Skocz do zawartości

Premiera MI3 WCDMA


Kubaan

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taką informację:

The latest news: xiaomi mi3 wcdma version will be only available in December 17th 2013

Hi, for all the xiaomi mi3 preorder customers, sorry to tell you that we just got the latest news from xiaomi company that the xiaomi mi3 for Qualcomm Snapdragon 800 version(WCDMA/CDMA200) will be only available in the December 17th 2013 and we have to start shipping it until December 22th 2013. We are so sorry about the delayed shipping date and appreciated the great understanding and support you show us during this period. At the same time, ibuygou wants to give our big thank to every single xiaomi mi3 preorder customer, so we has made a decision that all mi3 preorders will receive a 10 usd coupon which is valid for one month and can be used to purchase the upcoming xiaomi mi3 mysterious product. Apologized again and thank you.

Ibuygou Sales Team

11/09/2013

http://www.ibuygou.com/news/the_latest_news__xiaomi_mi3_wcdma_version_will_be_only_available_in_december_17th_2013_html-470-usd.html

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy wersja WCDMA będzie dostępna tylko przez 1 dzień ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dosyć dobrze znam angielski ale nie potrafię zrozumieć co oni tam napisali....

Ale wg. mnie 17 Grudnia Xiaomi wypuści pierwszą partię Mi-3 (pewnie ze 100k sztuk) i oni (ibuygou) muszą u nich kupić bo mają nasze preordery. I ibuygou zacznie wysyłać preoredery od 22 Grudnia. Czyli wg. mnie MI-3 dostaną osoby które zamówiły już telefony. I nie będzie można na razie kupić. Dopiero jak Xiaomi potwierdzi następny zrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam noszę się z zamiarem kupna Mi3, ale troszkę martwi mnie czas oczekiwania na telefon. Zacząłem się nawet zastanawiać czy nie wziąć Mi2, w końcu w porównaniu do mojego obecnego SE Arc S to rakieta ;)

Żałuję strasznie teraz, że nie złożyłem zamówienie kiedy było można zamówić Mi3 w przedsprzedaży, pewnie miałbym go już na początku przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie same wątpliwości, przesiadka z Arc S na MI2s.. Ale wolę się przemęczyć trochę dłużej i dorwać MI3. 2-3 miesiące mnie nie zbawią :)

-- 11 lis 2013, o 02:28 --

Gdzieś na fejsbuku przeczytałem że ktoś gdzieś przeczytał, że w grudniu ma zostać wypuszczona wersja 16gb, natomiast wersja 32bg ma być w połowie stycznia.. może ktoś się do tego ustosunkować?

-- 11 lis 2013, o 12:00 --

Na www.ibuygou.com dostępny preorder wersji 16gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na fejsbuku przeczytałem że ktoś gdzieś przeczytał, że w grudniu ma zostać wypuszczona wersja 16gb, natomiast wersja 32bg ma być w połowie stycznia.. może ktoś się do tego ustosunkować?

Tak, to wypowiedź bodaj samego Jei Juna CEO Xiaomi na swoim Weibo. Łącząc to z info na ibuygou wyjdzie nam, że 17 Grudnia będzie zrzut w Xiaomi.com wersji 16GB. Potem zaczną się wysyłki do pośredników czyli tu ibuygou. I od 22 wysyłka dla szczęśliwców z pre-orederami. Realnie telefony dostaniemy pewnie przed nowym rokiem albo w styczniu. Natomiast 64GB wersja ma mieć zrzut w połowie stycznia 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się bierze mój kolejny konflikt tragiczny.. Brać 16 czy czekać na 64.. Bo nie wiem jak dla innych, dla mnie 16 to za mało..

Patrząc na ceny to pewnie i tak będzie droższy niż obecne 499 dolarów. Ja zdecydowałem się na 16 GB ze względu na cenę i na to, że obecnie 16 GB w mojej Xperii starcza mi w zupełności.

Wysłane znikąd przy pomocy gołębia pocztowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Swoją drogą to te wszystkie 16 GB w Xperii to też nie jest dokładnie 16 GB a troche ponad 14.

Nie zmienia to faktu, że i tak jest to ilość dla mnie wystarczająca.

Jeżeli chodzi natomiast o cenę wersji 64 GB to podejrzewam, że będzie kosztowała coś koło tego 560 USD (jezeli podrożeje tak jak wersja 16GB).

