Skocz do zawartości

Jak zainstalować fastboot/ADB?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam mam problem z instalacją na mi4c. Chciałem wgrać xiaomieu. Normalnie wszystko działa gdy włączam fastboot to pokazuje się adroid, ale jak wpisuję w wierszu poleceń  fastboot devices  to nic się nie dzieje. 
Już sobie poradziłem. Problemem był sterownik, który sam się aktualizował do nowszego, który nie działał. ;-)

Edytowane przez Eilip999
Poradziłem sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
5 godzin temu, virusek90 napisał:

Problemem może być sterownik. Tak jak napisał kolega wyżej. Wejdź w manager urządzeń przy podpiętym telefonie w trybie fastoobt i zobacz czy jest taka pozycja: Android Bootloader Interface

Jest takowa pozycja. Nie ma żadnej ikonki przy niej. Czyli jest OK ? A dwa to jakie mieliście ROM-y przed zmianą na polski ? Ja mam Globala i słyszałem opinie że z globalem jest problem. 

Edytowane przez pietrek 801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek 801 chcesz uzywac komend adb w trybie fastboot? Chyba troche pomieszales, adb uzywasz w momencie podpiecia telefonu w trybie debugowania, komend fastboot w trybie fastboot, tak jak pisze @slimdick wszystko działa Ci prawidłowo, nie wiem czego szukasz dalej i po co szukasz starszej wersji, zostaw tak jak jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kamillm napisał:

@pietrek 801 chcesz uzywac komend adb w trybie fastboot? Chyba troche pomieszales, adb uzywasz w momencie podpiecia telefonu w trybie debugowania, komend fastboot w trybie fastboot, tak jak pisze @slimdick wszystko działa Ci prawidłowo, nie wiem czego szukasz dalej i po co szukasz starszej wersji, zostaw tak jak jest;)

Czego szukam ? Nie mogę go odblokwać poprzez program miui unlock. Mam zgode z xiaomi. Dochodzi do 50 procent i wywala błąd. I szukam problemu

Temat chyba pogmatwałem.  Od czego jest wyszukiwarka na forum. Znalazłem temat podobnyy do mojego. Powinien on pomóc. Dzieki za pomoc

Edytowane przez pietrek 801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze, jak włączysz debugowanie usb w opcjach programistycznych to ta komenda adb devices też powinna zadziałać. Te sterowniki to sterowniki Googla podpisane cyfrowo i powinny się zainstalować normalnie przy instalacji pakietu. Jakby co to moge ci podesłać jakie powinny się zainstalować. U mnie ta komenda działa po podłączeniu działającego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Mam Mi5. Po kilkudniowym oczekiwaniu udało się odblokować bootloader. Natomiast problemy zaczynają się przy próbie instalacji twrp.

Próbowałem z najnowszą wersją twrp oraz poprzednią. Oczywiście twrp znajduje się w katalogu, gdzie fastboot.exe

Załączam screen.

Co może być nie tak?

dswdw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, dash4 napisał:

Panowie- te sterowniki na prawdę mają 10gb czy coś mi komp wariuje?

Z linkiem jest coś nie tak. To powinno mieć 30-40Mb o ile pamiętam. Znajdź przez googla inne źródło.

Nawet nie, mniej niż 1Mb link: http://androidhost.org/rxAWF

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem- potrzebowałem do sprawdzenia czy mam bootloader zablokowany i oczywiście mam..wszystko false wyszło.

Czekam na zgodę teraz i jazda dalej.

Zdziwiło mnie tylko to że te stery z linku maja 10gb (od razu przerwałem pobieranie). Ale potem znalazłem inne źródło gdzie wyszło niecałe 1MB :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...