Skocz do zawartości

Goldway - parę kwestii.


Spajk

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, tpawel napisał:

Idzie normalnie kurierem,tyle że na raty. W eu przepakowują i robią odprawę dlatego do PL przychodzi paczka z EU nie trzeba odprawiać już drugi raz

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Okej. Dzięki za wyjaśnienie. Zawsze te (przy moim zakupie) 200PLN dołożyć do lepszego modelu.  Czy coś trzeba napisać do goldway w wiadomości do sprzedającego w związku z vatem/przesyłką i przepakowaniem?

Tak z ciekawości, co jeśli kupiłbym telefon, zostałby naliczony VAT i po np. dwóch dniach  zwrocilbym go chinczykowi?  Musiałbym nadal zapłacić VAT? 

Edytowane przez Sound53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Goldwya jest w opcjach dostawy 

Seller's Shipping Method 27-48 dni US $20.00 Not available

 

Jest cena za SS Method, ale w opisie że nie dostępne mimo że da się zaznaczyć. Dostępny DHL i darmowa dostawa. Zaznaczaliście tą metodę w momencie gdy w opisie jest Not available? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2016 o 11:46, qqrq napisał:

Witam,

Czy miał już ktoś nieprzyjemność wysyłać do niego telefon na gwarancję ?
Jakie są koszty wysyłki/wysyłek ?

Pozdrawiam.

Jak to jest z tą gwarancją? Na stronie Goldway jest info, że wgranie innego softu niż był powoduje jej utratę. Ja podejrzewam, że to raczej taki napis na wszelki wypadek i nie będą robić problemu z powodu odblokowanie BL. Mam rację? (tzn. - czy ktoś miał okazję się przekonać?).

Serio tam tylko pół roku gwarancji?

Zawsze kupowałem tylko w IbuyGou, ale teraz o sprowadzenie telefonu poprosiła mnie wyjątkowo oszczędna z natury osoba i zależy mi na najtańszej opcji, stąd chęć skorzystania z Goldy'iego.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji jest pół roku(standard na Ali) i dodatkowe pół roku za szybki feedback. Wejdź sobie na telchine. Jest duży temat o t sprzedawcy, jest nawet ich polski przedstawiciel,ktory odpowiada na wszystkie pytania. Polecam przeczytać najpierw post nr jeden.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tpawel napisał:

Gwarancji jest pół roku(standard na Ali) i dodatkowe pół roku za szybki feedback. Wejdź sobie na telchine. Jest duży temat o t sprzedawcy, jest nawet ich polski przedstawiciel,ktory odpowiada na wszystkie pytania. Polecam przeczytać najpierw post nr jeden.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Można prosić o link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Jak to jest z tą gwarancją? Na stronie Goldway jest info, że wgranie innego softu niż był powoduje jej utratę. Ja podejrzewam, że to raczej taki napis na wszelki wypadek i nie będą robić problemu z powodu odblokowanie BL. Mam rację? (tzn. - czy ktoś miał okazję się przekonać?).

Serio tam tylko pół roku gwarancji?

Zawsze kupowałem tylko w IbuyGou, ale teraz o sprowadzenie telefonu poprosiła mnie wyjątkowo oszczędna z natury osoba i zależy mi na najtańszej opcji, stąd chęć skorzystania z Goldy'iego.

Pisze, że wgranie bez ich zgody powoduje utratę gwarancji. Na telchina możesz znaleźć takie coś:

obraz.jpg

Dla pewności możesz się spytać bezpośrednio u źródła. Czekam na telefon od nich i nie widzę problemu, w wystawieniu pozytywnego komentarza w ciągu 3 dni od otrzymania paczki, żeby otrzymać dodatkowe 6 miesięcy gwarancji.

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek dostałem paczkę z mi maxem od goldwaya. Wysłana Eu express szła 13dni(z tego 9 roboczych). Śledzenie paczki działa normalnie np przez stronę http://intl.sf-express.com/?a=track aż dojdzie do niemieckiego oddziału dpd. Potem na tej samej stronie bierzesz numer przesyłki który wyświetla ci się w szczegółach - ciąg cyfr i jedna litera - kasujesz literę i to jest numer przesyłki który wpisujesz na stronie dpd.com.
Aha, telefon przyszedł z wygranym globalem więc bez problemu zaktualizowałem przez OTA do miui 8 i śmiga pięknie :)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mogę dalej monitorowac przesyłkę? Obecnie sf-express zatrzymał się w 

POLAND shipment in transit 2016-10-10 11:49:00 Inbound linehaul scan

 

i jest jeszcze tracking number: 14cyfr+ litera"C" oraz 2litery"GW"+11cyf

Czym to zmonitorować? próbowałem różnych kurierów i różnych kombinacji tych liczb, nic nie udało mi się zdziałać....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tpawel napisał:

A przeczytales ten temat?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak "Goldway - parę kwestii."

