Skocz do zawartości

Jak sprawdzić status bootloadera?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje urządzenie to redmi pro 3/64 GB MTK x25. Komenda   fastboot devices działa urządzenie niby się wyświetla.adb reboot bootloader działa , fastboot reboot także działa ,lecz nie mogę sprawdzić komendami fastboot oem device-info lub fastboot.exe oem device-info soft smieciowy global tel kupiony w xiaomi foryou Warszawa.Co można jeszcze zrobić czy jest wszystko w porządku i można odblokować bootloader jak dostane pozwolenie?

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez sinu600
Zrzut ekranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby odblokować bootloader to muszę wgrać chinski oryginał? Dobra znalazłem poradnik nie było pytania(trzeba wgrac oryginał chinola żeby odblokować)

Pobrałem miflash,i rom ,ale nie widzi mojego urządzenia w trybie download. Czy są w ogóle sterowniki z plikiem exe do tych telefonów,bo nic takiego nie mogę znaleźć.

Tryb adb i fastboot widzi fona ok,w normalnym trybie gdy fon jest podłączony do kompa też go widzi,natomiast w download nie,instalacja tego  Misetup też nic nie dała.

 

Edytowane przez sinu600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

Witam, działam wg tego poradnika, mam Win7 64 bit i Note 3 Pro na Globalu z zablokowanym BTL, i nie rozpoznaje/nie widzi mi urządzenia w ADB po wpisaniu fastboot devices. W menadżerze urządzeń na żółto mam ADB Interface, co muszę zrobić by działało?

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, działam wg tego poradnika, mam Win7 64 bit i Note 3 Pro na Globalu z zablokowanym BTL, i nie rozpoznaje/nie widzi mi urządzenia w ADB po wpisaniu fastboot devices. W menadżerze urządzeń na żółto mam ADB Interface, co muszę zrobić by działało?

Przechwytywanie.JPG

To może zainstaluj sterowniki dla ADB

Np. tym https://drive.google.com/file/d/0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k/view

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
10 minut temu, slimdick napisał:


To może zainstaluj sterowniki dla ADB emoji6.png

Wysłane z mojego Mi-4c
 

Myślałem że tylko na MTK się to robi... A tu widnows nie znajduje mi ich w sieci z podłączonym telefonem w trybie debugowania USB. Posiadacie linka do sprawdzonych sterowników w tej kwestii?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
Przed chwilą, kamillm napisał:

Jak odlaczysz telefon od komputera to znikaja te urzadzenia?

Tak, znika ADB Interface. Testowałem też na laptopie, dalej to samo...

Instalowałem wersje adb setup zarówni 1.4.3 jak i 1.3 w uprawnieniami administratora, dalej nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja rom zainstalowałem z taką samą ikonką i działało, ale później jakimś cudem zmienił mi się kod odblokowania i nie mogłem wejść w adb shell. 

Pomogło mi to: https://drive.google.com/file/d/0B6XuONHlbc4hV2M0TUtMUUNRYU0/view 

Po instalacji tego wszystko poszło na zielono. Więc zawsze można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fanxiaomi napisał:

Tak, znika ADB Interface. Testowałem też na laptopie, dalej to samo...

Instalowałem wersje adb setup zarówni 1.4.3 jak i 1.3 w uprawnieniami administratora, dalej nic...

A czy znika  kontroler magistralii szeregowej? Jesli nie to masz cos namotane w systemie i instalacje nalezy zaczac od tego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znika ADB Interface. Testowałem też na laptopie, dalej to samo...

Instalowałem wersje adb setup zarówni 1.4.3 jak i 1.3 w uprawnieniami administratora, dalej nic...

Nic nie znika tylko sterowniki się nie te instalują , poszukaj ADB Interface w menadżerze urządzeń na liście jest ale ze sterownikiem Microsoft Jak dobrze pamiętam pierwszy rząd od końca albo drugi.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
33 minuty temu, quick09 napisał:

Co prawda ja rom zainstalowałem z taką samą ikonką i działało, ale później jakimś cudem zmienił mi się kod odblokowania i nie mogłem wejść w adb shell. 

