Skocz do zawartości

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2016 o 19:01, FromWP napisał:

A jak wyłączysz w opcjach programistycznych optymalizację Miui to się może jeszcze poprawić.

 

U mnie przy wyłączeniu optymalizacji Miui w opcjach programistycznych każdorazowo wywala błąd przy próbie wejścia w szczegóły baterii i w aplikacje...

Dnia 9.08.2016 o 07:58, Jakubski napisał:

Ja używam miuipolska stable 7.5 i wszystko działa idealnie, baterii na 2,5 dnia przy mocnym użytkowaniu. Na miui 8 poczekam na stable i tak nie ma wielkich zmian

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Same here - na 8 bardziej RAM żarło i błędy, na stable wszystko ok - 2-3 dni użytkowania, 7-max 8 SoT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, panfrel17 napisał:

U mnie przy wyłączeniu optymalizacji Miui w opcjach programistycznych każdorazowo wywala błąd przy próbie wejścia w szczegóły baterii i w aplikacje...

Same here - na 8 bardziej RAM żarło i błędy, na stable wszystko ok - 2-3 dni użytkowania, 7-max 8 SoT.

A na jakim romie? Na globalu 6.8.4 sprawdziłem przed chwilą, u mnie nic takiego się nie dzieje. Mało tego aplikacja "Dokumenty" po włączeniu pozostaje włączona, a z optymalizacją Miui zawsze sama się wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3s od goldwaya z global romem. Wczoraj miałem nową aktualizację poprzez OTA, wszystko mam ładnie przetłumaczone. Po wyłączeniu optymalizacji MIUI nic nie wywala. Myślę że nie jest to jakaś chińska modyfikacja.

Screenshot_2016-08-12-10-15-34_com.android.settings[1].png

Screenshot_2016-08-12-10-15-10_com.android.updater[1].png

Edytowane przez Dawrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogło być tak że pewna seria miała wgranego Globala "fabrycznie" jeszcze zanim został on udostępniony na stronie. Z redmi 3 z tego co pamiętam też tak było że sprzedaż się rozpoczęła, już poszły pierwsze wysyłki, a na stronie nie było jeszcze nawet chińskiego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cincin27 napisał:

 

To nie wiedzialem jak go wtedy nazywali. Ale Teraz maja dwie wersje tel. jakis custom bez ota. I z official global z dzialajacym ota i taka sama nazwa  zV7.5.8.0.MALMIDE   zaznaczeniem ze tel to nie international tylko wgrany oficjalny global (a ta oferta wisi miesiac. )

 

Edytowane przez dz1q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie, Goldway sprzedaje telefony z przerobionym przez siebie romem nazywanym Global, który z Globalem od Xiaomi nie ma wiele wspólnego.

Nie wygląd że Goldway sprzedaje z "prawdziwym" globalem.

Po pierwsze działa OTA (z czego od razu skorzystałem) . Po drugie wgrałem 7.5.8 ze strony MIUI pierwsze czyszcząc soft za pomocą China Dev (download) a potem "unlockując"/czyszcząc telefon finalnie wgrywając to co daje MIUI ze stronki (przechodząc jeszcze przez MIUI 8 z eu).

Oznaczenia softu są dokładnie te same z tym samym Linuxowym kernelem. Wygląda dokładnie tak samo z tym samym zestawem aplikacji , nawet wynik w Antutu (~42tys) ten sam.

Po pierwsze Goldway jest tylko pośrednikiem a telefony jadą z fabryki w Chinach by przez Hongkong trafić do Europy.Patrząc na tracking to musiał siedzieć chyba po nocach żeby go flashować :-) .Co jest może i prawdą :-).Ale dla mnie to był oficjalny global.

A czemu czyściłem telefon ?.Bo chciałem wgrać MIUI 8 Eu i szybko go wyrzuciłem. Po prostu działa gorzej , wolniej,bateria szybciej schodzi,wyniki w Anututu sporo gorzej.Telefon sprawiał wrażenie bardziej mulastego niż na globalu.

To że udostępnia się soft na stronie później nie mówiąc o OTA nic nie świadczy.Soft zawsze pierwsze trafia na fabrykę.Przynajmniej w mojej branży :-).I to jeszcze w starszej wersji gdzie szybko się wypuszcza poprawki zaraz po pierwszej serii urządzeń gdzie wykryto błedy.

Jest jeszcze jedno Global zbiegł się z premierą 3s w Indiach.Czyli telefony musiały być już wyprodukowane dużo wcześniej.Mój wyszedł z Chin 1 sierpnia.

Ale może się mylę ;-) i jednak coś było grzebane ;-).Ale już mi to wisi bo wgrane to co że strony MIUI.