Wysłane znikąd przy pomocy gołębia pocztowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie kosztowała 560 USD średnio będzie się ją opłacało sprowadzać.. Z przesyłką wyjdzie około 1850 pln, i to w dodatku sam telefon, bez żadnych dodatków.. Bardziej będzie opłacało się kupić coś dostępnego na polskim rynku. Xperię Z1 i LG G2 można za około 2000 obecnie kupić (a do Xperii można sd dołożyć).. Albo ściągnąć starego MI2S, jednak to już nie ta półka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie kosztowała 560 USD średnio będzie się ją opłacało sprowadzać.. Z przesyłką wyjdzie około 1850 pln, i to w dodatku sam telefon, bez żadnych dodatków.. Bardziej będzie opłacało się kupić coś dostępnego na polskim rynku. Xperię Z1 i LG G2 można za około 2000 obecnie kupić (a do Xperii można sd dołożyć).
Dokładnie tak. Cała ta piękna bajka o świetnym i tanim telefonie, zaczyna się kończyć. :evil: Co innego, gdyby pozostały ceny, które sugerowano wcześniej – wtedy można by odżałować brak slotu na kartę i ciągnąć przez pół świata tańszy telefon ze wszystkimi tego możliwymi konsekwencjami, aby mieć smartfona z półki premium. Poważnie się wnerwię, jeśli bezproblemowego zakupu Mi3 z WCDMA będzie można dokonać wtedy, kiedy dla aktualnych flagowców innych producentów, możliwych do kupienia za identyczną cenę od zaraz, będzie można już zainstalować oficjalne MIUI. Co prawda nie sądzę, żeby Xiaomi w ten sposób strzeliło sobie w stopę – ale 2× nie mówić…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Xperie czy Samsungi topowe macie za dwa razy wyższą cenę (licząc w dolarach). Tylko Nexusy trzymają poziom MI-3 jeśli chodzi o ceny, choć tu Xiaomi jest jeszcze tańsze. A czemu nie płaczecie nad Nexusem 5? W stanach 349 a w Polsce na Allegro macie od 1,6 do 2000 zł. Czemu Nexus 5 jest taki drogi u nas? I też nie ma karty SD...I też N5 nie jest u nas dostępny (jeszcze...). 500USD to cena na ibuygou i oni sobie tak dowalają. Ale skoro mają popyt i wciąż są klienci na tę cenę to jest jak jest. Prawa rynku.

Aha i z tym MIUI na Xperie czy obecne topowe to zapomnijcie. Szybko nie będzie. Szczególnie Xperie omijajcie jeśli chcecie koniecznie mieć oficjalne MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie xiaomi manipuluje cenami tylko pośrednicy, w chinach telefon dalej kosztuje 327$.
„W Chinach” znaczy „nie dla nas”, więc jakby nie patrzeć – dla nas jest drożej niż zapowiadano (głównie biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi cenowe pośrednika, czyli ibuygou). Ja też, pisząc o rosnących cenach nie miałem na myśli samego Xiaomi, bo przecież od nich i tak nie mogę kupić, siedząc na tyłku w Polsce. Obojętnie czy zamówimy przez jedyny sklep wysyłający do Europy, czy poprzez dostawców z Allegro czy innego „tabletem” – ceny wersji 64 GB mogą się zrównać z obecnymi topowymi słuchawkami. Po prostu tracimy kluczową zaletę tego telefonu – niską cenę. Ibuygou chyba mocno przegięło z tymi podwyżkami, a za nimi znowu swoje dołożyli prywatni importerzy. Oczywiście – można kupić bezpośrednio w ibuygou, ale raz że istnieje ryzyko np. miesięcznego oczekiwania, a dwa, że akurat pakowacz zapomni zapakować na kolorowo i/lub celnik się uprze, żeby sprawdzić paczkę. Tak źle, i tak niedobrze. A wystarczyłby jeden mały magazyn Xiaomi w UK czy DE i strona internetowa, przez którą można by zamawiać towar do Polski. :|

Dokładnie. Xperie czy Samsungi topowe macie za dwa razy wyższą cenę (licząc w dolarach) […] A czemu nie płaczecie nad Nexusem 5? W stanach 349 a w Polsce na Allegro macie od 1,6 do 2000 zł.
Ale my nie liczymy w cenach gdzieś tam podawanych, tylko w realnych kosztach zakupu. Co mnie obchodzi jakaś tam cena w dolarach, na dodatek podawana bez podatku amerykańskiego i naszego VATu? :) Weź do 349 $ dodaj parę procent podatku w USA a potem 22% VATu, przemnóż przez aktualny kurs i nagle okazuje się, że na Allegro można kupić przepłacając raptem może 150-250 PLN przy najtańszych ofertach. A to już typowy narzut prywatnego importera. No i kupujemy nowość, za wygórowane ceny Allegro, a Mi3, kiedy już będzie można kupić, zapłacimy tyle samo albo i więcej. :) Natomiast kiedy Nexus 5 w miarę „oficjalnie” pojawi się w Polsce, to i ceny szybko spadną, a na to w przypadku Mi3 nie ma co liczyć, bo ten smartfon w Polsce się nie pojawi „oficjalnymi” kanałami.

