Jump to content

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem

Vallhalen
 Share

Recommended Posts

5 minut temu, bergmen napisał:

Skoro Updater działa tylko na oryginalnych ROMach od xiaomi to jaki ROM ma mój telefon, skoro dopiero co rozpakowywałem go z folii. Możliwe że telefon jest nie oryginalny?

Edited by FloWirus

Ja za to zauwazylem chyba buga w wersji 8smej, bo info o tel. wyswietlalo cpu 1.2mHz i ogolnie zamulalo mocno telefon natomiast zrobilem downgrade do wersji 7.5 i jest lepiej i pokazuje juz 1.4 do tego dochodzi fakt ze mam wrazenie iz dziala plynniej na  miui  7.5

19 minut temu, mart napisał:

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

8 minut temu, FromWP napisał:

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

najnowsza aktualizacja xiaomi.eu dla 3S chyba wniosła sporą poprawę. Albo to że przestałem pozwalać zarządzać softowi oszczędzaniem baterii :) ttelefon ożył i mniej bateria schodzi.

xiaomi.eu jest po polsku.

Edited by bergmen

6 minut temu, mart napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

Na razie tak, a czy będzie global i kiedy to nie wiadomo.

5 minut temu, bergmen napisał:

najnowsza aktualizacja xiaomi.eu dla 3S chyba wniosła sporą poprawę. Albo to że przestałem pozwalać zarządzać softowi oszczędzaniem baterii :) ttelefon ożył i mniej bateria schodzi.

xiaomi.eu jest po polsku.

A jak wyłączysz w opcjach programistycznych optymalizację Miui to się może jeszcze poprawić.

2 minuty temu, mart napisał:

Czyli kupując 3s np. z IBG powinienem mieć stabilną wersje z wgranym językiem polskim, zgadza się? ;) 

Prawie na pewno nie, sam musisz odblokować bl i wgrać rom miuipolska.

• Like 2

3 minuty temu, mart napisał:

Super odpowiedź dzięki wielkie @FromWP :) Rozumiem, że tak samo wygląda sytuacja z redmi 3 note?

Jak się zastanawiasz nad Redmi Note 3 to tylko wersja pro bo na Snapdragonie i w takiej być może będziesz miał oficjalnego globala wgranego od razu/

21 minut temu, bergmen napisał:

i takie konkrety lubię :) Dzięki  FromWP

Znaczy trochę zażartowałem, ale taką poradę znalazłem na en.miui od moderatora w odpowiedzi na to co zrobić z nadmiernym drenażem baterii i podobno w wielu przypadkach pomaga. Sprawdziłem sam, na pewno nie szkodzi.

To już kwestię języka i softu rozumiem :) Ogólnie co do samego zakupu, to pod względem gwarancji i pewności najlepiej kupić w ibuygou, gdyż telefon będzie naprawiany jak coś w Polsce, można przedłużyć gwarancję za 5$ do 2 lat i nie ma raczej problemów z tym sklepem. Z vatem żeby było mniejsze prawdopodobieństwo naliczenia najlepiej żeby szło darmową przesyłką pocztową. Tak to w miarę wygląda, czy w czymś mam błędne informacje? ;)

32 minuty temu, mart napisał:

A w Redmi 3s pro jest możliwość global roma? Bo z tego co czytałem, to warto dopłacić do wersji 3gb ramu i gdyby był od razu rom pl to bym się nie zastanawiał ;)

Od dwóch tygodni jest global dla Redmi 3 i Redmi 3pro bo te tel mają ten sam rom.. Nazwa Redmi 3s pro to jakiś wymysł sprzedawców, żeby odróżnić wersję Redmi 3s  2/16Gb od wersji Redmi 3s z 3/32Gb. Tą drugą nazywają pro.

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Ja używam miuipolska stable 7.5 i wszystko działa idealnie, baterii na 2,5 dnia przy mocnym użytkowaniu. Na miui 8 poczekam na stable i tak nie ma wielkich zmian

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, mart napisał:

Jeżeli od dwóch tygodni jest global, to warto próbować kupić go z nim. Dzięki wielkie za pomoc :)

No i od dzisiaj mamy zmianę, bo pojawił się właśnie oficjalny global dla Redmi 3s na razie w wersji Miui7 ale stable. Czyli teraz niezależnie z jakim romem dostaniesz, od razu bez czekania i odblokowywania bl można go wgrać, a na zgodę na odblokowanie spokojnie poczekać.

Ja kupiłem dwa redmi3s w Polsce i oba mają global stable  i się zaktualizowany bez problemu przez aktualizacje w telefonie. Ja nie narzekam, działa wszystko co dzieciakom jest potrzebne, a że coś tam głębiej w opcjach jest po angielsku, to niech się uczą jezykow:)