakość jak się umie posługiwać aparatem w trybie ręcznym + ew. korekta w aplikacji Galeria w telefonie. MI-3? Ma podobną jakość zdjęć. Zaletą są zdjęcia RAW więc masz więcej możliwości podrasowania zdjęcia.
  [*:t9uyuop4] Jest dużo potężniejszy bo przecież ma Snapdragona S800. Obecnie w MI-3 jest najszybszy model tego procesora w wersji AB. 2.3GHz. W praktyce i tak nie zauważysz dużej różnicy, chyba, że przy instalacji programów, gier czy kopiowaniu plików bo jest tam bardzo szybka pamięć flash.
  [*:t9uyuop4] To tylko dodatkowe soczewki z tego co widzę czyli możesz lepsze marko robić. Ale za jakość zdjęć przecież odpowiada sensor aparatu a nie dwa dodatkowe szkiełka.
  [*:t9uyuop4] Jest duży. Skoro nigdy nie miałeś w ręku to czemu nie pójdziesz do Saturna/MM czy innego salonu z telefonami i nie weźmiesz jakiegoś 5 calowca w rękę?
  Weź Xperię Z. MI-3 jest lekko dłuższy.

Link to comment
Share on other sites

Co do trzeciego pytania to źle je sforumułowałem, chodziło mi bardziej o to czy ktoś to ma i jeśli tak to jak bardzo to powiększa możliwości.

Czyli nie uświadczę takiej sytuacji, że w przyszłości nie pójdzie mi na m2s jakaś gra a na mi3 tak? To bedzie raczej różnica killu fpsów?

Ah i czy kupował ktoś na beexz.com? Jest tam nieco taniej niż na ibuygou.

Dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze pytanie odnośnie ceny M2s, czy myślicie że spadnie po premierze Mi3?

No i co z beexz.com? Jest tam najtaniej i zastanawiam się nad kupnem. Ktoś ma już jakieś doświadczenie z tym sklepem?

Ja myślę, że cena m2s nie spadnie ponieważ:

-jest mały ma wielu zwolenników,

-jest bardzo szybki,

-czy cena iphone spada ?

Link to comment
Share on other sites

@Eru więc właśnie się pytam czy może ten sklep też nie jest sprawdzony, jeszcze bym kupił kilka akcesoriów to się uzbiera powiedzmy 20$ różnicy a to już jest ~60zł

@lalozamosc

Hmm... potwierdzasz moje przypuszczenia. A co do iphona to nie wiem nie śledzę rynku :P

Dzięki chłopaki :D

Link to comment
Share on other sites

na aliexpress widzę o 10$ taniej niż w proponowanym tu "sprawdzonym" sklepie.

Ps. aliexpress chroni kupującego, dostajesz towar zgodny z zamówieniem to potwierdzasz zakup i dopiero wtedy sprzedawca dostanie kasę!!

To największa w chinach platforma handlu.

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie w tym jest ból. Bo to jak z naszym Allegro. Też ochrona itp i co z tego? Zobacz jak łatwo można kupić sobie podróbkę Galaxy Note 2 na Allegro.

Ale w końcu ludzie muszą oszczędzić każdy dolar....

Link to comment
Share on other sites

Z tą procedurą zwrotu pieniędzy na Ali to nie jest tak różowo jak się niektórym wydaje. Jest masa opisów w necie jak przebiega taka procedura i to zazwyczaj trwa nie krótko. Na forum android jakiś user opisywał jak to wyglądało u niego i odzyskał kasę po 4 miesiącach więc jak ktoś ma czas i nerwy do takich zabaw to polecam, przecież można zaoszczędzić kilka zielonych tyle że czasem kosztem nerwów.

Link to comment
Share on other sites

Chcesz bez kombinowania i nie w tak wysokiej cenie to ibuygou.com, chcesz jeszcze taniej dobry sprzedawca aliexpress. Lub poszukać sobie na forum telchina jakiś pewnych sklepów.

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Ja na ali trafiłem fake m2s sprzedający miał z 200 pozytywów same 5 gwiazdek za transakcje za m2s i pisało że 100% oryginał, nie wiem czy ludzie nie potrafili odróżnić od fake czy wcześniej wysyłał oryginały. Oczywiście od razu założyłem spór i odesłałem telefon listem ekonomicznym poleconym za 16zł(na szczęście w pół kg się zamknęła przesyłka), dotarło w 15 dni, chińczyk dopiero odebrał z poczty po jakimś tygodniu, potwierdził odebranie i w ciągu 10 dni pieniądze wróciły do mnie, więc byłem w plecy 16zł, czyli miesiąc czasu zajęło odzyskanie kasy.

Link to comment
Share on other sites

Co do trzeciego pytania to źle je sforumułowałem, chodziło mi bardziej o to czy ktoś to ma i jeśli tak to jak bardzo to powiększa możliwości.

Mam to. Nie używam, bo nie pasuje do obudowy na większą baterię, a ta jest dla mnie istotniejsza. Do zdjęć makro spokojnie zastępuje kompakt - w tym przypadku różnica w stosunku do standardu jest znaczna. Przydatne też do zdjęć HDR. Normalny aparat (MI2S) robi sam w sobie nie najgorsze zdjęcia (rozczytam spokojnie tekst czcionką 16 na zdjęciu zrobionym z odległości 4m).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...