Skocz do zawartości

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też stało na 50, ale trochę poklikalem w telefonie i kompie i po 15 minutach poszło. Zresetuj kompa, telefon, wejdź w opcje programistyczne - włącz debugowania i wgrywanie przez fastboot - bo chyba jest taka opcja. Pozmieniaj USB, kabel.Zaloguj się na konto miui w telefonie. Nie wiem co pomogło ale poszło.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany może bo syfu nie ma jeśli chodzi o jakiś różne aplikacje zwykły goły soft.

Np nokia\microsoft wypuszczali tel z softem który nie był publicznie dostępny a na sprzedawanych tel już był wgrany, ręki sobie nie dam uciąć ale może tutaj jest podobnie.

Edytowane przez darekpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podczepię się pod temat (mam nadzieję, że nie oberwę za to). Otóż dziś został mi dostarczony redmi 3 s (z słynnego sklepu gdzie wiele osób ma problem z przesyłką, ja akurat zamówiłem 18 i dostałem 25). Złożyłem też już prośbę o odblokowanie bootloader'a i otrzymałem zgodę. Następnym krokiem będzie odblokowanie a potem wgranie twrp i rom EU i z nim wiąże się moja prośba. Ponieważ jestem całkowicie zielony (jeszcze), czy ktoś przechodził już tę ścieżkę i może podesłać link do poradnik, według, którego to robił? W Internecie znalazłem kilka sposobów, ale zawsze lepiej użyć tego sprawdzonego przez kogoś z polskiego forum. Z góry dzięki.

Edytowane przez lukas4u
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u mnie unlock się w końcu powiódł.. nie wiem co poszło dobrze a co źle bo próbowałem już różnych rozwiązań, ale dopiero u brata na lapku z windows 10 się udało, dotychczas próbowałem na windows 7 co nie dawało efektu. Dodam że nie udało się za pierwszym razem, ale dopiero za drugim, po kilknięciu "try it again". Dziękuję wszystkim za porady i odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 12:23, darekpro napisał:

Zmodyfikowany może bo syfu nie ma jeśli chodzi o jakiś różne aplikacje zwykły goły soft.

Np nokia\microsoft wypuszczali tel z softem który nie był publicznie dostępny a na sprzedawanych tel już był wgrany, ręki sobie nie dam uciąć ale może tutaj jest podobnie.

Telefony z nową wersją systemu zazwyczaj były szybciej niż OTA dla starszych modeli (nie licząc preview), ale soft do nich zawsze był na serwerach. W końcu serwisu muszą mieć dostęp do softu od pierwszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podłączę jako zielony, nie chce śmiecić 

Jaka w zasadzie jest systemowa różnica pomiędzy Redmi 3 a 3s, i który opłaca się kupić bardziej? Są w zbliżonej cenie. Czy jak zakupię 3S, rozumiem dostanę go po angielsku, ale w takim razie będę mógł zainstalować to z Waszej strony:

Redmi 3S

MIUI 6.7.28ANDROID 6.0.1ROZMIAR 867MBROM HM3SHM3X
MD5: 5B99F716C4 | BL: ODBLOKOWANY | DATA: 29/7/2016

 

i wszystko będzie śmigać bezproblemowo i po polsku? Tutaj wiele już naczytałem, że są problemy. Czy w takim razie nie lepiej kupić wersję Redmi 3, która ma globalny rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jarekm95 napisał:

Global rom na redmi3 jest w wersji beta, moim zdaniem xiaomi.eu i tak będzie lepsze.

Tak tylko cotygodniowe romy xiaomi.eu to też bety bazujące na betach china dev. A wersje stable wcale nie są takie stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z aktualizacjami?

Już złożyłem wniosek o odblokowanie telefonu, potem instaluję  MIUI 6.7.28ANDROID 6.0.1 , który jest jak zrozumiałem w pełni po polsku,  a potem? Za każdym  razem od nowa czy automatyczna aktualizacja?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie, ale niezależnie od tego jaką wersję kupię i z jakim oprogramowaniem, nie zapędzę się w kozi róg, że nie będę miał możliwości odblokowania urządzenia i wgrania miuipolska?

 

 

 

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 23:15, Vallhalen napisał:

@jarekm95 masz rację powinienem był to napisać ale faktycznie nie jestem w stanie spamiętać co to była za wersja. Gdzieś indziej w innych wątkach wyczytałem (bodaj Acid pisał), że można próbować bez chińskiego dev romu od wersji XXX. Przeczytałem to sprawdziłem jaką mam wersję i doszedłem do wniosku że spełniam to kryterium po czym zabrałem się do dzieła. Mądrzejsi ode mnie z pewnością podpowiedzą jaka jest ta wersja bo ja za nic nie pamiętam ;)

Ja jak Vallhalen, odblokowałem bezpośrednio ze stable, bez instalowania dev. Miałem wersję 7.5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podłączę się do tematu bo też stoję przed zakupem Redmi 3S.

Warto dopłacać ok 120 zł do wersji z 3GB? Pamieć i tak rozszerzę kartą SD, więc tego nie biorę pod uwagę. Telefon nie będzie używany do gier, głównie przeglądanie internetu, youtube i proste aplikacje. Czy mniejsza o 1GB pojemność RAMu w jakiś znaczący sposób wpłynie na komfort korzystania z telefonu? Dziękuję z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku dni wersji 3s, po przejściu z one plus one telefon jest średni, miuipolska działa bez problemu wszystko jak trzeba niestety brakuje mu prędkości, miałem mi2s i miui działało płynnie a tu wszystko jest stabilne ale lag jest odczuwalny do tego odblokowanie palcem czasem laguje ale telefon został wybrany dla baterii , myślę że jak za te pieniądze to nie jest źle, szkoda że ramu nie można poszerzyć o kartę sd bo nam 64gb

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie odebrałem mój Redmi 3s i mam z nim mały problem. Zabrałem się za instalacje MIUIPolska i czekając na odblokowanie bootloadera chciałem zainstalować DEV'a. Jednak nie mogę tego zrobić z .zip'a. Nie mogę nawet wykonać zwykłej aktualizacji online, za każdym razem wyskakuje komunikat "can't verify update". 

Generalnie aplikacja Updater nie chce łączyć się z internetem.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...