Pomogło mi to: https://drive.google.com/file/d/0B6XuONHlbc4hV2M0TUtMUUNRYU0/view 

Po instalacji tego wszystko poszło na zielono. Więc zawsze można spróbować

Dzięki, sprawdzę,

13 minut temu, kamillm napisał:

A czy znika  kontroler magistralii szeregowej? Jesli nie to masz cos namotane w systemie i instalacje nalezy zaczac od tego sterownika

Kontroler nie znika, tylko ADB Interface

 

6 minut temu, slimdick napisał:


Nic nie znika tylko sterowniki się nie te instalują , poszukaj ADB Interface w menadżerze urządzeń na liście jest ale ze sterownikiem Microsoft emoji6.png

Wysłane z mojego Mi-4c
 

Nie za bardzo rozumiem, mam jak na zdjęciu poniżej.

Przechwytywanie.JPG

Może w debugowaniu USB trzeba coś więcej zrobić, bo tylko włączma opcje programistyczne i debugowanie USB, wszystkie inne opcje nie zmieniam nic...

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fanxiaomi napisał:

Dzięki, sprawdzę,

Kontroler nie znika, tylko ADB Interface

 

Nie za bardzo rozumiem, mam jak na zdjęciu poniżej.

Przechwytywanie.JPG

Może w debugowaniu USB trzeba coś więcej zrobić, bo tylko włączma opcje programistyczne i debugowanie USB, wszystkie inne opcje nie zmieniam nic...

Widze ze masz male braki w sterownikach musisz najpierw wszystko poinstalowac w szczegolnosci kontroler uniwersalny... a pozniej wziąć sie za instalację sterownikow od telefonu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

Dzięki Panowie, spróbuje, choć uruchamianie bez sprawdzania podpisu sterownika chyba jest niebezpieczne...

Sprawdzałem na kilku kompach więc problem nie leży w sprzęcie komputerowym.

Tyle osób używa fastboot i im działa, czy wszyscy wykonali opcję wyłączenia sprawdzania podpisów cyfrowych? Nie wiedzę tego w tutorialach...

Jeszcze jakieś pomysły? Antywirus też wyłączyłem. Może muszę ulocker i miflash zainstalować, może ona ma dodatkowe stery do ADB pod Xiaomi?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fanxiaomi napisał:

choć uruchamianie bez sprawdzania podpisu sterownika chyba jest niebezpieczne

Jak to się mówi bez ryzyka nie ma zabawy.

8 godzin temu, fanxiaomi napisał:

czy wszyscy wykonali opcję wyłączenia sprawdzania podpisów cyfrowych? Nie wiedzę tego w tutorialach

W niektorych tutorialach pojawia się ten sposob, zainstaluj sobie MIPCsuit moze pomoże link podał kolega wyżej, ale tak jak mówiłem na sam początek, zrób najpierw porządek w sterach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
19 godzin temu, slimdick napisał:

Możesz spróbować aktualizację sterownika instalując MiPcSuite on ma sterowniki z podpisem cyfrowym.
https://mega.nz/#!sYshUb6Q!NuorpX4KxaKxRYT8peBzD6cZL3Znz3eUzj4EPuRRozY

Wysłane z mojego Mi-4c
 

 

12 godzin temu, kamillm napisał:

Jak to się mówi bez ryzyka nie ma zabawy.

W niektorych tutorialach pojawia się ten sposob, zainstaluj sobie MIPCsuit moze pomoże link podał kolega wyżej, ale tak jak mówiłem na sam początek, zrób najpierw porządek w sterach :)

Dzięki, udało się zrobić,

PC Suite zadziałało na laptopie tylko, a na innym kompie po prostu zainstalowałem PC Suit + obligatoryjnie MiFlash - on w sobie zawiera sterowniki USB i ADB dzięki czemu ADB interface się zainstalowało. ALE - podczas instalacji MiFlash pozwoliłem na instalację sterowników niepodpisanych cyfrowo - więc z tego wynika, że każdy użytkownik MIUI tak musiał zrobić by używać tego programu.

Ostatecznie jak do PC Suite podłączałem telefon, to pisało że muszę zaktualizować soft bo nie aktualny, mimo że aktualny, więc odinstalowałem ten zbędny program.

