Skocz do zawartości

Xiaomi Mi4 - Podróbka czy nie?


Szydeu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zacząć zabawę z marką xiaomi, i znalazłem interesującą ofertę

"http://olx.pl/oferta/xaomi-mi4-oryginal-CID99-IDgfHRF.html

Sądzicie że ten telefon jest oryginalny?

Po 1. Wpisane "Xaomi" a nie "Xiaomi"

Po 2. Brak pudełka, dowodu zakupu czy coś.

 

Możecie mi doradzić jak mogę go sprawdzić na odległość, ewentualnie na szybko przy kupnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Raczej totalnie zniszczony i dlatego :-) ale nie wykluczam podróbki.

Podświetlenie z przodu klawiszy sam wiesz,ze jest bardzo slabe, sam mam kilka fot swojego mi4 gdzie nie widać ich kompletnie. Mimo ze na żywo są. Tylna klapka, widzę tylko zdezelowany napis mi, więc ciężko stwierdzić,widać że ktoś nie dbał o telefon i tyle.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak słabe, bardzo, ale zrób sobie zdjęcie przodu, a założę się, że dostrzeżesz zarysy klawiszy, robię już 4 zdjęcie i kurde, ciągle je widzę... Tylna klapka jest matowa, powinna być błyszcząca/śliska, obstawiam, że telefon nie jedno przeżył, półtora roku temu może i był "oryginalny", ale w tym stanie, dokleiłbym mu metkę "refurbished".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kulig007 napisał:

A jak przyciski są po prostu wyłączone, tzn. ich podświetlenie?!

Ale tak czy siak, zgodzę się z kolegami wyżej - w ogóle nie opłaca się za tą kwotę.

Wysłane z mojego MI 4W

To na zdjęciu jest je widać jeszcze wyraźniej :D, bo przecież nie są białe, a ciemno-szare :D.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za odpowiedź :) Zdecydowałem się na kupno nowego.

Nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam : Czy te telefony są takie same? A jeśli nie to jaka różnica w parametrach i gdzie lepiej zamówić? :)

http://technos-online.pl/xiaomi-mi4-lte-5-3080-mah-metal-(bialy).html

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/244-mi-4c-16gb.html?search_query=mi4+lte&results=3#/10-rozmiar_pamieci-16_gb/26-typ_sieci-lte/31-kolor-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szydeu napisał:

Dziękuje wam za odpowiedź :) Zdecydowałem się na kupno nowego.

Nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam : Czy te telefony są takie same? A jeśli nie to jaka różnica w parametrach i gdzie lepiej zamówić? :)

http://technos-online.pl/xiaomi-mi4-lte-5-3080-mah-metal-(bialy).html

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/244-mi-4c-16gb.html?search_query=mi4+lte&results=3#/10-rozmiar_pamieci-16_gb/26-typ_sieci-lte/31-kolor-black

2 różne telefony... Masz jak byk Mi4 i Mi4C... Masz jeszcze Mi4S i Mi4i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szydeu napisał:

Dobra, myślałem że to różnica jak w ajfonach czyli dodatek C znaczy color :D To który według was najlepszy? Chyba mi4c? Głównie chodzi mi w sumie o apki w stylu pokemon go, i żeby się nie zacinał przy messengerze i muzyce na raz :D

Mi4c, Mi4s i Mi4 bez problemu dają radę, Mi4i jest słabszy. Mi4c i Mi4s są praktycznie takie same, z tym, że Mi4s ma jeszcze czytnik linii papilarnych i moim zdaniem wygląda ładniej :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zacząć zabawę z marką xiaomi, i znalazłem interesującą ofertę

"http://olx.pl/oferta/xaomi-mi4-oryginal-CID99-IDgfHRF.html

Sądzicie że ten telefon jest oryginalny?

Po 1. Wpisane "Xaomi" a nie "Xiaomi"

Po 2. Brak pudełka, dowodu zakupu czy coś.

 

Możecie mi doradzić jak mogę go sprawdzić na odległość, ewentualnie na szybko przy kupnie ? 

Zaczynasz przygodę z Xiaomi i kupujesz na jakimś olx telefon od kogoś kto nie umie nawet napisać poprawnie nazwy producenta.

Normalnie gratuluję.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Zaczynasz przygodę z Xiaomi i kupujesz na jakimś olx telefon od kogoś kto nie umie nawet napisać poprawnie nazwy producenta.

Normalnie gratuluję.

Z Mi5 Pro

Ale już po kilku godzinach zmądrzałem! I wybór padł na coś nowego! Człowiek uczy się całe życie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

od ponad roku jestem zadowolonym użytkownikiem Xiaomi Redmi 2. Jako, że wg mnie telefon jest super (biorąc pod uwagę cenę), kupiłem właśnie Mi4 dla żony.

Mam gorącą prośbę o opinię na temat aukcji dotyczącej tego telefonu:

https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-mi4-CID99-IDjpUpm.html#b3f0563640

 

Telefon ten kupiłem na aukcji konkurencyjnego portalu. Aukcji towarzyszył taki opis:

"Witam mam na sprzedaż telefon Xiaomi Mi4 2/16
Telefon pol roczny 

POSIADAM GWARANCJE W POSTACI NUMER PRZEWOZOWEGO KURIERA!!!!!

 W telefonie jest wgrany najnowszy system Miu z językiem polskim!!!

