Skocz do zawartości

Telefon wł się i wył komputer nie widzi telefou jak jest podłączony usb


Ayser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem grzebałem trochę w telefonie pobrałem nie tą aktulizacje na nie ten telefon za instalowałem i mi sie zresetował i byłem w jakimś programie team win recovery  tu już z pomocą kolegi znalazłem dobrą aktualizację (tak myślę) za instalowałem na tym programie ale nadal nic teraz cały czas wł sie i wył nie wiem co robić komputer nie widzi telefonu ale za to jest tu na tym obrazku jak widać w urządzeniach i drukarkach nie wiem dlaczego i jak ja wiem że może nie temat czy tam kategoria tematu i źle napisane ale ja na forum bardzo nie siedzę.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było napisać w dziale Redmi 3 - Pomoc techniczna o ile dalej chodzi Ci o Redmi 3. Tak czy siak podaj nazwę pliku, który wgrywałeś przez TWRP (Team Win Recovery Project). Wklej też screena z Menedżera urządzeń gdy telefon jest podłączony do komputera (panel sterowania - menedżer urządzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi jeszcze o redmi 3 przepraszam zapomniałem dopisać i dzięki

Bez tytułu.pngq.png

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

dokładnie nie pamiętam ale to chyba ten pierwszy plik

to jest ten błędny

ten co za drugim razem zainstalowałem to xiaomi.eu_multi_HM3_6.7.7_v8-5.1

i w instrukcji na stronie miui polska był jeszcze taki pobrać to też pobrałem miui_HM3_V7.5.1.0.LAICNDE_b46c4a5b76_5.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda Ci się wejść do TWRP to wystarczy, że zrobisz wipe i zainstalujesz xiaomi.eu_multi_HM3_6.7.7_v8-5.1. Jeśli się nie uda to musisz zainstalować od nowa oficjalny system za pomocą MiFlash (https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/)i potem musisz znowu zainstalować TWRP. Możesz wymusić wyłączenie telefonu przez przytrzymanie przycisku power?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po wyłączeniu telefonu odczekaj chwilę i uruchom go w trybie fastboot (power i volume -). Powinna pojawić się maskotka Xiaomi grzebiąca w plecach androida i duży napis fastboot. Wtedy będziesz mógł od nowa zainstalować chiński system zgodnie z poradnikiem, który wcześniej podesłałem. Potem znowu będziesz musiał zainstalować TWRP i w TWRP Xiaomi.EU. Nie jestem pewien tylko czy powrót na oryginalny system nie zablokuje Ci bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zrobiłeś to: "Znowu klikamy w Browse ale tym razem do Advance i wskazujemy ścieżkę do Fastboot script. Wybieramy flash_all_except_data_storage.bat - w ten sposób sformatowany zostanie system bez pamięci USB urządzenia. "? Bo jeśli tak to na dole powinieneś mieć jeszcze zaznaczone Flash all except data and storage. Może być tak, że tego konkretnego pliku nie ma, wtedy wskazujesz flash_all.bat i zaznaczasz Flash all na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak jakbyś miał zablokowany bootloader, ale skoro miałeś wgrane TWRP to musiałeś mieć odblokowany. Dziwne. Tak czy siak, teraz musisz to zrobić w trybie download według tego poradnika https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

Jest to praktycznie ta sama metoda, tylko musisz wejść w tryb download zamiast fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ayser napisał:

nie mogę wejść w ten tryb downloand :/

 

A spróbuj włączyć telefon trzymając równocześnie trzy przyciski vol+, vol- i power. Może się uruchomi w twrp (recovery) i wtedy podłącz do komputera, wgraj plik z romem eu/pl HM3 ostatni i uruchom install

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

A spróbuj włączyć telefon trzymając równocześnie trzy przyciski vol+, vol- i power. Może się uruchomi w twrp (recovery) i wtedy podłącz do komputera, wgraj plik z romem eu/pl HM3 ostatni i uruchom install

niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy mówicie. Kolega wskazał zły folder - masz wskazać ten folder wyżej, nie "images"

I flashuj w trybie download, nie fastboot.

Jak nie możesz wejść w download to spróbuj tak: wyłącz telefon, włącz miflasha i wskaż folder i zazancz "flash all", przytrzymaj vol+ i vol- i w tym czasie podłącz. Później refresh i zobacz czy ci wykryje. Jak nie to spróbuj uruchomić wszystkimi trzema przyciskami i jeszcze raz refresh.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie będziemy cię prowadzić za rączkę, już dawno to powinniśmy napisać. Nie dość że nie chce ci się przeczytać żadnej instrukcji to nawet nie chce ci się napisać zrozumiale, pełnym zdaniem o co chodzi.

Odsyłam do poradnika, spędziłem parę ładnych godzin żeby go napisać. Zapewniam, że na ten moment jest w tym poście wszystko, czego powinieneś potrzebować.

Póki co masz chińskiego deva i zablokowany bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...