Skocz do zawartości

Bateria szybko spada.


kubsoon

Rekomendowane odpowiedzi

@kubsoon Niestety napisałeś to tak, że dalej nie możemy się domyślić:

"Nie tylko chiński i angielski" - sugeruje, że na telefonie masz wiele języków poza chińskim i angielskim

"Nie, tylko chiński i angielski" - na telefonie masz tylko i wyłącznie język chiński i angielski.

Popraw proszę post tak, aby wszystko było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja jednak mimo wgrania lepszego softu raczej będę reklamował ten telefon. Korzystam z wifi/3g. Telefon wczoraj ładowany 4,5h włączonego ekranu zostało 30%. Wynik dużo słabszy niż w recenzjach, gdzie mówi się o 10h ekranu oglądania filmów na full jasności i głośności. Szczególnie mocno zżerają dane pakietowe. 1% na max 2-3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nico724 napisał:

Wiesz co, ja jednak mimo wgrania lepszego softu raczej będę reklamował ten telefon. Korzystam z wifi/3g. Telefon wczoraj ładowany 4,5h włączonego ekranu zostało 30%. Wynik dużo słabszy niż w recenzjach, gdzie mówi się o 10h ekranu oglądania filmów na full jasności i głośności. Szczególnie mocno zżerają dane pakietowe. 1% na max 2-3 minuty.

10 godzin sot tak, ale bez przerwy, bo tak się robi testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych aktualizacji.. I mam tak samo jak kolega wyżej transfer badź wifi i procenty lecą jak szalone.

Sent from my Redmi 3

Czekam na MIUI 8 może coś się poprawi jak nie to gówniany ten telefon jak tak randomowo działa i wszystkich ta bateria

Sent from my Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cukru napisał:

@nico724 To jest niezły wynik, ja przy danych pakietowych nigdy nie wyciągnąłem więcej niż 9 godzin SOT, a zwykle to jest jakieś 7-8h, przy wifi mam do 11h. Wszystko zależy też od aplikacji jakich używasz (nie polecam pod tym względem pokemon go :P).

Wiesz 9h sot na danych biorę w ciemno. Problem w tym, że większość czasu jednak spędzam na wifi. Jak nie korzystam z aplikacji to wylaczam ja korzystając z przycisku po lewej na dole. Jeśli teraz naładowałbym go do 100% to na wifi wyciagne moze 7h, a na danych moze 5h(w co i tak wątpie, bo naprawdę 10 minut messengera na danych i nie ma 5% baterii). Więc jednak nijak się to ma do Twoich wyników niestety :( o graniu to możesz zapomnieć, ale mi to niepotrzebne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubsoon No to nie gówniany telefon, a soft. Zainstaluj sobie Xiaomi.EU na zablokowany bootloader albo odblokuj bootloader i instaluj najnowsze Xiaomi.EU na MIUI 8.

@nico724 Ciężko w tym wypadku ocenić czy wina samego telefonu czy softu. Musiałbyś posprawdzać jak bateria się sprawuje w zależności od tego jakie masz poinstalowane aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem to co ktoś pisze - że zaraz po wgraniu tel potrafi się szybciej rozładować - dopiero po 2-3 ładowaniach mogę mówić jak mi bateria trzyma.

10h to nigdy nie osiągnąłem, 7 jest realne przy normalnym użytkowaniu. 9 to bym pewnie osiągnął odpalając film na 50% jasności i nie dotykając ekranu. Tyle że ja mam 2sim i to też robi różnice. Sporo bierze też bluetooth, odkąd odłożyłem mibanda w kąt widzę sporą poprawę (te czasy co podałem to właśnie bez bt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem również problem z baterią, mam również gówniany soft, byłem już gotowy do instalacji nowego. Baterię tak wciągało że musiałem ładować 2 razy dziennie, i nagle cud... telefon ładowałem w sobotę w nocy, o 2.00 odłączyłem ładowarkę, zwykle rano miałem poniżej 70%, a tym razem było 100%, jest poniedziałek 9.00 a stan baterii 68%, 31 godzin bez ładowania... Goole Play wcześniej nie działał, teraz działa, wszystko samo z siebie, nie wgrywałem nic, żadnych akualizacji. I o co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, vinis napisał:

Ja miałem również problem z baterią, mam również gówniany soft, byłem już gotowy do instalacji nowego. Baterię tak wciągało że musiałem ładować 2 razy dziennie, i nagle cud... telefon ładowałem w sobotę w nocy, o 2.00 odłączyłem ładowarkę, zwykle rano miałem poniżej 70%, a tym razem było 100%, jest poniedziałek 9.00 a stan baterii 68%, 31 godzin bez ładowania... Goole Play wcześniej nie działał, teraz działa, wszystko samo z siebie, nie wgrywałem nic, żadnych akualizacji. I o co tu chodzi ?

Magia MIUI, dość duże szanse, że jednorazowa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne zużycie baterii po przesiadce na MIUI8 6.6.23 i tak samo było na wszystkich kolejnych do czasu aż przyszła 6.6.30 tu to pomogło full recovery i wipe data dopiero wówczas wszystko zaczęło działać jak należy.  Niestety zrobiłem kolejną aktualizację i znowu zużycie wzrosło w 6.7.7. Musiałem wrócić do 6.6.30 i w końcu jestem zadowolony, bateria spada dużo wolniej przy takim samym korzystaniu.

Nie wiem co żółci kombinują, czy nie zwracają na to uwagi czy może to wina tego ze MIUI8 jest jeszcze w wersji Beta ale mam nadzieję że w końcu to naprawią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...