O to właśnie chodzi, że o ile w przypadku ogólnie znanych i popularnych marek, patrzymy (bo możemy) na ceny polskie (Allegro, operatorzy), które na dodatek uwzględniają wszelkie podatki i w miarę szybko spadają, a Xiaomi mogliśmy (teoretycznie) zamawiać nie dość że w niskich cenach, to jeszcze z pominięciem podatków. Tym czasem ceny w miejscach, w których możemy (w przyszłości) kupić Mi3, tak wywaliło, że po ściągnięciu do kraju i skonfrontowaniu z inymi produktami okazuje się, że zaoszczędziliśmy np. 100-200 PLN. A jeśli będziemy mieli pecha, to jeszcze przepłacimy, w porównaniu z innymi smartfonami podobnie wyposażonymi. Do tego gwarancja taka, jakby jej nie było, bo kto będzie wysyłał telefon do Chin, żeby dostać naprawiony czy nowy, np. po 2-3 miesiącach? :)

Żeby nie było – nikogo nie próbuję przekonywać do zarzucenia pomysłu kupna Mi3. ;) Ot po prostu wyrażam swoje spostrzeżenia i przemyślenia z ostatniego czasu. Wg mnie to, co jeszcze miesiąc/dwa temu było rewelacyjną możliwością, coraz bardziej zaczyna być po prostu jedną z wielu opcji, z coraz mniejsza liczbą zalet, a sporą – wad.

Dobra, pomarudziłem sobie i już wystarczy. Muszę się zorientować czy ktoś ze znajomych nie będzie czasami w Chinach na początku naszego przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie funkcjonuje i rzeczywiście będzie można kupić – tak jak na dzisiaj za ~1650 (razem z przesyłką do Polski), to jeszcze będzie znośnie. Obawiam się jednak, że pierwszeństwo będzie miał główny sklep i do Hiszpanii trafiać będą jakieś marne ilości, do których nie będzie się można dopchać. :| Z niecierpliwością czekam na pierwszy potwierdzony zakup z tego sklepu, przez kogoś z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do N5, nie jest to w obecnych czasach taka rewelacja jak chociażby za czasów N4.. Różni się od LG G2 jedynie obudową i innym rozmieszczeniem klawiszy.. No i czystym androidem, który osobiście mnie nie kręci w żadnym stopniu..No i ma mniejszą baterię niż "bliźniak" od LG.. Tak więc nie sądzę żeby ktoś specjalnie oczekiwał Nexa mając do wyboru to samo tylko że lepsze..

Jedynie co można teraz zrobić to czekać cierpliwie albo na to że nie podniosą zbytnio cen MI3, albo czekać jeszcze dłużej aż się zorientują że przesadzili z ceną i ją opuszczą.. Chociaż na to drugie specjalnie bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rozmiarów… Trafiłem na stronę, na której można wybrać dowolne smartfony i podejrzeć różnice między nimi. Mało tego – można sobie „skalibrować” rozmiar zdjęć, tak aby to na ekranie odpowiadało rzeczywistemu rozmiarowi naszego telefonu – wtedy takie porównanie jest jeszcze ciekawsze.

Podaję link do porównania SGS3 z Mi3: http://www.phonearena.com/phones/size#/ ... /6330,8193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na żywo na te telefony. Z1 jest wielki. Idź sobie zobacz, ma wymiar taki jak m3. Miarka nie pokaże mi modelu telefonu w ręku. Popatrz na nexusa jaki ma kształt i ile ma mniej zbędnej obudowy. M3 kwadraciak również to wpływa na wielkość telefonu.

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na żywo na te telefony. Z1 jest wielki. Idź sobie zobacz, ma wymiar taki jak m3. Miarka nie pokaże mi modelu telefonu w ręku.\
Miarką sugerowałem sprawdzenie różnicy wielkości, a nie mierzenie tego, ile Ci w dłoni zajmie! :) To, że w ręku nowy (nawet większy tylko o parę mm) smartfon, wydaje się dużo większy, to tylko kwestia przyzwyczajenia ręki do codziennie używanego, innego rozmiaru. :) To jest naturalne. Dziwne, że po latach życia nie zaobserwowałeś jeszcze tej oczywistej prawidłowości. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg Twojej teorii za parę lat będziemy jeździć ciężarówkami ?
Wg jakiej mojej teorii? Gdzie tu widzisz jakąś teorię? Napisałem tylko, że w przypadku tego, co często trzymamy w ręku (akurat smartfon), kilka drobnych mm różnicy w nowym, _zawsze_ jest odbierane jako _dużo_ więcej. Rozmawiajmy o faktach, zamiast odwracać kota ogonem. A faktów nie zmienisz. Jest 7 mm różnicy na wysokości, i 4 szerokości. Jeśli wg Ciebie ta różnica zmienia smartfon w cegłę, to szkoda czasu i miejsca na serwerze, żeby to dalej ciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kształcie zapomniales wspomnieć. który tez jest faktem. Czym większe jest cos, tym bardziej każdy milimetr się liczy. Jak kupujesz czipsy lubisz jak polowa paczki jest pusta ? ... Tak jest w przypadku z1 i m3 maja zbędna obudowę powiększającą telefon. Wśród 5 calowych telefonow, są to 2 największe telefony pomijając marki xxx, wiec takie są fakty.

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...