Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych


mmsowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się odceglić moje Mi5i przez 2 dni korzystałem z telefonu z najświeższymi softem Global Stable. Dzisiaj nagle z ustawień zniknęła funkcja czytnika linii papilarnych, a sam telefon nie reaguje na tą metodę odblokowania.

Zrobiłem format telefonu- nie pomogło, wygrałem soft MiFlashem full wipe- nie pomogło.

Co może być przyczyną?

Telefon nie upadł, nie był podłączany do dziwnych źródeł napięcia, po prostu leżał na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem pewien.
Normalnie w ustawieniach jest blokada i odciska palca czy coś takiego. Teraz w ustawieniach pojawia się tylko blokada.
Zawsze w ustawieniach początkowych nowego telefonu nadaję się hasło i odcisk palca chyba, że ktoś da "pomiń". Teraz po wgraniu nowego softa tego nie ma.
 

Edytowane przez mmsowinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już ten odblokowany bootloader, wgraj sobie najnowsze xiaomi.eu (czyli 6.7.8, na forum podpisane jako 6.7.7) - tam działa na bank czytnik. jeśli nie będzie Ci działać (sprawdź w diagnostyce też), masz uszkodzony hardware.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam ten sam problem. Czytnik działał, przestał działać po restore systemu z TWRP (najnowszy MIUI EU z zeszłego tygodnia). Mam nadzieję, że to nie jest uszkodzenie fizyczne. Telefon w ciągu tych kilku minut gdy czytnik działał i przestał działać był właściwie cały czas w moich rękach. Czy rzeczywiście pomaga full wipe i postawienie od nowa MIUI EU? Ktoś się orientuje?

Edytowane przez tiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp4ubw
Nie bądź taki pewien. W moim przypadku nie pomogło wgranie softu żadną metodą. Próbowałem kilka różnych - efekt za każdym razem taki sam. Unikałem wysłania telefonu na gwarancję jak ognia, bo musiałem wysyłać do Chin.

Po prawie 2 miesiącach dostałem paczkę i nowy telefon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mmsowinski napisał:

@sp4ubw
Nie bądź taki pewien. W moim przypadku nie pomogło wgranie softu żadną metodą. Próbowałem kilka różnych - efekt za każdym razem taki sam. Unikałem wysłania telefonu na gwarancję jak ognia, bo musiałem wysyłać do Chin.

Po prawie 2 miesiącach dostałem paczkę i nowy telefon.

Tobie padł czytnik fizycznie, jemu wywaliło pliki umożliwiające jego działanie - taka drobna różnica. Miałem tak z 10 razy, stąd napisałem co zrobić.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przede wszytki za odzew. Przez chwilę żyłem nadzieją, że to przez wywalone pliki. Zrobiłem jeszcze raz restore z tego samego pliku i dalej brak czytnika linii papilarnych :/

W większości wątków tu i miui.com nie ma na to praktycznie rozwiązania,  więc  w znacznie większej liczbie przypadków to pewnie sprawa usterki hardware :/

Mój kupiony w niesławnym xiaomi.com.pl

Zobaczę, pewnie jeszcze dla spokoju sumienia zrobię full wipe, chwilę pożyję bez czytnika, choć się przyzwyczaiłem.

Może pojawi się jakieś nowe rozwiązanie...

Edytowane przez tiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Robię odkop, mam podobny problem po aktualizacji 7.1.19 global miui, w pierwszym dniu po aktualizacji było w porządku, na drugi dzień opcja czytnika po prostu znikła z ustawień. Chciałem zainstalować starszą aktualizacje, ale MiFlash nie wykrywa mojego telefonu, gdy wchodzę w tryb recovery na ekranie pojawia się mipcsuite.com z kabelkiem, komputer wykrywa go wtedy ale nie wykrywa go w MiFlashu, proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mailo43 napisał:

Robię odkop, mam podobny problem po aktualizacji 7.1.19 global miui, w pierwszym dniu po aktualizacji było w porządku, na drugi dzień opcja czytnika po prostu znikła z ustawień. Chciałem zainstalować starszą aktualizacje, ale MiFlash nie wykrywa mojego telefonu, gdy wchodzę w tryb recovery na ekranie pojawia się mipcsuite.com z kabelkiem, komputer wykrywa go wtedy ale nie wykrywa go w MiFlashu, proszę o pomoc...

masz wejść w fastboot lub EDL a nie w recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to już jakiś trop, jaką kombinacją klawiszy wchodzi się w ten tryb? Kolejne pytanie, czy nie będzie problemu z wrzucaniem starszego global miui, bo ja nic nie odblokowywałem? 

PS: Jak coś tryb debugowania włączony. 

Edytowane przez Mailo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zrobiłem reflasha do najnowszej wersji z opcją clear all, nie pomogło. Myślicie że jest to uszkodzenie fizyczne? Da się to jakoś sprawdzić? Telefon nie upadł, nie zdąrzył się zakurzyć przez dwa dni użytkowania, ani nie miał żadnej styczności z wodą, no nic się z nim nie stało. Ot tak sobie opcja czytnika znikła...

Załączam zdjęcia z testu i wersją romu.

Screenshot_2017-02-12-14-11-45-425_com.miui.cit.pngScreenshot_2017-02-12-14-12-25-455_com.android.settings.png

Edytowane przez Mailo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2017 o 19:17, Mailo43 napisał:

Dziś zrobiłem reflasha do najnowszej wersji z opcją clear all, nie pomogło. Myślicie że jest to uszkodzenie fizyczne? Da się to jakoś sprawdzić? Telefon nie upadł, nie zdąrzył się zakurzyć przez dwa dni użytkowania, ani nie miał żadnej styczności z wodą, no nic się z nim nie stało. Ot tak sobie opcja czytnika znikła...