Zamówienie w Goldway'u, dostawa "sellers shipment method" - jak widzę w tym wątku też była dyskusja o wysyłce, wobec czego zaczepiłem ze swoim pytaniem.

Takie miałem niejasne przeczucie że skoro rozmowa jest o Goldwayu, to uprzejmą prośbę "świeżaka" na forum ktoś spełni. Myliłem się ? ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Prosiłem aby ktoś odpowiedział kto od razu wie, a nie żeby ktoś szukał za mnie. Pisano o usunięciu ostatniej literki z pierwszego ciągu i sprawdzaniu w DPD, ale tam nie znają tego numeru, Patrzyłem też innych kurierów... ogólnie jak napisałem mam tam 15 znaków (14cyfr + litera) szukałem też jaki kurier używa 14 cyfrowych numerów przewozowych ale bez rezultatu.. 

BTW: jak napiszesz następnego posta to stuknie ci 1700 postów. Nie zmarnuj tak pięknej liczby na byle jaką odpowiedź ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chce bawić w monitorowanie paczki (zwłaszcza, że często te dane mijają się z rzeczywistością), natomiast zastanawiam się, dlaczego już po 4 dniach od dnia wysyłki (zakup w Goldway) dostałem z Ali maila o następującej treści:

Your Order No. [.............] has been delivered by SF Express and our system shows you have received the product.
If you have received your full order in satisfactory condition, please Confirm Order Received.
If you have not received your items or are not satisfied with the items you received, please contact the seller to resolve it or ask seller to extend your product receipt time.Otherwise you can Open Dispute before 2016.10.19 23:11.If you do not open a dispute within this time AliExpress will consider the order to be satisfactory and will finalize the order process.

Oczywiście paczka jeszcze nie dotarła, nie mogę więc potwierdzić. Nie chcę też oczywiście otwierać sporu, ale data możliwości jego otwarcia do 19.X to trochę mało, gdyby rzeczywiście było trzeba. Chyba jedyne co mogę i powinienem zrobić, to zignorować ten bezsensownie przedwcześnie wysłany mail. Ale mnie zastanawia, co oznacza to, że teraz mi go przysłano. Zapewne jakiś konkretny etap dotarcia paczki gdzieś tam.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Mi się nie chce bawić w monitorowanie paczki (zwłaszcza, że często te dane mijają się z rzeczywistością), natomiast zastanawiam się, dlaczego już po 4 dniach od dnia wysyłki (zakup w Goldway) dostałem z Ali maila o następującej treści:

Your Order No. [.............] has been delivered by SF Express and our system shows you have received the product.
If you have received your full order in satisfactory condition, please Confirm Order Received.
If you have not received your items or are not satisfied with the items you received, please contact the seller to resolve it or ask seller to extend your product receipt time.Otherwise you can Open Dispute before 2016.10.19 23:11.If you do not open a dispute within this time AliExpress will consider the order to be satisfactory and will finalize the order process.

Oczywiście paczka jeszcze nie dotarła, nie mogę więc potwierdzić. Nie chcę też oczywiście otwierać sporu, ale data możliwości jego otwarcia do 19.X to trochę mało, gdyby rzeczywiście było trzeba. Chyba jedyne co mogę i powinienem zrobić, to zignorować ten bezsensownie przedwcześnie wysłany mail. Ale mnie zastanawia, co oznacza to, że teraz mi go przysłano. Zapewne jakiś konkretny etap dotarcia paczki gdzieś tam.

Ja znowu dostałem ten mail po kliknięciu Confirm Order Received. Wejdź na Aliexpress, czy w statusie zamówienia nie masz czasem Found Processing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Shadock napisał:

Hej, Prosiłem aby ktoś odpowiedział kto od razu wie, a nie żeby ktoś szukał za mnie. Pisano o usunięciu ostatniej literki z pierwszego ciągu i sprawdzaniu w DPD, ale tam nie znają tego numeru, Patrzyłem też innych kurierów... ogólnie jak napisałem mam tam 15 znaków (14cyfr + litera) szukałem też jaki kurier używa 14 cyfrowych numerów przewozowych ale bez rezultatu.. 

BTW: jak napiszesz następnego posta to stuknie ci 1700 postów. Nie zmarnuj tak pięknej liczby na byle jaką odpowiedź ;D

 

ja równiez czekam na przesyłkę. Jeżeli chodzi Ci o nr to trackingowy to weź tylko ten górny (zaznaczony na niebiesko w załączonym pliku) i sprawdź na alipaczka.pl ;) Powinno działać.

 

 

tracking.tif

Edytowane przez DOMGEO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...