Skocz do zawartości

Bootloop


arekbeben

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bliźniaczo podobny problem do przedstawionego tutaj 

tylko, że w swoim MI3.

Co się dzieje:

- Telefon po naciśnięciu przycisku power włącza się, pojawia się logo mi na 5s następnie w kółko pojawia się na przemian czarny ekran przez 1s i logo mi przez 2s.

Co się stało:
-Jechałem samochodem z odpalona nawigacją (yanosik) + gps+ dane. Gdy skończyłem nawigację i ją zamknąłem, zauważyłem, że był komunikat na pasku powiadomień o wysokiej temperaturze urządzenia (pojawiał się już wcześniej, szczególnie przy wzmożonej pracy urządzenia), telefon podziałał chwilę (ok 10s) i wyłączył się. Następnie włączył i zaczęło migać logo na zmianę z czarnym ekranem.

Dodatkowo:

-Podczas migania, przycisk Power+VolDown jak i również samo VolDown sprawia, że pojawia się obrazek fastboot na około 15s i następnie telefon całkowicie się wyłącza. 

-Telefon nie włącza się samoczynnie, więc chyba nie jest winny niczemu przycisk Power.

-Telefon po podłączeniu do ładowarki pokazuje 80% i działa ładowanie. Normalnie uruchamia się jak jest podłączony do ładowarki, normalnie działa, da się wykonywać rozmowy, działa gps, wifi, dane itp. jednak chwilę po odłączeniu (około 10s) wyłącza się pomimo 80% baterii. Wyłączenie natychmiastowe, bez żadnych komunikatów, po prostu gaśnie ekran i telefon jest wyłączony, a następnie znowu zaczyna migać logo na zmianę z ciemnym ekranem.

-Telefon nie nagrzewa się już, utrzymuje normalną temperaturę.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną, to serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bliźniaczo podobny problem do przedstawionego tutaj 

tylko, że w swoim MI3.

Co się dzieje:

- Telefon po naciśnięciu przycisku power włącza się, pojawia się logo mi na 5s następnie w kółko pojawia się na przemian czarny ekran przez 1s i logo mi przez 2s.

Co się stało:

-Jechałem samochodem z odpalona nawigacją (yanosik) + gps+ dane. Gdy skończyłem nawigację i ją zamknąłem, zauważyłem, że był komunikat na pasku powiadomień o wysokiej temperaturze urządzenia (pojawiał się już wcześniej, szczególnie przy wzmożonej pracy urządzenia), telefon podziałał chwilę (ok 10s) i wyłączył się. Następnie włączył i zaczęło migać logo na zmianę z czarnym ekranem.

Dodatkowo:

-Podczas migania, przycisk Power+VolDown jak i również samo VolDown sprawia, że pojawia się obrazek fastboot na około 15s i następnie telefon całkowicie się wyłącza. 

-Telefon nie włącza się samoczynnie, więc chyba nie jest winny niczemu przycisk Power.

-Telefon po podłączeniu do ładowarki pokazuje 80% i działa ładowanie. Normalnie uruchamia się jak jest podłączony do ładowarki, normalnie działa, da się wykonywać rozmowy, działa gps, wifi, dane itp. jednak chwilę po odłączeniu (około 10s) wyłącza się pomimo 80% baterii. Wyłączenie natychmiastowe, bez żadnych komunikatów, po prostu gaśnie ekran i telefon jest wyłączony, a następnie znowu zaczyna migać logo na zmianę z ciemnym ekranem.

-Telefon nie nagrzewa się już, utrzymuje normalną temperaturę.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną, to serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki

Pierwsze co mi na myśl wpada, to że bateria nie styka. Nie wygląda to jakby to był błąd systemu, jeśli przy ładowarce działa.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak arekbeben.

Sytuacja

Jechałem autem, było dosyć ciepło - właściwie był tylko GPS, muzyka i może coś tam jeszcze w tle, bo wracałem z pracy i miałem jakieś skoroszyty czy coś otwarte. Przegrzany jakoś nie był, bo temperatura jak zwykle - bywały nawet dni, że dostał bardziej w palnik. Aczkolwiek ciepły był, to dało się odczuć.

I tak sobie jadę, w pewnym momencie "cyk" i muzyka nie gra, zerkam na telefon, a tam logo "MI" i miga. Sekundę, dwie się pojawi i gaśnie. Po chwili znów się pojawia i tak w kółko.

Początkowo myślałem, że bateria padła, ale wcześniej go podładowałem do jakichś 40%, więc przy tych kilku programach w ciągu kilkunastu minut nie mógł paść. Po kilku mrugnięciach z logo "MI" zgasł. Olałem wiec to i zostawiłem go tak jak był już do samego domu. Podepnę go pod ładowarkę.

