Skocz do zawartości

Quick Charge 2.0 - czy warto używać tylko stockowej ładowarki


abberline

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem Mi4c 2GB/16GB u Goldway'a. Temat QC 2.0 był już poruszany wielokrotnie. Ten wątek miałby mieć charakter ankiety. Może to pomóc osobom, które mają wątpliwości w wyborze telefonu czy też sposobu jego ładowania. Ma to też w szczególności odpowiedzieć na pytanie czy QC 2.0 jest faktycznie takie szkodliwe dla naszych baterii.

Pytania do użytkowników Mi4c:
1. Jak długo używacie Mi4c?

2. Sposób ładowania:

-ładuję cały czas tylko stockową ładowarką,

-ładuję inną (jaką?),

-ładuję naprzemiennie (jakimi oprócz stockowej?),

Dla każdego przypadku napiszcie wasze odczucia co i czy miało wpływ na pogorszenie jakości ogniwa. Jeśli uważacie, że wszystko jest w porządku to też piszcie. ;)

3. Czy uważacie, że QC 2.0 jest szkodliwy dla waszych baterii? Czy można go używać bez problemu cały czas?

 

Mile widziane są także dodatkowe uwagi. Nie musicie się trzymać sztywno tego schematu. ;) 

Edytowane przez abberline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2 miesiące

2. Stockowa, chyba że jej nie ma w pobliżu to randomową nie-QC.

3. Nie. Wystarczy poczytać jakie prądy ładowania są szkodliwe dla baterii li-ion/li-po i wiadomo że QC jest bezpieczne. Może gdyby telefon miał być używany 10 lat to byłaby różnica, ale na 3 lata nie ma sensu sobie zawracać głowy.

 

Nie wiem skąd sie biorą te przesądy, kombinowanie żeby nie ładować QC w nocy, wyłączać QC w sofcie, przekładać jakieś ładowarki... Mamy fajna opcje w telefonach, to zawsze ktoś musi szukać dziury w całym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co, ładowarka ładowarką, ale ja bym każdemu z serca radziła używać wyłącznie oryginalnego kabla USB C. Nie kombinować z żadnymi przejściówkami mikroUSB -> USB C, wygląda na to, że moje problemy z wolnym ładowaniem (zakończone serwisem i wymianą płyty) były spowodowane właśnie takim małym białym gówienkiem. Lepiej wydać te parę złotych na kabelek (najlepiej oryginalny Xiaomi, chociaż mam też taki no name 20-cm i krzywdy mi jeszcze nie zrobił) niż potem bulić ciężką kasę za naprawy...

Właśnie idę do Gearbesta kupić parę kabelków na zapas ;) Będzie w domu, będzie u rodziców i jeszcze po jednym w każdej torbie na wszelki wypadek... ;) 

Edytowane przez magyarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonu uzywam od roku. Oram wrecz baterie. Nie widze roznicy w sprawnosci baterii (w predkosci i pradzie ladowania tak) rozne kable i ladowarki, powerbanki.

Polecam 2m kabla w oplocie. Jak dorwę link to wskaże aukcje. Gram regularnie w Ingresa od kilku lat i wiem ze powerbank to jedno a kabel to drugie. 68aac65c78b69d97db06a0c3580931c3.jpg

Ladowarka Aukey na zdjeciu podobno wspiera QC 3.0.

do pomiarow uzywam apki Ampere ea6424668fb5a46fdc45d3c1d702322d.jpg wiadomo w zaleznosci od stopnia naladowania zalezy chwilowy pobor pradu

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2016 o 21:46, magyarek napisał:

Wiecie co, ładowarka ładowarką, ale ja bym każdemu z serca radziła używać wyłącznie oryginalnego kabla USB C. Nie kombinować z żadnymi przejściówkami mikroUSB -> USB C, wygląda na to, że moje problemy z wolnym ładowaniem (zakończone serwisem i wymianą płyty) były spowodowane właśnie takim małym białym gówienkiem. Lepiej wydać te parę złotych na kabelek (najlepiej oryginalny Xiaomi, chociaż mam też taki no name 20-cm i krzywdy mi jeszcze nie zrobił) niż potem bulić ciężką kasę za naprawy...

Właśnie idę do Gearbesta kupić parę kabelków na zapas ;) Będzie w domu, będzie u rodziców i jeszcze po jednym w każdej torbie na wszelki wypadek... ;) 

To są podróby ! Właśnie wywalczyłem zwrot kasy za niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Gearbest ma na składzie raczej oryginalne gadżety... Mam już od nich ze dwa czy trzy kable (i zapasową ładowarkę) i póki co jest ok...

Można sprawdzić oryginalność kabla/ładowarki? :D

Zresztą, podróby nie podróby, dla mnie ważne, że ma wtyczkę USB C i nie potrzeba żadnych przejściówek :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja używam łądowarki firmy AUKEY jedna w domu druga w samochodzie mają wejścia zwykłe 5v2,4A i QC

Ja używam tylko QC nie zauważyłem by bateria jakoś ucierpiała tel mam od roku ,dodatkowo zakupiłem kabel 2m w oplocie i jestem zadowolony w samochodzie używam orginału. Jak ktoś nie chce ładować QC to żaden problem podpinamy się do zwykłego wejścia i po kłopocie.W ładowarkach AUKEY jest kilka gniazd a samochodowa jak miałem podpięte 4 urządzenia to odziwo się nie grzała a ładowało każdemu tak jak należy.

Używam też tej apk. Ampere do pomiaru i zauważyłem w samochodzie jak jadę na nawigacji to tel się trochę nagrzewa i w tedy ładuje trochę słabiej zamiast 1780mah (bo takie wskazanie miałem max.) wskazuje 1320mah lecz jak telefon schłodzę tzn. nawiew z klimy na tel. to ładowanie powraca do 1780mah taka ciekawostka którą zauważyłem.

Edytowane przez abudabdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...