Podsumowując - starczy sam MiFlash aby mieć sterowniki do ADB i USB. Mam nadzieję, ze pomogę dla osób które będą chciały zachować logikę i kolejność przy instalacji softu:

1) sprawdź ADB czy masz zablokowany bootloader

2) Odblokuj BTL

3) Wgranie przez MiFlash.

Trzeba pamiętać, że najpierw należy zainstalować program z punktu 3) by powrócić znów do 1)...

 

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi

Czy zablokowany bootloader daje większe zabezpieczenie systemu jeżeli miałbym i tak używać global stable, czyli lepiej mieć globala z odblokowanym?

Czy zablokowany BTL chroni mnie przed tym, że np. nikt nie wgra bez mojej wiedzy w tle jakiś niechcianych aplikacji/programów i nie będzie mnie sledził/miał dostep do sms etc? Czy to już jest wtedy rola root'a a nie bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fanxiaomi napisał:

Czy zablokowany bootloader daje większe zabezpieczenie systemu jeżeli miałbym i tak używać global stable, czyli lepiej mieć globala z odblokowanym?

Czy zablokowany BTL chroni mnie przed tym, że np. nikt nie wgra bez mojej wiedzy w tle jakiś niechcianych aplikacji/programów i nie będzie mnie sledził/miał dostep do sms etc? Czy to już jest wtedy rola root'a a nie bootloadera?

Jak masz mieć Global Stable to nie ma sensu posiadać odblokowany Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
3 minuty temu, majdan12 napisał:

Jak masz mieć Global Stable to nie ma sensu posiadać odblokowany Bootloader.

To nie jest odpowiedź na moje pytania.

p.s. może chce mieć by w każdej chwili móc wgrać np. xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanxiaomi napisał:

To nie jest odpowiedź na moje pytania.

p.s. może chce mieć by w każdej chwili móc wgrać np. xiaomi.eu

Żebyś ktoś mógł ci wgrać niebezpieczne aplikacje musi mieć uprawnienia Root które są problemem przy wielu aplikacjach gdzie są poufne dane osobiste.

Bootloader daje tylko możliwość instalacji system a Root jest odpowiedzialny za to czy można zainstalować coś niepożądanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
1 minutę temu, majdan12 napisał:

Żebyś ktoś mógł ci wgrać niebezpieczne aplikacje musi mieć uprawnienia Root które są problemem przy wielu aplikacjach gdzie są poufne dane osobiste.

Bootloader daje tylko możliwość instalacji system a Root jest odpowiedzialny za to czy można zainstalować coś niepożądanego.

Dzięki, czyli mogę mieć na Global Stable odblokowany BTL i czuć się bezpiecznie, że nic mi nikt nie wykradnie bez mojej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fanxiaomi napisał:

 A da radę to jakoś sprawdzić? jak otrzymam fon z syfmiui to czy flash_all resetuje/blokuje roota jeżeli by był?

Instalując system przez MiFlash w trybie EDL (bo masz zablokowany Bootloader) i zaznaczysz w aplikacji Flash_All to będziesz wszystko jak należy,jak będziesz już mieć odblokowany Bootloader a chciałbyś sobie zainstalować TWRP żeby mieć Xiaomi.eu to przed instalacja Xiaomi.eu jeszcze wykonaj czyszczenie wszystkich partycji telefonu w TWRP > Advanced Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fanxiaomi napisał:

Czy zablokowany BTL chroni mnie przed tym, że np. nikt nie wgra bez mojej wiedzy w tle jakiś niechcianych aplikacji/programów i nie będzie mnie sledził/miał dostep do sms etc? Czy to już jest wtedy rola root'a a nie bootloadera?

Nie, przed tym cię nie chroni. Chroni cię przed wgraniem romu który mógłby mieć taką możliwość. Główna korzyść, a w zasadzie to satysfakcja, jak ktoś ci zajuma telefon, albo go zgubisz i znalazca go nie zwróci, to nic z nim nie zrobi. Po zablokowaniu przez ciebie będzie się nadawał tylko na rekwizyt, nie da się go użyć bez znajomości hasła do twojego konta Mi. Przy odblokowanym, nie uruchomi telefonu z od nowa wgranym np Miflashem romem Xiaomi, ale wgra CM-a i będzie mógł używać. Root to inna bajka, też trochę zmniejsza bezpieczeństwo dając możliwość głębszej ingerencji w system.

