Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych


mmsowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak ze szklanym, ale ceramiczny idzie otworzyć bez problemu.

Chociaż fakt faktem, jak otworzyli mi go na wymianie płyty głównej, tak klapka z tyłu już nie dolega idealnie :( Jak ja otwierałem to nie  było śladu. Ze szkłem powinno być podobnie.

Używałem przyssawki takiej do uchwytu nawigacji w aucie, a potem takiej jak sie wiesza ręcznik w kuchni :P obie zadziałały.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem już wrzucać różne romy z full wipe i nie tylko, z różnymi aktualizacjami, hard resety, co tylko przyszło mi do głowy i ni luja. Napisałem do MiCenter w tej sprawie i chciałem zobaczyć co oni mają do powiedzenia na ten temat, odpisali żebym spróbował rozładować telefon i włączyć po czym zobaczyć czy opcja czytnika wróciła, pomyślałem - to głupie bo już czasami doprowadziłem go do stanu kiedy mi się sam rozładował, aż do dziś rozładował mi się i przypomniała mi się ta rada od nich i z ciekawości spróbowałem go jeszcze włączyć kilka razy (żeby się rozładował jeszcze bardziej) zrobiłem tak z 6 razy, wróciłem do domu podłączyłem pod ładowarkę włączam a tu o, moim oczom w ustawieniach ukazał się napis "Ekran blokady i odcisk palca" nie wiecie jak mnie to dziś uszczęśliwiło, jak to się pięknie teraz odblokowuje. Głupie ale polecam spróbować, u mnie zadziałało, piszcie czy działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mailo43 napisał:

Ja próbowałem już wrzucać różne romy z full wipe i nie tylko, z różnymi aktualizacjami, hard resety, co tylko przyszło mi do głowy i ni luja. Napisałem do MiCenter w tej sprawie i chciałem zobaczyć co oni mają do powiedzenia na ten temat, odpisali żebym spróbował rozładować telefon i włączyć po czym zobaczyć czy opcja czytnika wróciła, pomyślałem - to głupie bo już czasami doprowadziłem go do stanu kiedy mi się sam rozładował, aż do dziś rozładował mi się i przypomniała mi się ta rada od nich i z ciekawości spróbowałem go jeszcze włączyć kilka razy (żeby się rozładował jeszcze bardziej) zrobiłem tak z 6 razy, wróciłem do domu podłączyłem pod ładowarkę włączam a tu o, moim oczom w ustawieniach ukazał się napis "Ekran blokady i odcisk palca" nie wiecie jak mnie to dziś uszczęśliwiło, jak to się pięknie teraz odblokowuje. Głupie ale polecam spróbować, u mnie zadziałało, piszcie czy działa. 

 No proszę. Wow. Ten sposób u mnie też pomógł. Dzięki za wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Próbowałem wszystkiego, przesiadka z Globala na MIUIPolska, wipe, wyładowałem dwa razy do zera i ładowałem do pełna bez włączania, rozebrałem telefon odłączyłem styk dwukrotnie i  bez poprawy, już utraciłem nadzieję i to olałem aż do pewnego upalnego weekendu.

Mianowicie telefon rozładował mi się na łonie natury i postanowiłem zostawić go w aucie i naładować z powerbanka, tak też uczyniłem ale nie wpadłem na to że będzie na niego świecić słońce przez jakieś 5 godzin.

Po tym czasie przypomniałem sobie o nim i wyciągnąłem go z tego piekarnika włączyłem i pierwsze co mi przyszło do głowy to sprawdzić czy czytnik przypadkiem magicznie nie zadziałał, ku mojemu zaskoczeniu po przewinięciu ekranu w prawo i muśnięciu czytnika linii papilarnych ekran wrócił do pozycji domyślnej a w ustawieniach pokazała się opcja odcisku palca.

