Skocz do zawartości

Goldway - parę kwestii.


Spajk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje u Goldwaya zamówić Xiaomi Mi4C z magazynu w Chinach i mam jeszcze dwa pytania, na które jakoś nie mogłem się doczytać odpowiedzi w poprzednich wątkach.

 

1) Co się bardziej opłaca: standardowa darmowa przesyłka AliExpress czy dopłacenie do DHL? Mam czas i mogę poczekać na normalną przesyłkę, tylko czy nie przyjdzie wtedy bardzo obita i możliwe uszkodzona?

 

2) Jak to jest w końcu z tym Vatem i resztą? Podobno większość przesyłek w DHL dostaje dodatkowo vat, a jak jest ze standardową przesyłką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem klasyczna darmową wysyłką ostatnio swojego Redmi a goldway wysłał i tak paczkę przez Holandię i nie dostałem VAT

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

U nich standardowo jest wysyłka nl post przez Holandię, tylko że te paczki mają oznaczenie cn22 więc wskazują pochodzenie chinskie. Czyli Miałeś fart tak samo jakby wysyłać china postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zapłacę za Seller Shiping Method. A jeszcze pytanie: czy te wersje się czymś różnią?

http://m.aliexpress.com/item/32476798619.html?aff_click_id=a15543b001354a0484321346205c9237-1465335643706-04492-nUrBi6Uji&aff_platform=y

 

http://m.aliexpress.com/item/32521874724.html?aff_click_id=a15543b001354a0484321346205c9237-1465335643706-04492-nUrBi6Uji&aff_platform=y

 

W obydwu jest biała wersja 2/16 i to nią jestem zainteresowany.

 

Edytowane przez Spajk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.08.2016 o 13:17, mart napisał:

Jak wygląda gwarancja na xiaomi przy zakupie w goldway? To prawda, że dają na pół roku + drugie pół roku jak wystawi się im komentarz?

to prawda tylko że wysyłasz do chin i płacisz za przesyłke w obie strony oraz może być wtedy naliczony vat jeśli wcześniej nie naliczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.08.2016 o 15:39, moth napisał:

to prawda tylko że wysyłasz do chin i płacisz za przesyłke w obie strony oraz może być wtedy naliczony vat jeśli wcześniej nie naliczyli

A to 12 usd które się płaci Goldwayowi za przesyłkę zwrotną to nie jest przypadkiem znowu na Seller Shipping Method który omija VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze kilka może głupich pytań, ale zamawiam pierwszy raz z aliexpress i wolałbym być doinformowany do końca.

1. Jeśli w mojej nazwie miejscowości i ulicy są polskie znaki a na aliexpress można tylko angielskie to nie będzie problemu?

2. Już wybrałem produkt i sposób wysyłki i czy po kliknięciu "Place order" będę miał jakiś określony czas na zapłatę? Lepiej sobie wcześniej przesłać pieniądze na konto Paypal? I czy można tutaj zapłacić Paypalem bez tworzenia konta? Kiedyś tak zrobiłem na allegro.

3. Gdzie mam się później zgłosić po numer trackingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Derewald napisał:

To ja mam jeszcze kilka może głupich pytań, ale zamawiam pierwszy raz z aliexpress i wolałbym być doinformowany do końca.

1. Jeśli w mojej nazwie miejscowości i ulicy są polskie znaki a na aliexpress można tylko angielskie to nie będzie problemu?

2. Już wybrałem produkt i sposób wysyłki i czy po kliknięciu "Place order" będę miał jakiś określony czas na zapłatę? Lepiej sobie wcześniej przesłać pieniądze na konto Paypal? I czy można tutaj zapłacić Paypalem bez tworzenia konta? Kiedyś tak zrobiłem na allegro.

3. Gdzie mam się później zgłosić po numer trackingowy?

Co do pkt. 2 Możesz zapłacić za kilka dni. Jeśli będziesz zwlekał to Chińczyk Cię ponagli o zapłatę. Bez tworzenia konta nic nie kupisz - konto pomaga później w ewentualnych sporach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, art12 napisał:

Co do pkt. 2 Możesz zapłacić za kilka dni. Jeśli będziesz zwlekał to Chińczyk Cię ponagli o zapłatę. Bez tworzenia konta nic nie kupisz - konto pomaga później w ewentualnych sporach.

Dzięki są odpowiedź :) już założyłem konto

Zna ktoś może odpowiedzi na pozostałe pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nemed napisał:

1. Nie będzie problemu

3. Nr trackingowy pojawi Ci się jak wejdziesz w przedmioty zakupione i w dany przedmiot.

Wysłane z Mi Note

1 godzinę temu, nemed napisał:

1. Nie będzie problemu

3. Nr trackingowy pojawi Ci się jak wejdziesz w przedmioty zakupione i w dany przedmiozaproble Wielki.

Przed chwilą naszlo mnie ostatnie pytanie.

Jaka przesyłkę mam wziac?

Wyskakuje mi DHL i Aliexprees standard shipping.

Podobno DHLem jest szybciej, ale prawie na pewno dolicza mi Vat. Którą opłaca się bardziej brać ( nie zależy mi na czasie, ale jeśli DHL jest bezpieczny to chętnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karenz to zupełnie normalne. Tracking pojawi się za kilka dni

Już wybrałem produkt i sposób wysyłki i czy po kliknięciu "Place order" będę miał jakiś określony czas na zapłatę? Lepiej sobie wcześniej przesłać pieniądze na konto Paypal? I czy można tutaj zapłacić Paypalem bez tworzenia konta? Kiedyś tak zrobiłem na allegro.

A od kiedy można płacić na aliexpress przez PayPal???

Albo inaczej... Od wielu lat nie można :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nemed napisał:

 

2 godziny temu, nemed napisał:

 

 

39 minut temu, Karenz napisał:

w poniedziałek o 2.00 w noc goldwey wysłał mi singpost niestety do teraz podany przez niego dostarczyciel nie widzi mojego numeru wysyłki  , standard ?

Jak doczekasz się w tym tygodniu to będzie cud :) Dopóki paczka jest za granicą nie ma się co przejmować. Czasami status zmienia się po kilku dniach, więc spokojnie.

22 minuty temu, bergmen napisał:

@Karenz to zupełnie normalne. Tracking pojawi się za kilka dni

A od kiedy można płacić na aliexpress przez PayPal???

Albo inaczej... Od wielu lat nie można :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Myślałem że to jedyna metoda płatności na Aliexprees :)

Więc płaci się zwykłym przelewem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta kredytowa np z konta walutowego... Jest takich ofert darmowych trochę. Albo jak ktoś już nie raz wspominał przelewy.24 ta pierwsza opcja najtańsza. Konto dolarowe z kartą do płatności w internecie i dolary kupować w kantorze internetowym.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 20:00, Karenz napisał:

w poniedziałek o 2.00 w noc goldwey wysłał mi singpost niestety do teraz podany przez niego dostarczyciel nie widzi mojego numeru wysyłki  , standard ?

Masz już jakiś tracking?
Mi Goldi wysłał telefon we wtorek rano i przez seller shiping method pokazuje mi "shipment in transit" i póki co nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...