Załączam zdjęcia z testu i wersją romu.

Screenshot_2017-02-12-14-11-45-425_com.miui.cit.pngScreenshot_2017-02-12-14-12-25-455_com.android.settings.png

 

Cześć,

Ja od wczoraj walczę ze swoim MI5. Instalowałem wszystkie wersje romów od Miui Stable 7, do Miui 8 Dev z blokadą BootLoader włącznie. Najdziwniejsze jest to, że sensor przestał działać w trakcie korzystania z telefonu. Testy przechodzi. Rozebrałem telefon, sprawdziłem wszystkie connectory. Wszystko jest na swoim miejscu. 

Udało się się rozwiązać problem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów podjąłem "kilka" prób wrzucałem global dev romy w różnej kolejności nawet oczywiście z clean all(próbowałem i bez tej opcji) i nie pomogło. Dostrzegłem też że na androidzie 6.0 w Diagnostyce w testach wywala błąd od tego czytnika, a w 7.0 już nie. Zainstalowałem któraś wersję romu z 6.0 i zrobiłem normalnie aktualizację z poziomu telefonu do tej najnowszej 7.2.16(bo jest w niej jakiś tam fix do czytnika) i straciłem już nadzieję. Zablokowałem bootloader i poddaję się, muszę zrozumieć że mój telefon nie ma tej funkcji, miał ją dwa dni dopuki nie zrobiłem aktualizacji... ^^

Tutaj zrzuty z 6.0

Screenshot_2017-02-19-14-42-05-316_com.android.settings.thumb.png.fd01ab7231331baf66e13c7996d09abb.pngScreenshot_2017-02-19-14-41-58-158_com_miui_cit.thumb.png.a0111311be4a860807b2a52a0ae5442e.png

A tutaj z najnowszego romu z 7.0, dodam tylko że na poprzedniej wersji romu z androidem 7.0(bez tego fixa czytnika) też nie wywalało błędu.

Screenshot_2017-02-21-08-22-02-097_com.android.settings.thumb.png.2ee3878d56b108aba7837f1829b2f03a.pngScreenshot_2017-02-21-08-21-52-924_com_miui_cit.thumb.png.50b649dd96c8f655bae2f632ec215f6e.png

Edytowane przez Mailo43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.10.2016 o 15:08, mmsowinski napisał:

@sp4ubw
Nie bądź taki pewien. W moim przypadku nie pomogło wgranie softu żadną metodą. Próbowałem kilka różnych - efekt za każdym razem taki sam. Unikałem wysłania telefonu na gwarancję jak ognia, bo musiałem wysyłać do Chin.

Po prawie 2 miesiącach dostałem paczkę i nowy telefon.

Mam taki sam przypadek, nagle po pracy padł czytnik linii. Również z ustawień znikła opcja dodania odcisku palca. Przywrócenie backupu nie pomogło... Ktoś jeszcze wysyłał telefon do Chin i czekał tak długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, podobny problem, opcja czytnika linii papilarnych zniknęła nagle bez aktualizacji systemu. Będąc w pracy w pewnym momencie po prostu przestał działać (a nie korzystam tam z wi-fi czy danych mobilnych). Użytkuję Xaomi Redmi note 3 od 5 dni dopiero i nie bardzo orientuję się co z tym problemem zrobić. Przywróciłem opcje fabryczne ale problem wciąż ten sam, tak jakby w telefonie nie było opcji czytnika. Diagnostyka także nie pokazuje tej opcji. Ściągnąlem starsze wersje oprogramowania z oficjalnej strony i kiedy próbuję wczytać aktualizację z pliku .zip dostaję infromację że nie można jej zweryfikować: "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package"

Jeśli ktoś potrafi pomóc będę wdzięczny.    (jestem laikiem technologicznym więc doceniam jeśli będzie opisane prostym językiem)

Dzięki z góry!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PawelGr napisał:

WItam, podobny problem, opcja czytnika linii papilarnych zniknęła nagle bez aktualizacji systemu. Będąc w pracy w pewnym momencie po prostu przestał działać (a nie korzystam tam z wi-fi czy danych mobilnych). Użytkuję Xaomi Redmi note 3 od 5 dni dopiero i nie bardzo orientuję się co z tym problemem zrobić. Przywróciłem opcje fabryczne ale problem wciąż ten sam, tak jakby w telefonie nie było opcji czytnika. Diagnostyka także nie pokazuje tej opcji. Ściągnąlem starsze wersje oprogramowania z oficjalnej strony i kiedy próbuję wczytać aktualizację z pliku .zip dostaję infromację że nie można jej zweryfikować: "It's not allowed to upgrade to unofficial ROM package"

Jeśli ktoś potrafi pomóc będę wdzięczny.    (jestem laikiem technologicznym więc doceniam jeśli będzie opisane prostym językiem)

Dzięki z góry!

 

Daj zrzut ekranu z informacje o telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam od 5 dni, aktualizacji nie robiłem, z oprogramowaniem też się nie bawiłem, i najprawdopodbniej zabrzmi to śmiesznie i mało realistycznie ale błąd wyskoczył w połowie dnia z nikąd, rano było OK, w pracy chciałem skorzystać z telefonu i czytnik nie działał. W domu chciałem wprowadzić odciski jeszcze raz ale nigdzie nie było tej opcji (kod PIN był ustawiony, działał i wciąż działa). Przywróciłem ustawienia fabryczne - wciąż nic, Recovery - wciąż to samo. 

Screenshot_2017-03-23-22-33-53-618_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-23-22-34-00-572_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-23-22-34-09-967_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...