Reakcje

Jak dojechałem do domu, do Wrocławia, próbowałem go włączyć, ale podobny efekt z pojawianiem się i znikaniem logo "MI". Wszedłem do domu, podpiąłem pod ładowarkę. Migał dalej. Zostawiłem go tak na jakieś 10-15 minut i po pewnym czasie usłyszałem dźwięk, jak po wpięciu ładowarki, że zaczyna ładować. Włączył się i bateria miała jakieś 30%. No to ok.

Następnego dnia, wyszedłem załatwić kilka rzeczy, siedzę u lekarza, sprawdzam pocztę i znów się wyłączył. Tak ni z gruszki ni z pietruszki. I znów taki bootlop z miganiem. Sekunda, dwie i gaśnie. Jak przytrzymam VOL- to włącza się FASTBOOT i tak zostaje. Wyłączyć mogę tylko przytrzymując power przez ok 14-15s.

Po powrocie do domu i podpięciu do ładowania już nie dał się włączyć. Próbowałem różnych kombinacji i nic. Czytałem też, że ponoć pomaga WIPE Cache, ale nic to nie dało, potem WIPE All (wcześniej oczywiście kopia) - ale też nic. Dalej poszedłem - skorzystałem z Fastboota i "sflashowałem" go stockowym systemem jaki miałem po zakupie z IBG. Też nic nie dało. Nawet najnowszą wersję wgrałem, też nic. Dalej ten sam efekt z miganiem i nie mogę go włączyć.
Po którejś próbie w ogóle cały czarny i nic już nie działa...

Rozbiórka

Telefon już grubo po gwarancji, a jakieś doświadczenie w rozbieraniu sprzętu mam, to chciałem go rozebrać. Raz kiedyś miałem też jakiś dziwny problem z baterią od tabletu (Teclast) i po rozbiórce i odłączeniu jej, wszystko wróciło do normy. Więc i tu chciałem podobnie zrobić. Rozebrałem go aż do samej baterii - do tej tasiemki co ją trzyma i łączy. Wg instrukcji, wg doświadczenia, bo bebechy MI3 już widziałem. Wszystko poszło OK.
Odpinam baterię (bez podłączonej ładowarki) i wpinam ją ponownie. Telefon budzi się, ale znów z bootloopem. I dalej to samo. No to inna kombinacja - odłączam baterię i podpinam ładowarkę. Telefon bez problemu startuje. W momencie gdy wpinam baterię i jest uruchomiony - pasek pokazuje stan baterii (aktualnie ponad 90%), bo zdążył naładować jak go przetrzymałem w tym stanie odpalonym na samej ładowarce - ale działa, nie wyłącza się.
Bateria podpięta, zasilanie jest i odłączam ładowarkę. Telefon automatycznie wyłącza się i wraca do bootloopa. Miga mi dalej tak samo "MI".

Jako ciekawostkę dodam, że telefon odpala się bez problemu na samej ładowarce, ale tylko z powerbanka Xiaomi lub z listwy Xiaomi. Jak podpinam do innych ładowarek nie chce ruszyć.

Sumo

  • Wygląda to tak, jakby ładowarki Xiaomi (i powerbank) podawały napięcie w sposób ciągły, przez co telefon rusza. Inne ładowarki może podają jakoś impulsowo i wtedy jest dziura, która powoduje kolejny restart i znów logo "MI" po włączeniu. To nie pozwala mu ruszyć.
  • Tak samo zachowuje się bateria, nie podaje mu na tyle stabilnego napięcia, że nie rusza, mimo, że bateria jest ok (przynajmniej tak wygląda - dobrze trzyma, dobrze ładuje, nie widać uszkodzeń)
  • czasami miga dioda czerwona, coś jak bardzo słaba bateria (1% przy samym podłączeniu ładowarki), czasem na chwilę mignie biała, szczególnie jak go startuje przyciskając power. Była raz taka sytuacja (z innej ładowarki 2A), że nie mógł ruszyć, niby dłużej startował, ale migała dioda biała, nawet świeciła na dłużej i restart. Innych diodek nie ma (no... zielona jak podepnę prawie pełna baterię podczas gdy jest na ładowaniu lub żółta zależnie od mocy).

Tak to przynajmniej ja widzę, mogę się nie znać.

Co z tym fantem zrobić? Jak go przywrócić do życia aby działał normalnie z baterią w środku. Czy sama wymiana baterii pomoże, czy coś się uszkodziło na płycie lub w innym miejscu? Fakt, że nie wykluczam przegrzania, chociaż jak pisałem, bywał w gorszych warunkach.

Z góry dzięki za pomoc. I wybaczcie za taki epos, ale mam nadzieję, że ktoś dotrwał. Chciałem to jak najdokładniej opisać.

Edytowane przez Minael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Minael a tak jeszcze zapytam. Za zwykłej ładowarce 5V/1A telefon bez baterii normalnie się uruchamia?

