Skocz do zawartości

Gdzie kupić?


sent1nel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że to mój pierwszy post na  forum to chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić.

Mam pytanie odnośnie zakupu telefonu od Xiaomi. Jestem zainteresowany Mi Max`em tylko nie wiem gdzie najlepiej go kupić. Zastanawiam się nad sklepem www.ibuygou.com oraz www.xiaomiforsale.com.

Nie wiem od czego to zależy, ale na www.xiaomiforsale.com jest taniej jak na www.ibuygou.com. Z czego wynika różnica w cenach? Na www.ibuygou.com Mi Max 3/64 kosztuje 324.82 Euro a na www.xiaomiforsale.com 265 Euro. Skąd ta różnica?

Jeszcze jedno. Skąd wysyłane są telefony bo na ibuygou jest opcja Ship from China warehouse lub Ship from EU warehouse.

Na xiaomiforsale Availability jest ustawione na „On stock” ale pomimo to pod ceną jest opis: „Direct shipping Asia”. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Edytowane przez sent1nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sent1nel napisał:

Jeszcze jedno. Skąd wysyłane są telefony bo na ibuygou jest opcja Ship from China warehouse lub Ship from EU warehouse.

Na xiaomiforsale Availability jest ustawione na „On stock” ale pomimo to pod ceną jest opis: „Direct shipping Asia”. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

China warehouse - wysyłka z Chin

EU warechouse - Wysyłka z UE, (bez Vat, pewnie szybciej ale i drożej za to)

 

Co do xiaomiforsale coś tam chyba zmienili bo do nie dawna wysyłali towary z Czech, a teraz jeśli poczytać ich regulaminy  jest tylko opcja wysyłki DHL z Chin. Trochę to zagmatwane bo nigdzie nie ma wyraźnej informacji że wysyłają z Chin poza tym "Direct shipping Asia" i tekście w regulaminie że pokrywamy wszystkie koszty dostarczenia towaru do kraju czyt. VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa z ewentualnym serwisem? Rozumiem, że ibuygou.com serwis ma w Polsce a  xiaomiforsale w Czechach?

Szkoda tylko, że przy opcji  Ship from EU warehouse telefon jest droższy o prawie 50 Euro :( Czym to jest spowodowane?

Edytowane przez sent1nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2016 o 08:31, sent1nel napisał:

A jak ma się sprawa z ewentualnym serwisem? Rozumiem, że ibuygou.com serwis ma w Polsce a  xiaomiforsale w Czechach?

Szkoda tylko, że przy opcji  Ship from EU warehouse telefon jest droższy o prawie 50 Euro :( Czym to jest spowodowane?

sa doliczone podatki wiec urzad celny juz sie do niego nie przyczepi bo to obrot unijny z chin natomiast zawsze jest szansa na vat bo nie wiem jak jest teraz z clem na elektronike - dlatego jest drozej a i kurs euro jest wyzszy jak dolara

musisz sobie skalkulowac

rozejrzyj sie po allegro sa firmy ktore  maja go fizycznie na stanie XIAOMI Mi MAX 3GB/64GB  652 FV23 DOSTĘPNY PL

poszukaj znajomych ktorzy prowadza dialalnosc gospodarcza i wez na nich fv oddadza ci polowe vatu bo to norma i wyjdzie taniej

gwarancja na firme jest 12 miesiecy czyli to samo co z china - twoj wybor

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sent1nel napisał:

Sam nie wiem. Poczekam jeszcze do Sierpnia i zobaczę co robić bo to jednak w moim przypadku wybór na kolejne 2 lata.

Może warto kupić w Czechach bo to  i taniej i nie trzeba wysyłać towaru do Chin w razie uszkodzenia/usterki.

Kupowałem na Allegro - firma miała go na stanie - podobno serwis jest też w polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście jest ten serwis? Co to za firma?

Podobno to trochę za mało, żebym kupił go i to na dodatek drożej jak w Czechach. Kupując w powyższych sklepach pewność co do serwisu - że jest i gdzie jest :)

Jeszcze jedno pytanie - czy odczuję różnicę pomiędzy 3 a 4 GB RAM oraz Snapdragonem 650 a 652?