A i do listy różnic pomiędzy Redmi 3 a 3s trzeba dodać wreszcie działający żyroskop (sprawdzone z Cardboard).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Goldway sprzedaje telefony z przerobionym przez siebie romem nazywanym Global, który z Globalem od Xiaomi nie ma wiele wspólnego.

A jak to jest z weryfikacją, czy to prawdziwy global? Bo na jednym wątku napisane jest, że jeżeli nie jest to prawdziwy global, to nie można zrobić update'u, natomiast mi na globalu od glodwaya aktualizacja do 7.5.8.0 przeszła bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Po własnych doświadczeniach z MIUI- RN3P przyszedł czas na zmianę telefonu żony- Redmi 3S Pro vs Redmi 3 Pro:

1) który lepiej będzie obchodził się z baterią?

2) aparat- podejrzewam że w obu modelach jest taki sam zarówno z przodu jak i z tyłu, zastanawia mnie tylko jakość zdjęć i filmów, która w moim RMN3P jest co tu dużo mówić kiepska szczególnie w kiepskim świetle i w zoomie.

3) czy klawisze funkcyjne są podświetlone?

4) głośność / jakość dźwięku przez głośnik?

5) czy bardzo się grzeje?

6) jak leży w dłoni bez etui, nie jest zbyt śliski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam dylemat co do zakupu tego telefonu. Mam nadzieję, że wasze odpowiedzi rozwieją moje wątpliwości ;)

1 ) Czy wibracja jest w miarę ok? Pytam, ponieważ jestem osobą niesłyszącą i budzę się, gdy telefon wibruje. Możecie dla mnie sprawdzić tą aplikację, czy działa u was ok? Czy wibruje załóżmy do 5 minut ? (Tak, jestem śpiochem) Aplikacja nazywa się Shake-it Alarm

2) Czy warto zamówić u goldwaya ?

3) Jakość rozmów jest w miarę ok ?

4) Czy posiadając ok. kilkanaście aplikacji telefon może się zacinać ? 

5) Do osób posiadający długo telefon: Był jakiś może duże problemy z telefonem ? Czy tylko małe problemy, które da się załatwić się samodzielnie ? 

Czekam na odpowiedzi ;) 

Edytowane przez shyly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wibruje. Choć wibracja do najmocniejszych nie należy. 

2. ja miałem przeboje z Goldwayem przy pierwszym Redmi, więc nie polecam. Zamówiłem z Geekbuiyng i jestem zadowolony. 

3. jest dobra, nie powala na kolana ale można swobodnie rozmawiać. 

4. mam 88 aplikacji i 40GB danych na karcie SD i telefon się nei zacina. 

5. był problem z zasięgiem, ale już go nie ma. Szczerze powiedziawszy, to teraz zakontaktowałem, że w sumie to nie mam żadnych problemów z 3S. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Słuchajcie, czytam tu i ówdzie, że jest jakiś problem z mikrofonem w tym modelu. Podobno po drugiej stronie słabo słychać. Prawda to? Jak to u was wygląda. Zastanawiam się nad kupnem 3S ale jak mam walczyć z serwisem to chyba sobie daruję. Wszystko u was działa OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziobakx napisał:

Cześć,

Słuchajcie, czytam tu i ówdzie, że jest jakiś problem z mikrofonem w tym modelu. Podobno po drugiej stronie słabo słychać. Prawda to? Jak to u was wygląda. Zastanawiam się nad kupnem 3S ale jak mam walczyć z serwisem to chyba sobie daruję. Wszystko u was działa OK?

Cześć,

Mam telefon pare dni i żadnych problemów z mikrofonem nie ma. Ludzie słyszą mnie dobrze zarówno na mikrofonie jak i na głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Telefon kupiłem.

Zaktualizowałem miui. No i problem. Korektor nie działa. Dźwięk nie zmienia się. Gdy zmieniam ustawienia słuchawek także bez efektu.

Ktoś się z tym spotkał może? W ogóle bym o tym nie wiedział ale defaultowo dźwięk ze słuchawek jest raczej słaby i chciałem to jakoś skorygować. No i się nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dziobakx napisał:

Dzięki. Telefon kupiłem.

Zaktualizowałem miui. No i problem. Korektor nie działa. Dźwięk nie zmienia się. Gdy zmieniam ustawienia słuchawek także bez efektu.

Ktoś się z tym spotkał może? W ogóle bym o tym nie wiedział ale defaultowo dźwięk ze słuchawek jest raczej słaby i chciałem to jakoś skorygować. No i się nie da.

 

U mnie działa equalizer. Spróbuj zmienić MIUI na deweloperskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...