Jump to content

Mi4c - wszystko o baterii, czasu pracy, temperaturze baterii/procesora na różnych ROMach


Recommended Posts

Temat zbiorczy podejmujący takie pytania jak czas pracy baterii, temperatury baterii i CPU w stresie i normalnie w telefonie Xiaomi Mi4c.

Wątek ma pomóc w doborze ROMu dla ludzi którym zależy na maksymalnym czasie pracy baterii i temp. CPU/Baterii, piszemy wersje romu i dołączamy zdjęcia/piszemy temp w stresie/spoczynku, po jakim czasie występują temp itp. 

U mnie to wygląda następująco:

ROM: 6.7.7 Beta Develop Chinese (MiUI 8)
temp w spoczynku (przeglądanie internetu, fp): 39C-49CPU, 34C-39C Baterka, CPU usage na poziomie 9-22%
angry birds 10min grania: 55C-58CPU, 43C Baterka 

Wydaje się, że nie jest najgorzej. Znalazłem jeszcze ROM na stronie http://smiui.net/about.php gdzie twórca min pisze: 

CPU and Thermal Tweaks

Performance Mode is more powerfull and Balanced Mode is a perfect Mix between Performance and Batterysaving which will never heat your device! Heat can damage your device very quickly and Xiaomi unfortunately ships its devices with very bad thermal control configs. sMiUI keeps your device cool!

 

Edit: dostępna jest aplikacja w sklepie PLAY o nazwie Snapdragon Battery Guru która optymalizuje czas pracy baterii, aplikacja musi być włączona przez okres siedmiu dni kiedy to musi poznać nasze nawyki, GPS włącza się z powodu sprawdzenia w jakich miejscach najczęściej używamy WIFI. 

Nie mogę nic więcej powiedzieć, aktualnie sam ją testuje 3 dzień.\

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiam.snapdragon.app&hl=pl

Edited by karton
Link to post
Share on other sites

Ja aktualnie siedzę na smiui i wydaje mi się że już się tak nie nagrzewa jak wcześniej na xiaomi.eu 6.6.30. Bateria też działa spoko. 3.5h sot oglądając przez cały czas twitcha. Przy normalnym użytkowaniu 4h sot bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Angry Bird to nie jest benchmark :E

Włącz jakaś grę 3D i moment robi się piekarnik. Taki jest Snapdragon 808 i tyle. Jeśli nie pokażą się kernele z możliwością undervolta to super tweaki nic nie zmienia - telefon może być chłodniejszy bo zarządca SoC może być bardzo restrykcyjny. Ale jeśli tak jest, to telefon zwyczajnie zwalnia

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Przeskoczyłem chwilowo na sMIUI i jest lekko ciepły przy szperaniu po necie - 38C zobaczymy jak będzie po kilku dniach, na tym developerskim  6.7.7 Beta Develop Chinese (MiUI 8) po 2 dniach telefon w ogóle nie nagrzewał się podczas przeglądania internetu - temp w okolicach 26C-32C

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...