Skocz do zawartości

4G zamiast LTE


out-of-brain

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mimaxa i nie wiem czy tylko mi przeszkadza ikonka 4G zamiast LTE ?
Wiem że te dwa określenia odnoszą sie do tego samego jednak wolalabym aby wyświetlało się LTE ?

Zna ktoś sposób ? Tel jest odblokowny ma roota i miui 8 pl.
Proszę bardzo o jakies konkretne odpowiedzi najlepiej krok po kroku.

Może ktoś inny też będzie wdzięczny wraz ze mna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne powiadasz :)

No więc:

1. Dekompilujesz miuisystemui.apk

2. Podmieniasz ikonę stat_sys_data_connected_4g_half_darkmode.png oraz stat_sys_data_connected_4g_half.png

stat_sys_data_connected_4g_half_darkmode.pngstat_sys_data_connected_4g_half.png

na własną z napisem LTE

3. Kompilujesz apkę ponownie

4. Podmieniasz w romie

 

Proszę bardzo. Ikona LTE zrobiona na kolanie :)

 

stat_sys_data_connected_4g_half.png

Edytowane przez fyme
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc fyme :)
Ale nie wiem za bardzo jak mam znaleźć te apk o której mówisz ?
Może nie tak konkretnie

tylko tak na pol konkretnie dla poczatkujacych ??

Pozdrawiam.

 

zna lazlam miuisystem.apk tylko nie wiem jak zagrać go na kompa.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem tez jak zdekompilowac .. Juz próbował am różnymi sposobami ;((((

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz roota to kopiujesz sobie apkę miuisystemui.apk z system/priv-app gdzieś do pamięci telefonu a potem już prosto na kompa.

Pobierasz sobie jBarta na kompa i to nim dekompilujesz apkę

W zdekompilowanej apce wchodzisz w res/drawable-xxhdpi i szukasz grafik których nazwy podałem we wcześniejszym poście.

Podmieniasz grafiki na swoje (musisz je sam przygotować)

Kompilujesz aplikację

Kopiujesz na telefon do system/priv-app/MiuiSystemUi i nadajesz uprawnienia -rw--r--r

Restartujesz telefon i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, out-of-brain napisał:

Co znaczy ze podmieniam grafikę? I muszę je sama przygotować ?? ;)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Wyciągnij tą z apki i na jej bazie zrób ikonę z lte. Ja tą z poprzedniego postu zrobiłem  w gimpie na bazie właśnie tej z romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle nie ogarniasz to łatwo nie będzie. Trzeba by napisać elaborat na temat zasad których trzeba się trzymać i plików które będą potrzebne.

Sugeruję najpierw poczytać o obsłudze j barta bo wieczoru nam braknie na wyjaśnienia co do czego i rozwiewanie wątpliwości. A przede wszystkim zrób najpierw backup romu by jak coś pójdzie nie tak było do czego wracać bo z tego co czytam, wnioskuję iż nie bardzo będziesz wiedzieć jak wybrnąć gdy coś nie pójdzie po myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie olśniło.

Wcale nie chodzi o podmianę grafiki tylko o tłumaczenie.

Podmiana grafiki w miui v 8 nic nie daje!

Chodzi o wpis w res/values/strings.xml

<string name="accessibility_data_connection_4g">4G</string>

Wystarczy więc zmiana w tłumaczeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie działa bo to tekst wpisany na sztywno przy wyłączonych danych mobilnych. Taki żarcik który imituje napis LTE i nie ma nic wspólnego z zasięgiem LTE czy 4G jak kto woli. Po włączeniu danych za nim pokaże się zależnie od zasięgu 4G lub H+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mogę uzyskać tu pomocy i dobrej rady to co jest sensem tego forum? Spotkania wyjadaczy i żarty z osoby nie wcale glupiej. Tylko nie znającej sie na języku progr. Robilam wszystko według wskazówek. Więc bardzo jest mi przykro że zawiodlam się. Tak. Zawiodłam.