Edytowane przez sent1nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sent1nel napisał:

Podobno to trochę za mało, żebym kupił go i to na dodatek drożej jak w Czechach. Kupując w powyższych sklepach pewność co do serwisu - że jest i gdzie jest :)

 

Oj tam to tylko telefon nie przesadzajmy ile on w tych Czechach kosztuje że taka wielka różnica jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meleager napisał:

Oj tam to tylko telefon nie przesadzajmy ile on w tych Czechach kosztuje że taka wielka różnica jest?

No jest tańszy o jakieś 200 zł. Tak czy inaczej telefon będę zmieniał dopiero jak wyjdzie Honor Note 4 albo Asus Zenfone 3 Ultra - muszę zobaczyć czy warto dopłacać do tych telefonów.

Jak nie to telefon zamówię w Technosie bo jest chyba pewniejszy od Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2016 o 09:05, bandz napisał:

gwarancja na firme jest 12 miesiecy czyli to samo co z china - twoj wybor

Skąd masz tę informację? Bo prawo nie precyzuje tego. Gwarancja jest świadczeniem całkowicie dobrowolnym ze strony producenta bądź sprzedającego. To "gratis". To, że w praktyce wynosi ona zazwyczaj 24 miesiące nie oznacza, że tak musi być. Poza tym to właśnie gwarancja określa okres ochrony jaki daje producent i nie ma tu znaczenia, czy kupującym jest "Kowalski" czy firma.

Może pomyliłeś pojęcie gwarancji z rękojmią, będącą innymi słowy zgodnością towaru z umową...? Dzięki czemu koupujący ma 2 lata ochrony, bez względu na zapisy w gwarancji? Przepisy precyzowane przez "Ustawę o prawach konsumenta" i "Kodeks Cywilny"...?

Tylko wówczas, nie będąc pewien, udzielasz informacji publicznie i wprowadzasz ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mrosi napisał:

Tylko wówczas, nie będąc pewien, udzielasz informacji publicznie i wprowadzasz ludzi w błąd.

W aukcji sprzedajcy czyli podmiot gospodarczy udziela 12 miesiecy GWARANCJI  ktora on realizuje  - W JAKIEJ FORMIE TO JUZ JEGO SPRAWA

i jak sam napisales jest to jego dobra wola bo nie musi - WCHODZISZ W LINK DO AUKCJI I CZYTASZ ZE ZROZUMIENIEM TO CO NAPISAL SPRZEDACA

i do tego sie odnioslem wiec nikogo nie wprowadzam w blad - opisalem konkretny przypadek

 

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Wiecie może jak to z xiaomiforsale ? Niestety niedoczytałem, że wysyłka jest z Hong Kongu. Jak wygląda sytuacja z opłatami, chyba głównie chodzi o VAT, bo z tego co gdzieś wyczytałem to cło to groszowe sprawy. Jest szansa, aby upiekło mi się z opłatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szansa jest 50/50 albo sprawdza albo nie

jak w srodku nie ma dokumentu sprzedazy z zadeklarowana kwota albo celnikowi wyda sie za niska to bedziesz musial dostarczyc printa z aukcja i dowod przelewu z konta

i od tego policza 23% vat

jak ktosu tu wyzej pisal nie ma cla na elektronike

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2016 o 10:29, sent1nel napisał:

Jak tylko w Technos`ie pojawi się wersja srebrna to kupuję. Mam nadzieję, ze nastąpi to jak najszybciej.

kupując zaznacz żeby telefon do wysyłki zapakowali w karton nie torbę foliową. Bo w torbie foliowej to można wysłać sandały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
nie wiem po co kupowac z chin dla 100 zloty roznicy jak mozna z alledrogo
sa oferty po 999 z wysylka z polski

To jest Twój punkt widzenia. Kto inny mógłby napisac: po co januszom płacić tysiaka jak z Chin kupi za 900.
A tak w ogóle to kupi go za 800.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bandz napisał:

nie wiem po co kupowac z chin dla 100 zloty roznicy jak mozna z alledrogo

sa oferty po 999 z wysylka z polski

Czy ja napisałem, że proszę o oferty z Chin? Czy prosiłem o ciekawe oferty związane ze zbliżającym się dniem wyprzedazy?

Twoją również rozważę, zwłaszcza, że wysyłka z Polski - bo allegrowi pośrednicy nie interesują mnie zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...