Skocz do zawartości

Powerbank 10000mah


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna powerbanku ze względu na to, że dosyć często jestem w przejazdach.

Mianowicie w wakacje bardzo rzadko bywam w domu, zwiedzam i dorywczo pracuje. NIe mam wtedy możliwości podłączenia telefonu żeby sie całkowicie naładował na te dwa-trzy dni. Dlatego pomyślałem że zakupie powerbank (oczywiście od Xiaomi :)). I tu pojawia się mój problem ;/ W którym mam nadzieje mi pomożecie :)

Posiadam Redmi 3, którego bateria jest spora, potrafi wytrzymać 2 dni spokojnie. Ale pod koniec drugiego jest już te 10-13%. A na całą noc nie chce sobie zostawić podłączonego telefonu, żeby sie ładował, ładował i ładował.

I tu pojawia się moje pytanie, czy może warto zainwestować w coś, co rano pozwoli mi go naładować w podróży/pracy. a co będę mógł podłączyć w trakcie dnia na kilka godzin, żeby sie ładowało i było ną te czarne chwile?

Zdecydowałem się że kupie minimum wersje 10 000mah, żeby też banku codziennie nie łądować. 

Zastanawiam się teraz skąd bank zamówić. Niestety jestem zmuszony do jakiegoś allegro, ponieważ za tydzień wyjeżdżam do Wrocławia na krótkie wakacje a potem jade nad morze :) Więc nie będę miał jak wykorzystać swych zamiarów :P
Kolejną sprawą to od kogo kupić? Chce maksymalnie przeznaczyć 100 złotych w tym momencie. i znalazłem taką oto promocje ;) http://accessories4you.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-Powerbank-10000mah-/9 tylko byłoby to na teraz. Drugą kwestią jest tylko to, czy jest to 100% oryginał. Czytałem opinie, niby oryginały. Nawet na forum jest to polecenia godny sklep. Tylko czy ktoś ostaniu u nich zamawiał PB i może potwierdzić? (W opiniach nie znalazłem jakiś bliskich dat)

 

Bardzo prosiłbym Was o pomoc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpisać nie do końca na temat.

12 godzin temu, Menntu napisał:

A na całą noc nie chce sobie zostawić podłączonego telefonu, żeby sie ładował, ładował i ładował.

Przypominam że nie mamy już lat 90-tych, a w komórkach są układy- kontrolery ładowania. Więc jak zostawiasz telefon nawet na 9h na kablu, a on jest naładowany po 2h to NIE MA TAKIEJ SYTUACJI że przez 7h ładowarka napieprza prądem w baterie, rozgrzewając ją do czerwoności, skracając jej żywotność. Można śmiało podpinać ładowarkę do telefonu na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menntu Wyglądają na oryginalne, ale pewnie można znaleźć trochę taniej.

 

@wtbn Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że to działa na zasadzie : 100% naładowania i automatycznie odłączane jest ładowanie, po kilkunastu-dziesięciu minutach poziom naładowania spada do 99% i bateria jest znowu ładowana do tych 100, czyli w ciągu nocy będzie ten proces zachodził co najmniej parę razy i jestem przekonany, że to ma wpływ na żywotność baterii. Odkąd zmieniłem swoje przyzwyczajenia dot. ładowania telefonu i nie zostawiam ładowania na noc, a preferuje ładowanie w ciągu dnia od poziomu powiedzmy 20-25% do 90-95% zauważyłem wydłużenie czasu życia baterii, a swoją opinie opieram na obserwacji odstępu czasu od wymiany do wymiany (baterii) na kilku telefonach.

 

Edytowane przez Restier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtbn W sumie możesz mieć racje. Jednak myślę, że powerbank mi się przyda. 100 złotych to nie majątek a może się przydać. NIe tereaz, to za miesiąc, nie mi to dziewczynie ;)

@Restier Chyba taniej na jakiś allegro czy czymś innym się nie znajdzie. Tym bardziej, że zagraniczne odpadają ze względu na termin wyjazdu :)

 

A czy ewentualnie dobrym pomysłem byłoby zamówienie powerbanku na zapas? Mam na myśli wersje PRO z szybkim ładowaniem itd. NIby do Redmi 3 nie jest to aż takie ważna, ale jakbym zmieniał telefon za jakiś rok na coś porządniejszego to może by się przydało. Czy nie ma sensu sie w to pchać i kupić zwykłe 10k ?

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Restier napisał:

@wtbn Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że to działa na zasadzie : 100% naładowania i automatycznie odłączane jest ładowanie, po kilkunastu-dziesięciu minutach poziom naładowania spada do 99% i bateria jest znowu ładowana do tych 100, czyli w ciągu nocy będzie ten proces zachodził co najmniej parę razy i jestem przekonany, że to ma wpływ na żywotność baterii.

No, to nie jest do końca tak. A na QC to już wogóle jest lepiej, bo są znacznie zmniejszone prądy ładowania na takim poziomie napięcia.

 

12 minut temu, Menntu napisał:

@wtbn W sumie możesz mieć racje. Jednak myślę, że powerbank mi się przyda. 100 złotych to nie majątek a może się przydać. NIe tereaz, to za miesiąc, nie mi to dziewczynie ;)

Nie no wiadomo, oczywiście :) PB sie zawsze przyda. Ale do normalnego ładowania bym powerbanka sobie nie zużywał.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtbn Myśle, że jak już sobie będę na wakacjach to będzie to dobra sprawa :) Wiadomo, że jak się będzie jakiś zdjęcia cykać, filmik jakiś strzelić, pobawić się nawigacją i netem to bateria może mniej lub więcej wytrzymać. A że nie wszyscy mają super baterie jak w Redmi 3 (:P) to nie tylko ja skorzystam :)

A jeszcze bym miał takie pytanko. Jak długo powerbank się rozładowuje sam z siebie. Bo gdy nie będę miał potrzeby używania go, to go do końca przecież nie rozładuje. Tylko pozostawie na "czuwanie". Jak długo można go tak pozostawić żeby był ciągle zdrów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładowujesz go do 30% pojemności i może długo leżeć. Za jakiś czas (pół roku? rok?) możesz podładować trochę, albo naładować całkiem i znów rozładować. Chodzi o to żeby ogniw całkowicie nie rozładować, bo to jest dla nich szkodliwe. Najlepiej jak sobie leży tak 30-50% naładowany, jeśli ma leżeć dłużej nieużywany...

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...