Skocz do zawartości

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bergmen napisał:

Skoro Updater działa tylko na oryginalnych ROMach od xiaomi to jaki ROM ma mój telefon, skoro dopiero co rozpakowywałem go z folii. Możliwe że telefon jest nie oryginalny?

Edytowane przez FloWirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mart napisał:

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Akurat dla 3s to nie masz raczej wyboru bo na razie nie ma romu global. A rom xiaomi.eu to ten sam rom co miuipolska, nawet linki do pobierania są te same. A na stabilności i małej ilości błędów to chyba wszystkim zależy i całe to forum głównie o tym (no może jeszcze o bateriach ile trzymają).

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mart napisał:

Dzięki za odpowiedź. Czyli redmi 3s jest tylko w wersji chińskiej?  

Na razie tak, a czy będzie global i kiedy to nie wiadomo.

 

5 minut temu, bergmen napisał:

najnowsza aktualizacja xiaomi.eu dla 3S chyba wniosła sporą poprawę. Albo to że przestałem pozwalać zarządzać softowi oszczędzaniem baterii :) ttelefon ożył i mniej bateria schodzi.

 

xiaomi.eu jest po polsku.

A jak wyłączysz w opcjach programistycznych optymalizację Miui to się może jeszcze poprawić.

2 minuty temu, mart napisał:

Czyli kupując 3s np. z IBG powinienem mieć stabilną wersje z wgranym językiem polskim, zgadza się? ;) 

Prawie na pewno nie, sam musisz odblokować bl i wgrać rom miuipolska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mart napisał:

Super odpowiedź dzięki wielkie @FromWP :) Rozumiem, że tak samo wygląda sytuacja z redmi 3 note?

Jak się zastanawiasz nad Redmi Note 3 to tylko wersja pro bo na Snapdragonie i w takiej być może będziesz miał oficjalnego globala wgranego od razu/

 

21 minut temu, bergmen napisał:

i takie konkrety lubię :) Dzięki  FromWP

Znaczy trochę zażartowałem, ale taką poradę znalazłem na en.miui od moderatora w odpowiedzi na to co zrobić z nadmiernym drenażem baterii i podobno w wielu przypadkach pomaga. Sprawdziłem sam, na pewno nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestię języka i softu rozumiem :) Ogólnie co do samego zakupu, to pod względem gwarancji i pewności najlepiej kupić w ibuygou, gdyż telefon będzie naprawiany jak coś w Polsce, można przedłużyć gwarancję za 5$ do 2 lat i nie ma raczej problemów z tym sklepem. Z vatem żeby było mniejsze prawdopodobieństwo naliczenia najlepiej żeby szło darmową przesyłką pocztową. Tak to w miarę wygląda, czy w czymś mam błędne informacje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mart napisał:

A w Redmi 3s pro jest możliwość global roma? Bo z tego co czytałem, to warto dopłacić do wersji 3gb ramu i gdyby był od razu rom pl to bym się nie zastanawiał ;)

Od dwóch tygodni jest global dla Redmi 3 i Redmi 3pro bo te tel mają ten sam rom.. Nazwa Redmi 3s pro to jakiś wymysł sprzedawców, żeby odróżnić wersję Redmi 3s  2/16Gb od wersji Redmi 3s z 3/32Gb. Tą drugą nazywają pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem redmi 3s i duża jest różnica w granym sofcie xiaomi global, a np. xiaomi.eu lub miuipolska? Głównie zależało, by mi stabilności i małej ilości błędów. 

Ja używam miuipolska stable 7.5 i wszystko działa idealnie, baterii na 2,5 dnia przy mocnym użytkowaniu. Na miui 8 poczekam na stable i tak nie ma wielkich zmian

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mart napisał:

Jeżeli od dwóch tygodni jest global, to warto próbować kupić go z nim. Dzięki wielkie za pomoc :)

 

No i od dzisiaj mamy zmianę, bo pojawił się właśnie oficjalny global dla Redmi 3s na razie w wersji Miui7 ale stable. Czyli teraz niezależnie z jakim romem dostaniesz, od razu bez czekania i odblokowywania bl można go wgrać, a na zgodę na odblokowanie spokojnie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa redmi3s w Polsce i oba mają global stable  i się zaktualizowany bez problemu przez aktualizacje w telefonie. Ja nie narzekam, działa wszystko co dzieciakom jest potrzebne, a że coś tam głębiej w opcjach jest po angielsku, to niech się uczą jezykow:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...