Sign in to follow this  
Hieu

SGS2 Dlaczego aplikacje są instalowane w pamięci systemowej?

Recommended Posts

Dlaczego kiedy instaluje aplikacje to ciągle sa umieszczone w pamięci systemowej, a nie w pamięci wewnętrznej? Teraz nie mogę zainstalować żadnych aplikacji z powodu braku miejsca, a w pamięci wewnętrznej telefonu mam dużo wolnego miejsca.

MIUI v5 3.10.25

post-427-13980030802305_thumb.jpg

No ale faktycznie masz tyle aplikacji? Prawie 2GB? W MIUI tak jest bo faktycznie MIUI nie jest na SGS2 jako tako. Jest na MI-2 gdzie nie ma podziału na pamięci bo wszysto jest w jednym bloku i nie ma wyboru. SGS2 ma niestety tak porobione, że prócz /data 2GB ma internal storage 16GB i dodatkowo może mieć kartę SD czyli external_sd. Nie znam się na SGS2 bo może jest jakiś myk na to ale sprawdź z ciekawości czy na /data nie masz katalogu "lost+found". Jeśli tak to sprawdź czy coś w nim jest. Akurat pomagałem kiedyś komuś na xiaomi.eu i była też na SGS2 taka sytuacja i ten katalog miał 1GB śmieci co właśnie pomniejsza dostępne miejsce na /data.

Dzięki za odpowiedź.

Znalazłem taki folder i są tam podfolder i pliki z '#' cyframi. Rozumiem, że mam je usunąć? Nawet jakbym usunął, to tylko odwlekę problem z zapchaną pamięcią. Nie da rady jakoś zainstalować aplikacji w pamięci wewnętrznej?

Nie da rady bo nie ma takiej funkcji. Chyba, że jakieś aplikacje z Google Play typu app2sd ale to przeniesie na SD.

Zanim usuniesz z tego katalogu sprawdź ile waży. Zainstaluj Solid Explorera potem wybierz w nim Skocz > Urządzenie > System i przejdź na "data". Tam naciśnij na tym katalogu i daj właściwości.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this