warkaladler

redmi 3s quick charge 3.0

Recommended Posts

telefon posiada snap dragon 430 który podobno obsługuje szybkie ładowanie, ale czy działa z tym telefonem ?

Edited by warkaladler

Snapdragona 430 posiada Redmi 3S, a nie Redmi 3, a więc całkiem inny model

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Zwróć uwagę na temat wątku xD Napisał chłopak ze chodzi o 3s ;)

Co do wątku to procesory redmi 3 i note 3 pro ponoć też obsługują QC ale xaomi nie zaimplementowało obsługi tego w jądrze więc trzeba poczekać aż koledzy z xda stworzą i udostępnią kernel który pomoże w tym, o ile ktoś się za to zabierze ;):D

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem który to jest wariant QC, ale Redmi 3s ładuje się u mnie na ładowarce QC3 Tronsmart (5–12V / 3A) wg miernika prądem 6.5V/1.7A (=11W) oraz prądem 5.2V/2A (=10.6 W) na ładowarce dołączonej do zestawu. Czyli około 2x szybciej niż stary RedmiNote LTE. Jakiś rodzaj QC więc jest...nie wiem, który.

Nie wiem który to jest wariant QC, ale Redmi 3s ładuje się u mnie na ładowarce QC3 Tronsmart (5–12V / 3A) wg miernika prądem 6.5V/1.7A (=11W) oraz prądem 5.2V/2A (=10.6 W) na ładowarce dołączonej do zestawu. Czyli około 2x szybciej niż stary RedmiNote LTE. Jakiś rodzaj QC więc jest...nie wiem, który.

5V/2A to nie Quick Charge tylko Fast Battery Charge (tak nazwało to Xiaomi)

4 godziny temu, cincin27 napisał:

5V/2A to nie Quick Charge tylko Fast Battery Charge (tak nazwało to Xiaomi)

OK. A 6.5V/1.7A ?

Tak czy inaczej, po co komuś z pół godziny szybsze naładowanie kosztem krótszej żywotności baterii i mocnego grzania się telefonu (gdzie czasami od tego się ekrany odbarwiały)? To, że Qualcomm robi coś dla marketingu to jedno, a zdrowy rozsądek drugie.

1 godzinę temu, latet napisał:

OK. A 6.5V/1.7A ?

Wygląda to na QC3.0. Dla QC2.0 za małe napięcie (tam jest 5V i przeskok 9V - min. 7,4).

Guest
This topic is now closed to further replies.