Skocz do zawartości

Jak sprawdzić status bootloadera?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nieistotne. Wszyscy mają to samo. Device tampered to też status z bootloadera. Telefon np. Nexus czy Xiaomi prosto z pudełka ma status bootloadera zielony czyli wszystko poblokowane i system przyjmuje tylko aktualizacje producenta. 

Więcej tutaj: https://source.android.com/security/verifiedboot/verified-boot.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uruchomiony telefon w trybie fastboot,włączam cmd wpisuje  fastboot oem device-info lub fastboot.exe oem device-info  i nazwa […] nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne.

 

Co może być nie tak?

Być może chodzi o ten fastboot z  MiPCSuite,że nie mam go zainstalowanego,jak to sprawdzić?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w instalatorze klikać Next... i zaznaczyć (albo to jest już zaznaczone) by wstawić skrót na pulpit. Otwarcie tego skrótu wywołuje cmd i fastboot działa (no to tylko link to binarki fastboot.exe więc...). Natomiast by było globalnie to tak jak @ZduneX25 proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielonyBB jak się doda do PATH w Zmiennych systemowych to jest

set PATH=%PATH%;C:\lokalizacja\folderu\z\fastboot

 

Ja to wiem, ale kolega mam wrażenie wrzucił coś gdzieś na dysk (albo i nie), odpalił cmd i napisał fastboot > enter i napisało to co napisało.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do wiarygodności tego testu w przypadku Redmi 3 bo wygląda na to że potrafi pokazywać nieprawdę (kilka osób już o tym pisało). Odblokowany bootloader, wgrane twrp, zainstalowany najnowszy rom 6.7.7eu, zainstalowane Minimal ADB and Fastboot który widzi telefon, oczywiście w trybie fastboot, a wynik testu taki:

bootloader test.PNG

Nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Acid jak inaczej mogę sprawdzić status bootloadera w RMN3? Jak wklepie "kod serwisowy" sypie mi errorem. Telefon kumpla zakupiony u nieszczęsnego xiaomi.com.pl. MIUI 8 Global 6.7.29 Beta. Cholera wie co oni robili z tym tel, bo miało być MIUI Polska.

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, Miu_noob napisał:

Panowie a co zrobić z tym przypadku? Sterowniki z Driver_Auto_Instaler_v.1.1236 wgrane bezpośrednio przed adb

Podlacz telefon, usun sterowniki. Nastepnie wlacz telefon w trybie fastboot i podlacz do kompa, niech przeinstaluje stery, zobacz czy dziala po takim zabiegu. Zobacz tez na innych portach USB. Twoj tel ma mediateka?

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2016 o 08:49, kamillm napisał:

Podlacz telefon, usun sterowniki. Nastepnie wlacz telefon w trybie fastboot i podlacz do kompa, niech przeinstaluje stery, zobacz czy dziala po takim zabiegu. Zobacz tez na innych portach USB. Twoj tel ma mediateka?

 

w moim przypadku niestety tez  nie pomogło.

Wersja romu od goldwaya MIUI 8.0.6.0.0. (MHQCNDG) Ponoć jest odblokowany bootloader ale nie chce ryzykować bricka instalując twrp. Jakies pomysły? Czy jakims auto installerem da sie bez obaw zainstalować twrp?

mozna tak? rom musi byc na karcie sd czy w pamieci telefonu? bo nie mam sd.

 

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Voltron napisał:

 

w moim przypadku niestety tez  nie pomogło.

Wersja romu od goldwaya MIUI 8.0.6.0.0. (MHQCNDG) Ponoć jest odblokowany bootloader ale nie chce ryzykować bricka instalując twrp. Jakies pomysły? Czy jakims auto installerem da sie bez obaw zainstalować twrp?

mozna tak? rom musi byc na karcie sd czy w pamieci telefonu? bo nie mam sd.

 

Jak masz zablokowany bootloader to twrp Ci sie nie zaisntaluje, jak odblokowany tak, wiec spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...