8 minut temu, fanxiaomi napisał:

 A da radę to jakoś sprawdzić? jak otrzymam fon z syfmiui to czy flash_all resetuje/blokuje roota jeżeli by był?

Opcja "Flash all" formatuje telefon do podstaw, nie zostaje nic co mogło by ci zagrażać. Niezależnie od tego co tam było, dostajesz telefon jak od producenta wyjęty z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
2 minuty temu, FromWP napisał:

Nie, przed tym cię nie chroni. Chroni cię przed wgraniem romu który mógłby mieć taką możliwość. Główna korzyść, a w zasadzie to satysfakcja, jak ktoś ci zajuma telefon, albo go zgubisz i znalazca go nie zwróci, to nic z nim nie zrobi. Po zablokowaniu przez ciebie będzie się nadawał tylko na rekwizyt, nie da się go użyć bez znajomości hasła do twojego konta Mi. Przy odblokowanym, nie uruchomi telefonu z od nowa wgranym np Miflashem romem Xiaomi, ale wgra CM-a i będzie mógł używać. Root to inna bajka, też trochę zmniejsza bezpieczeństwo dając możliwość głębszej ingerencji w system.

Dzięki, czyli przy wgraniu global stable lepiej nie blokować BTL abym mógł w razie potrzeby szybko przejść na xiaomi.eu. A na bezpieczeństwo to nie ma wpływu. A nie ma możliwości, by ktoś zdalnie mi wgrał inny soft w tle, w sensie że np. bez zauważenia na półce telefon może nagle się wyłączyć celem aktualizacji softu na inny i się nie zorientuję że jest podmieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fanxiaomi napisał:

Dzięki, czyli przy wgraniu global stable lepiej nie blokować BTL abym mógł w razie potrzeby szybko przejść na xiaomi.eu. A na bezpieczeństwo to nie ma wpływu. A nie ma możliwości, by ktoś zdalnie mi wgrał inny soft w tle, w sensie że np. bez zauważenia na półce telefon może nagle się wyłączyć celem aktualizacji softu na inny i się nie zorientuję że jest podmieniony?

To jest możliwe jeśli byś miał zainstalowany program do sterowania telefonem kogoś,bo włączył by ci aplikacje ''Aktualizacje'' i włączyło by się TWRP które samo by wszystko zrobiło (skrypt).

Tylko to by było możliwe jakbyś nie miał zablokowanego hasłem telefonu :)

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fanxiaomi napisał:

Dzięki, czyli przy wgraniu global stable lepiej nie blokować BTL abym mógł w razie potrzeby szybko przejść na xiaomi.eu. A na bezpieczeństwo to nie ma wpływu. A nie ma możliwości, by ktoś zdalnie mi wgrał inny soft w tle, w sensie że np. bez zauważenia na półce telefon może nagle się wyłączyć celem aktualizacji softu na inny i się nie zorientuję że jest podmieniony?

Nie raczej nie ma takiej możliwości. Ale niektóre aplikacje bankowe sprawdzają status bl i na odblokowanym nie chcą działać. Nie dlatego że może ci się wgrać jakiś dziwny rom samoistnie, ale dlatego, że ty mogłeś sam nieświadomie taki rom zainstalować. Najlepiej odblokować, żeby wykorzystać pozwolenie, bo podobno ostatnio bywa czasowe i jak się nie wykorzysta potrafi wygasnąć. Potem można ponownie zablokować jak jest taka potrzeba, po ponowne odblokowanie trwa chwilę i nie wymaga dodatkowej zgody. Trochę to pogmatwane, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Tak jak napisałem wcześniej te aplikacje gdzie są poufne dane osobiste z Root nie idą w parze.

W sensie że jak ma się zrootowany telefon to się nie zainstalują?

 

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Najlepiej odblokować, żeby wykorzystać pozwolenie, bo podobno ostatnio bywa czasowe i jak się nie wykorzysta potrafi wygasnąć.

Coś w tym jest, bo ostatnio na koncie na które miałem zgodę wydaną październiku, musiałem ponownie wysyłać prośbę. Rozumiem ze jak już raz odblokuję to zgoda ta będzie aktywna bezterminowo?

Edytowane przez fanxiaomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...