Skocz do zawartości

Znikający Root


wojnysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem zgodę na odblokowywanie boootloadera. Zrobiłem to tak:

wgrałem chinski rom dev, następnie usunąłem root-a, wgrałem TWRP, przez TWRP wgrałem polski rom i po włączeniu telefonu z tym polskim romem okazuje się że znowu mam root-a.

Co mogłem zrobić źle że mam ponownie zablokowany bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojnysz napisał:

Witam

Dostałem zgodę na odblokowywanie boootloadera. Zrobiłem to tak:

wgrałem chinski rom dev, następnie usunąłem root-a, wgrałem TWRP, przez TWRP wgrałem polski rom i po włączeniu telefonu z tym polskim romem okazuje się że znowu mam root-a.

Co mogłem zrobić źle że mam ponownie zablokowany bootloader?

Co ma piernik do wiatraka?(root do blokady bt?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas możesz wejść do TWRP to nie masz blokady bt. Natomiast jeśli potrzebujesz potwierdzenia na jakimś ekranie to nie za pomocą jakichś apek tylko w fastboocie i przez komendę w adb:

fastboot oem device-info
Edytowane przez Tomaszek1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojnysz napisał:

Witam

Dostałem zgodę na odblokowywanie boootloadera. Zrobiłem to tak:

wgrałem chinski rom dev, następnie usunąłem root-a, wgrałem TWRP, przez TWRP wgrałem polski rom i po włączeniu telefonu z tym polskim romem okazuje się że znowu mam root-a.

Co mogłem zrobić źle że mam ponownie zablokowany bootloader?

Z Twojej wypowiedzi nie jestem w stanie zrozumieć co wykonałeś.

Jak wykonałeś usunięcie roota?

Jaki polski rom wgrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę jestem zielony w temacie, ale z tego co piszesz (jeżeli źle rozumiem to mnie popraw) wychodzi że nie mogę na telefonie instalować aplikacji które wymagają root-a (pomimo że tego root-a posiadam ?

rooa usunąłem po otrzymaniu zgody przez Xiaomi programem MiFlashUnlock a obecnie mam wgrany polski rom xiaomi.eu_multi_HMNote3_6.7.7_v8-5.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... Potrafisz czytać ze zrozumieniem?  Czy nie czytałeś żadnego poradnika i robisz "na oko" bo jakoś to będzie...

Do roota nie potrzebujesz zgody od xiaomi. Do odblokowania bootlodera już tak.

Po drugie odblokowałeś bootloder... Po co?

Jeśli chcesz mieć miui polska to standardowo nie ma roota. Więc po co unroot?

Piszesz w wątku redmi note 3 a według Twojego opisu masz wersję  pro (wersja prime nie istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem ten model z linku poniżej i tam jest wyraźnie napisane w nagłówku Prime

http://www.aliexpress.com/item/Presale-Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-MTK-Helio-X10-Octa-Core-Fingerprint-ID-3G-RAM-32G/32547351422.html?spm=2114.13010608.0.107.MlYDpJ

właśnie chodzi o to że czytałem dużo poradników, ale ta jak wspomniałem powyżej dopiero zaczynam przygodę z Xiaomi i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe i łatwe, załóżmy że obecnie jest Ci bardzo potrzebny traktor, kupujesz go i jestem pewny że na pewno też na początku nie będziesz umiał nim się posługiwać, dlatego czasami wystarczy trochę zrozumienia dla tych którzy zaczynają

Edytowane przez wojnysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci mówię, że wersją Prime nie istnieje. Sprzedawcy sami utworzyli nazwę. Zakupiłeś  xiaomi redmi note 3 na procesorze MTK Czyli w dobrym dziale piszesz! ;)


A teraz aby telefonu nie uceglić przeczytać poradniki, które są na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...