Zaktualizowana najnowsza wersja organizmu, bez smilocka dziala w kazdje sieci 
Stan idealny 

Kupiony za 635zł pod koniec czerwca tego roku  u producenta"

Zanim za niego zapłacę chciałbym mieć przekonanie, że nie pakuję się w nieoryginalny sprzęt, a moja wiedza na ten temat jest ... bardzo ograniczona :)

Poprosiłem o numer IMEI/SN:

IMEI: 866899023052804

SN: 10480/20305246

Próbowałem sam sprawdzić te numery i nawet udało mi się wpisać chiński kod capchta :)

To, co mi wyskoczyło, po przetłumaczeniu przez translator:

" Jest to proso X4LTE CT Telecom niestandardowych maszyna biały 16GB.

Dostarczamy informacje o sprawdzenie linii telefonicznej, upewnij się umieścić swój czas zlecenia i obszar odbioru.
Każdy numer IMEI, S / N odpowiada unikalnemu połączeniu telefonu komórkowego, a tylko masz.
Jeśli masz nieoficjalne kanały na zakup tego telefonu i wątpliwość jego autentyczność, można odwiedzić lokalny dom proso dla wtórnego potwierdzenia
"

 

W załączeniu też zdjęcie naklejki. Czy ma znaczenie, że naklejka jest na boku opakowania, a nie na tyle?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

 

IMG_20170106_214605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Ja bym nie brał już z uwagi na to że sprzedawca nie umie pisać po polsku... i dodatkowo OLX.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

... ta dzisiejsza młodzież :) Jedyne, co mogę zrobić to zadbać, żeby moje dzieci używały poprawnej polszczyzny :)

Co do OLX, telefon kupiłem na aukcji Allegro.

Czy na podstawie przesłanych przeze mnie informacji można wysnuć jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Zgadzam się z Wami, błędy językowe i mało wiarygodne informacje dotyczące gwarancji na podstawie listu przewozowego nie świadczą najlepiej o samym sprzedającym i mogą budzić wątpliwości co do oryginalności samego telefonu, ale czy to wszystko, co jesteście w stanie powiedzieć?

Czy przesłane informacje o samym telefonie nie pozwalają na jakąkolwiek weryfikację? 

Chciałbym być sam uczciwy wobec sprzedającego więc jeśli mam rezygnować z zakupu to chciałbym mieć ku temu konkretny powód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnować można bez powodu. Masz do tego prawo. Natomiast nic po pudełku się nie sprawdzi. Trzeba by pooglądać z bliska. Kiedyś pisałem na miuipolska o podróbkach Mi4. Aczkolwiek obecnie bardzo trudno jest na taką trafić. Sprzedawca byłby moim zdaniem szczesciarzrm gdyby miał faktycznie podróbke. Sam bym chciał taką mieć.

Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Rezygnować można bez powodu. Masz do tego prawo. Natomiast nic po pudełku się nie sprawdzi. Trzeba by pooglądać z bliska. Kiedyś pisałem na miuipolska o podróbkach Mi4. Aczkolwiek obecnie bardzo trudno jest na taką trafić. Sprzedawca byłby moim zdaniem szczesciarzrm gdyby miał faktycznie podróbke. Sam bym chciał taką mieć.

Wysłane z mojego MI 5
 

Dzięki wielkie.

Czytałem Twój wpis o rozpoznawaniu podróbki. Wiele nie ryzykuję płacąc przy odbiorze. Poza tym zawsze mogę zrezygnować z zakupu i odesłać tel. W ostateczności, będę tym szczęściarzem z podróbką, o czym nie omieszkam Was poinformować :).

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 8.01.2017 o 14:48, Acid napisał:

Rezygnować można bez powodu. Masz do tego prawo. Natomiast nic po pudełku się nie sprawdzi. Trzeba by pooglądać z bliska. Kiedyś pisałem na miuipolska o podróbkach Mi4. Aczkolwiek obecnie bardzo trudno jest na taką trafić. Sprzedawca byłby moim zdaniem szczesciarzrm gdyby miał faktycznie podróbke. Sam bym chciał taką mieć.

Wysłane z mojego MI 5
 

Dzięki wielkie.

Czytałem Twój wpis o rozpoznawaniu podróbki. Wiele nie ryzykuję płacąc przy odbiorze. Poza tym zawsze mogę zrezygnować z zakupu i odesłać tel. W ostateczności, będę tym szczęściarzem z podróbką, o czym nie omieszkam Was poinformować :).

Pozdrawiam

 

Co do mojego "zakupu", to nie miałem okazji się przekonać, czy telefon jest oryginalny, czy nie, bo sprzedawca okazał się, delikatnie to określając, mało poważny, a mówiąc wprost oszustem.

Cały czas sygnalizował gotowość do wysłania telefonu, z naciskiem na płatność z góry. Kiedy jednak zdecydowałem się na płatność przy odbiorze, nagle okazywało się, że pojawiają się jakieś przeszkody, które uniemożliwiają wysłanie telefonu. Po kilku takich akcjach odpuściłem sobie ten zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Borysu napisał:

Co do mojego "zakupu", to nie miałem okazji się przekonać, czy telefon jest oryginalny, czy nie, bo sprzedawca okazał się, delikatnie to określając, mało poważny, a mówiąc wprost oszustem.

Cały czas sygnalizował gotowość do wysłania telefonu, z naciskiem na płatność z góry. Kiedy jednak zdecydowałem się na płatność przy odbiorze, nagle okazywało się, że pojawiają się jakieś przeszkody, które uniemożliwiają wysłanie telefonu. Po kilku takich akcjach odpuściłem sobie ten zakup.

I bardzo dobrze że tylko tak się to skończyło :) , samo pobranie też Ci nie daje gwarancji że w paczce będzie kamień czy ziemniak, przy takich transakcjach polecam brać jako pobranie ze sprawdzeniem zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...