Takim oto sposobem niechcący naprawiłem tą usterkę

Dodam że na początku występowania problemu z czytnikiem w diagnostyce niby wszystko hardwerowo było na zielono, po rozebraniu telefonu i grzebaniu w stykach pojawiły się już tylko dwie informacje o błędzie w kolorze ofc Czerwonym.

Edytowane przez Rybczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam mi5 oprogramowanie MIUI8 Global 7.7.20 | Beta dwa dni temu nagle przestał się odblokowywać za pomocą czytnika linii papilarnych, opcja zniknęła również z ustawień. Telefon nie spadł, nie został zalany, po prostu odmówił odblokowywania za pomocą czytnika. Rozładowałam go do zera, podładowałam i włączyłam - nadal brak opcji. Zrobiłam kilka razy fastboot - nie nie dało. Nie przywracałam jeszcze ustawień fabrycznych. Teraz padnie pytanie osoby głupiej - jeżeli mam kopię zapasową na telefonie i zrobię przywróć do ustawień fabrycznych to ta kopia też zostanie usunięta? 
 

Brak czytnika jest superirytujacy. Ktoś wie co z tym zrobić? Czy po rozładowaniu do 0% trzeba naładować do 100% i dopiero włączyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w moim mi5 przestał działać czytnik. Wczoraj wieczorem czytnik działał, dzisiaj przez noc telefon rozładował się do zera, i po podładowaniu i uruchomieniu nie działa. W diagnostyce na czerwono. Zobaczymy czy jak znów go do zera rozładuję to się naprawi...

 

edit: wygląda na to, że u mnie metoda nie działa - rozładowałem telefon do zera, do momentu aż przestał zapalać się wyświetlacz (po wciśnięciu włącznika zapalała się tylko dioda). Czytnik w dalszym ciągu nie działa.

Będę jeszcze dzisiaj próbował - telefon jest na gwarancji, napisałem już do ibuygou, jak nie zadziała to pojedzie do Wrocławia :<

Edytowane przez Drobnoustrój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie dziś wróciła opcja odcisku palca. telefon mi się wyładował i od razu go podłączyłam pod ładowanie (nie czekałam żeby sie wyładował do zera) i podłączyłam go i bez włączania doładował się do 97% i wtedy go włączyłam i magicznie funkcja wróciła. wcześniej próbowałam kilka razy metody na rozładowanie i nic to nie dawało. stwierdziłam, że poczekam do aktualizacji do MIUI 9 zanim wyślę na gwarancję, ale problem rozwiązał się sam wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nagle z ustawien zniknęła mi opcja dodaj odcisk palca. Wersja miui to jest 8.2.2 Stabilna i mam już ja od dawna na telefonie a zadnej nowej pobrac przez akutalizacje w telefonie nie mogę.

telefon juz resetowałem z 8 razy i też już rozładowywałem go do zera tak jak inni pisali na grupie ale nic nie pomogło ;/ (xiaomi mi5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem wymienić baterię i przy okazji port USB bo słabo łączył. Niestety po zabiegu zniknął mi czytnik linii papilarnych :( . Grzebałem później chyba jeszcze z 5 razy w tym żeby zobaczyć czy wszystko OK poskładałem i wygląda na to że tak ale czytnika i tak nie wykrywa. Co mogłem zrobić nie tak? Może słaba podróbka płytki z portem USB? 

Edytowane przez Klapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Telefon stracił mi czytnik.
Spróbowałem technikę z rozładowaniem, jednak nie pomogło.
Wgrałem starszy rom i opcja dodania odciski wróciła. Próbując dodać odcisk wyskakiwał błąd. Po restarcie telefonu znów nie było możliwości dodania odcisku. Ponownie wgrałem rom, wchodzę w diagnostykę i czytnik papilarny przechodzi testy pozytywnie. Próbuje dodać odcisk palca i znów błędy. Opcja ginie... Wchodzę w diagnostykę i Failed.
Przywróciłam backup i historia jak wyżej.
Chyba serwis, bo pomysłów już brak

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...