I jestem dziewczyną tak a pro po wiec nie wiem skąd końcówki męskie w słowach. Mam na imię Marika.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, out-of-brain napisał:

Skoro nie mogę uzyskać tu pomocy i dobrej rady to co jest sensem tego forum? Spotkania wyjadaczy i żarty z osoby nie wcale glupiej. Tylko nie znającej sie na języku progr. Robilam wszystko według wskazówek. Więc bardzo jest mi przykro że zawiodlam się. Tak. Zawiodłam.

I jestem dziewczyną tak a pro po wiec nie wiem skąd końcówki męskie w słowach. Mam na imię Marika.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Co tu się odwaliło wogóle to ja nawet nie próbuję z tym dilować xD Zaczęliście tłumaczyć użytkowniczce jak ma sobie zdekompilować systemową apke żeby cośtam zmienić w wyglądzie, po czym ona się wkurzyła że słąbo tłumaczycie, zamiast podziękować że nikt jej nie zbył tekstem "nie da się" w domyśle "nie uda Ci się tego zrobić". Masakra, coraz bardziej wymagający są ludzie.

 

Nie da się zmienić tego 4G na LTE. Jest jak jest. Ewentualnie tak jak Acid pokazał.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mogę uzyskać tu pomocy i dobrej rady to co jest sensem tego forum? Spotkania wyjadaczy i żarty z osoby nie wcale glupiej. Tylko nie znającej sie na języku progr. Robilam wszystko według wskazówek. Więc bardzo jest mi przykro że zawiodlam się. Tak. Zawiodłam.

I jestem dziewczyną tak a pro po wiec nie wiem skąd końcówki męskie w słowach. Mam na imię Marika.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

No przykro mi że nie spędziłem zeszłej nocy na wykładach na temat poprawnej dekompilacji aplikacji ale w którymś poście prosiłem byś ogarnęła jbarta we własnym zakresie. Podsunąłem potencjalne rozwiązanie i wskazówki jak to ogarnąć. Ty stwierdziłaś iż nie dajesz rady więc na co jeszcze liczyłaś? Na kurs moddingu romu? Ja uczyłem się czytając masę poradników i podpatrujac innych a jak już coś wiedziałem w temacie to pytając innych przynajmniej wiedziałem o czym do mnie piszą w odpowiedziach.

Reasumując nie da się tego ogarnąć w jeden wieczór. Zwłaszcza miui bo to inna bajka od czystego androida.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam Mi Max ale bardzo słabo słychać osobę z którą rozmawiam mnie jest bardzo dobrze słychać, głośnośc podczas rozmowy jest na maxa i nie wiem czy coś jest z telefonem czy coś mam źle ustawionę, poproszę opinię jak jest w waszych Mi Max.

z góry dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, holysmoke napisał:

Pytanie mam Mi Max ale bardzo słabo słychać osobę z którą rozmawiam mnie jest bardzo dobrze słychać, głośnośc podczas rozmowy jest na maxa i nie wiem czy coś jest z telefonem czy coś mam źle ustawionę, poproszę opinię jak jest w waszych Mi Max.

z góry dzięki ;-)

Problem leży w tym że piszesz nie na temat. Może jak rozmawiasz z kimś to też nie na temat i go słabo zaczynasz słyszeć przez to

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki próbowała z xposed ale jeśli jeszcze nie wiesz madralo to nie ma on wsparcia w android 6 czyli marshmallow . jaki jest na mi max .

Oczywiście może cie teraz po mnie jechać i miedzy sobą lubić posty. Jeden lepszy od drugiego. Myślicieli ze nie mogę się znać na tym skoro jestem dziewczyna ?

A chodziło mi o kilka prostych wskazówek nic więcej. Bo mam juz jbarta. Dziękuje pięknie za to forum. Po co one Wam jest jak jeden z drugim wszystkie rozumu pozjadal !

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...