Na moje oko to właśnie problem z baterią lub coś na płycie odpowiedzialne za nią. Podejdziesz do @Acid'a to będziesz wiedział.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank Xiaomi 10400 - Prawdopodobnie 2A - bez baterii, tylko ładowanie - uruchamia się normalnie.
Xiaomi Mi Strip (listwa z 3 USB) - 2A, bez baterii, tylko ładowanie - uruchamia się normalnie
Oryginalna ładowarka Xiaomi - (do MI3, jaką dostałem) - 1A - bez baterii, tylko ładowanie - nie startuje - jest logo MI, rozjaśnia się jakby chciał dalej pójść i restart - i tak w kółko.
Ładowarka do tabletu (PIPO) - 2A - bez baterii, tylko ładowanie - startuje normalnie
Podłączenie do komputera na USB 3.0 - niby potrafi dać 0,90A - u mnie w największym poborze zmierzone 0,86A - bez baterii, na ładowaniu - nie startuje...

Jak widać, na rozruch potrzebuje większego prądu. Wszystkie ładowarki, które mam na 2A startują normalnie, tylko te o mniejszej mocy (akurat mam takie nie większe niż 1A lub od razu 2A i więcej) nie radzą sobie.

Zgłoszenie już wysłałem. Bezpośrednio się jeszcze nie kontaktowałem 0:)
I tak przy okazji, telefon kupiony w czerwcu 2014 na IBG. To już ponad 2 lata na tej baterii.

--- E
Sprawdziłem jeszcze na takiej listwie chińskiej. Niby miały mieć 2A dwa gniazdka, ale coś mi się wydaje, że jest to po 1A na gniazdko. Jak podłączyłem przez kabel USB do MI3 (taki czarny, chyba 1m), to nie startował. Drugi MI3 (żony) jak był podłączony na tym kablu, to ciągnął ok 0,79A.
Podłączyłem więc jej MI3 na tym kablu z powerbanka Xiaomi - taki mały króciutki - i ładował jej telefon już 1,19A.
Więc na tym krótkim odpaliłem swój telefon i ruszył. Jednak prąd jaki pobrał (najwyższy) w 2 momentach przy ładowaniu to było - raz 0,96A, a w drugim momencie - 0,98A.
Wszystkie powyższe testy - na początku posta były wykonane tym samym, krótkim kabelkiem Xiaomi.

Po co to piszę? ... Znalazłem wiele różnych watków - w tym dwa na forum MIUI Polska, gdzie ludzie mają podobny problem. Najwięcej jest tego na głównym forum. Tam się przeplatają z doradzaniem, że trzeba zrobić wipe, flashować nowe romy itp.
Moim skromnym zdaniem może to chodzić właśnie o baterię. Moja od momentu zakupu (a kto wie ile leżała wczesniej) ma już ponad 2 lata. Jej zachowanie i stopniowe "pogarszanie w dźwiganiu" telefonu - bo wyglądało to tak, jakby stopniowo traciła moc i przez to telefon mi się wyłączał, np. przy sprawdzaniu poczty na 3G, może wskazywać na jej wyeksploatowanie.

Natomiast słabsza bateria, może nie dźwigać telefonu i stąd te bootloopy. Jak przyjdzie bateria, podmienię i jeśli zadziała od razu, to będzie to jasne rozwiązanie takiego problemu. Mi3 może nie ruszać jak ma za słabą moc.

Może to się komuś przyda i zamiast restartować telefon do fabrycznych, bawić się we flashowanie, co u niektórych kończące się uwaleniem telefonu, wymieni baterie i będzie mieć spokój. Ale to jeszcze potwierdzę.

-----------

Bateria dotarła - ostatnia aktualizacja

Na Xiaomiforsale nie popisali się. Zamówiłem baterię, ale prawie 3 tygodnie oczekiwałem na wysłanie, w końcu anulowali. Tłumaczyli się tym, że muszą to sprowadzić z Chin, a im nie wolno samych baterii przewozić itp. Coś tam z bateriami było z Chin, jakieś restrykcje, ale to mimo wszystko tanie tłumaczenie.

Mijają też kolejne tygodnie, jak nie dostałem od nich zwrotu za ten zakup. Tu znów tanie tłumaczenie, że Paypal trzyma ich pieniądze i że zwalniają małe porcje, to niedługo mi wypłacą... Niedługo mija "2 tygodnie temu". Pieniędzy nadal brak na koncie. Fatalne doświadczenie z nimi...

Zamówiłem z Chin, z konkretnego miejsca na Ali i bateria kosztowała mnie 50% tej ceny, jeszcze dostałem zestaw narzedzi do demontażu gratis. Szło 11 dni! I z Chin, więc jednak można. Co ciekawe... Pocztą Czeską. XFS też niby jest w Czechach...

Rozwiązanie.
Bateria włożona, wszystko jak oryginał. Odpaliłem od razu. Telefon działa jak wcześniej. Więc jednak, to była bateria. Za słaby prąd, aby ruszyć telefon. Dlatego był ten Bootloop, bo nie miał siły wystartować. Myślę, że to właściwe rozwiązanie na ten temat.

Koszt baterii z przesyłką, 29,90 PLN.

Edytowane przez Minael
rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...