Skocz do zawartości

Mi 5 błąd przy weryfikowaniu urządzenia MiUnlock


Vortex90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Parę minut temu dostałem Mi5 i próbuję zainstalować MIUI Polska, ale mi coś nie wychodzi.

Albo ja nie umiem czytać albo czegoś nie rozumiem. Dostałem zgodę na odblokowanie BL i mam taki sam problem jak kolega - 50% i koniec.

Gdzie się trzeba zalogować? Fizycznie na telefonie na konto XIAOMI? I co potem, wyłaczyć tel i wejść w fastboota?

Zrobiłem tak i nic dalej nie poszło. Może jeszcze coś źle robię.

Prośba o pomoc. Z góry dziękuję.

Edytowane przez edyp13
Doczytałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50% i wyświetleniu infa że nie może zweryfikować urządzenia trzeba uruchomić mi5 przejść do MI account, włączyć wifi, połączyć się z internetem i zalogować się na swoje konto. Wyłączyć telefon i już będzie OK. - Proszę o dodanie tej informacji do tutoriala, bo dużo ludzi o to pyta..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla ludzi już obeznanych w tego typu sprawach wiele rzeczy jest logicznych i jasnych od samego początku, dla laików (jak ja) już niekoniecznie.

Ale nie ma co marudzić, po to jest to forum. Jak będę w domu to zaloguję się na MI Account i sprawdzę.

Ogólnie MIUI jak dla mnie rewelacja, na chwilę obecną nie wyobrażam sobie tela z innym systemem, a jeszcze jak mi się uda zainstalować MIUI Polska to banan z twarzy długo nie zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edyp13 @Vortex90 

W poradniku, który podałem na początku jest " 0. Zanim rozpoczniesz procedurę, przeczytaj cały temat! "

Zaś prawie na końcu:

"Dodatkowe informacje:

Pamiętajcie o zalogowaniu się na konto Xiaomi (które otrzymało pozwolenie odblokowania) na telefonie, który chcemy odblokować! "

Czyli w poradniku wszystko jest, tylko czytać ze zrozumieniem trzeba. Jak komuś udało się zalogować do konta Xiaomi bez dostępu do neta (Wifi/3g/4g), to szacun. Do mi5 nie potrzeba romu dev. Ostatnia data edycji poradnika z 10 czerwca.

Edytowane przez Bohyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to 

"Dodatkowe informacje:

Pamiętajcie o zalogowaniu się na konto Xiaomi (które otrzymało pozwolenie odblokowania) na telefonie, który chcemy odblokować! "

zrozumiałem jako zalogowanie się ale przez zwykłą przeglądarkę www (wiem, mało to inteligentne, ale jestem laikiem), dopiero po kilku godzinach obcowania z MIUI i zagłębiania się w ustawienia zauważyłem możliwość zalogowania do konta Xiaomi z poziomu MIUI. Zrobię to jak będę w domu, mam nadzieję, że to pomoże, jak nie będę walczył dalej - do skutku :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może jestem nietutejszy ale odblokowanie Mi5 poszło w kilka minut (i to bez karty SIM).

Zmiana ROMU MiFlashem to bajka, potem wgranie 8 i wszystko działa, ach no i dodany ROOT.

Nigdy nie miałem telefonu, który by mniej robił problemów.

Zastanawiam się, czy wszystkie problemy nie biorą się z Windowsa i tego co na nim jest poinstalowane........

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie natury ogólnej:

Co tydzień wychodzi nowy ROM, czy po jego instalacji tracę wszystkie programy, kontakty itp. zapisane na telefonie?

Jeśli tak, to co (i jak) zrobić, żeby nie walczyć z tymi rzeczami co tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie natury ogólnej:

Co tydzień wychodzi nowy ROM, czy po jego instalacji tracę wszystkie programy, kontakty itp. zapisane na telefonie?

Jeśli tak, to co (i jak) zrobić, żeby nie walczyć z tymi rzeczami co tydzień?

Jak instalujesz cotygodniowy rom prsez twrp to żadnych danych nie tracisz.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...