Skocz do zawartości

Automatczne wysyłanie sms przez chmurę :(


sibul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy miał ktoś taką przypadłość:

Prawdopodobnie chmura w celu weryfikacji karty sim wysłała mi 4 razy sms-a prawdopodobnie do Chin każdy po 0.50 gr na szczęście...

Czy jest to typowe zabezpieczenie geolokalizacji i jak ją odznaczę to przestanie wysyłać...

Screenshot_2013-11-08-16-32-19.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak włączasz lokalizację w chmurze to od razu masz info, że jest to płatne :P mi zjada do złotówki, ale nigdy więcej.

Tak czy inaczej po każdym wipe dodając konto xiaomi telefon będzie chciał włączyć swoje usługi i jak będzie kasa na koncie to zostanie pobrana.

Jeżeli nie będziesz robił wipe to dezaktywacja tej usługi załatwi sprawę (wymaga podania hasła do konta xiaomi oraz połączenia z internetem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie podczepie, zarejestrowalem sie w xiaomi ale podczas rejestracji podalem numer a nie email... i teraz jak chce praktycznie kazda usluge w chmurze uruchomic to wyskakuje okienko ze musi wyslac platnego smsa... da sie to jakos odkrecic tak zeby sie to dalo wlaczyc poprzez np jakis link aktywacyjny na meilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy rejestracji juz wyslal jednego smsa i synchronizacja smsow, notatek i ustawien wifi dalo sie wlaczyc (galeria tez smsa nie wymaga ale mam limitowany internet z plusa wiec nie wlaczam ;p) a przy tym co wymienilem pyta sie o tego smsa... czyli jesli przy jednej opcji wysle smsa to co do reszty juz sie nie bedzie pytal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dlatego sie pytam czy mozna by tam jakos meila dodac bo wtedy pewnie autoryzowal by sie poprzez meila... widze ze sms kosztowal 60gr wiec spoko ;p moze pozniej sobie to ogarne

edit

to sie w sumie nadaje chyba na nowy temat no ale...

dorzuce jeszcze pytanie o chumre, wlaczylem Kuaipan i tam w ustawieniach mam wykorzystanie 0B z 55GB, przed chwila kliknalem z menu/zaloguj i wyskoczylo ze dostalem 98MB ;P jakis bonus dla polakow? (w ust teraz pokazuje 55,1GB)

zalogowalem sie na i.xiaomi.com poraz pierwszy i wyskoczylo ze otrzymalem dodatkowe 5GB i ze mam lacznie 15GB, kontakty wczytal, notatki rowniez wiec wszystko jest ok ale w /#home mam "You connected 0 phone(s)" oraz "Total 10GB,used 0%" wiec o co chodzi? Gdzie moj MI-2 i te 15GB? Domyslam sie ze Kuaipan z i.xiaomi nie ma nic wspolnego ale czemu i.xiaomi nie widzi do konca mojego tel? I pytanie o te 10/15GB, ono jest do wykorzystania tylko przez synchronizacje z chmura xiaomi czyli smsy, notatki itp + zdjecia i filmy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dlatego sie pytam czy mozna by tam jakos meila dodac bo wtedy pewnie autoryzowal by sie poprzez meila... widze ze sms kosztowal 60gr wiec spoko ;p moze pozniej sobie to ogarne

edit

to sie w sumie nadaje chyba na nowy temat no ale...

dorzuce jeszcze pytanie o chumre, wlaczylem Kuaipan i tam w ustawieniach mam wykorzystanie 0B z 55GB, przed chwila kliknalem z menu/zaloguj i wyskoczylo ze dostalem 98MB ;P jakis bonus dla polakow? (w ust teraz pokazuje 55,1GB)

zalogowalem sie na i.xiaomi.com poraz pierwszy i wyskoczylo ze otrzymalem dodatkowe 5GB i ze mam lacznie 15GB, kontakty wczytal, notatki rowniez wiec wszystko jest ok ale w /#home mam "You connected 0 phone(s)" oraz "Total 10GB,used 0%" wiec o co chodzi? Gdzie moj MI-2 i te 15GB? Domyslam sie ze Kuaipan z i.xiaomi nie ma nic wspolnego ale czemu i.xiaomi nie widzi do konca mojego tel? I pytanie o te 10/15GB, ono jest do wykorzystania tylko przez synchronizacje z chmura xiaomi czyli smsy, notatki itp + zdjecia i filmy tak?

Ja kiedyś posiadając i9100 rejestrowałem się przy pomocy SMS, po zakupie Mi2S zarejestrowałem się przez email. Teraz mimo iż i.xiaomi przypisał też ten sam nr tel dla nowego telefonu logując się przy użyciu telefonu i emaila loguje się na zupełnie dwa różne konta.

Może ty robisz tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ci powiem ze cos jest na rzeczy bo ja sie kiedys rejestrowalem na xiaomi.com i podalem tam mojego gmaila, teraz co prwda meila nigdzie nie podawalem ale moze sam jakos wyciagnal tego meila... tylko ze z drugiej strony na i.xiaomi klikam w moj profil itp to wszystko sie zgadza, jest moj numer, nie ma meila wiec niby nie ma sladu po tamtym koncie

ok, a wiec kliknalem synchronizacje sms, wyslalem tego smsa i cala reszte juz moge zaznaczyc bez wysylania kolejnych ;) w /#home pokazuje moj telefon i numer telefonu ale dodatkowych 5Gb jak nie bylo tak nie ma... i tak nigdy pewnie tego do konca nie wyskorzystam no ale skoro wyskoczylo ze mam 15GB to liczylem ze bedzie te 15GB ;p

I jak skasowac konto xiaomi? Trzeba do nich meila napisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy to samo dotyczy się przypadku, gdy przywrócimy telefon do ustawień fabrycznych i uruchomimy z nową kartą SIM?

 

W tym tygodniu padły mi dwa (później się okazało, że jeden) służbowe telefony z Androidem i zostało mi tylko Blackberry. Z racji, że muszę korzystać często z Androida postanowiłem przełożyć służbową kartę do prywatnego SIII z MIUI. Zrobiłem backupy prywatnych danych i wipe i zmieniłem kartę. Do SIII wgrałem tylko służbowe kontakty.

 

Po godzinie jednak "reanimowałem" jeden ze służbowych aparatów, więc do SIII znowu włożyłem prywatną kartę i odtworzyłem system z kopii. Od wczoraj jednak przyszło do mnie kilkanaście sms'ów z Wielkiej Brytanii o dziwnej treści: AC/(tu ciąg wielu liter i cyfr):(tu ciąg cyfr). Zaraz po tym wyświetla mi się ikonka z chmurką i informacje w obszarze powiadomień, które mówią, że moja karta SIM nie została aktywowana.

 

Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...