Skocz do zawartości

Redmi 3s kilka pytań przed zakupem


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, tutaj to mój pierwszy post ale na dużym forum z android jestem od wielu lat także mam nadzieję, że i tu nie przysporzę zanadto kłopotów ;)

Ponieważ jestem biegły jeśli chodzi o androidy (nie obce mi adb, bootloadery i inne bajery) zadam tylko kilka pytan na które "na szybko" nie znalazłem odpowiedzi a, że zamierzam zakupić telefonik dla żony to myślę warto wiedzieć. Z góry dzięki jesli ktoś się pofatyguje.

 

1.Czy brak subforum dla redmi 3s oznacza, że jest to model u nas mniej popularny? Jeśli tak to dlaczego?
2. https://miuipolska.pl/forum/topic/13646-wgrywanie-miui-polska-na-telefonie-ze-śmieciowym-oprogramowaniem-global-pl-na-przykładzie-redmi-3/ <- czy ten wątek moge zastosowac również dla redmi 3s (jeszcze nie zdążyłem zapoznać się z różnicami prosze wyprowadźcie mnie z błędu)
3. Jaka jest nazwa kodowa 3s (pomorze mi to odnaleźć właściwy rom tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=74057  
4. Czy redmi 3s to dobry wybró na dzisiaj w tej kwocie, od tego producenta?
5.Czy dla 3s można względnie łatwo dokupić przedni panel (żona lubi stłuc ;) ) jeśli tak poproszę o link.
6. Czy istnieje pakiet GAPPS dla polskiego miui? 
7. Czy jest coś jeszcze co powinienem wiedzieć odnośnie telefonów xiaomi? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, chętnie pomogę i gdy sam uporam się z konfiguracją od A do Z spiszę proces i udostępnię ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie. Jest to nowy model, jeszcze nikt go nie kupił stąd nie ma działu.

2.Spokojnie, będzie telefon, będzie i instrukcja, raczej będziesz mógł to zastosować, ale nie można powiedzieć na 100% skoro nie ma telefonu.

3.Wchodzisz na xiaomi.eu, na górze klikasz roms download i masz tabelkę ze wszystkimi modelami. Jak widać jest to "land", a romy ściągasz o nazwie HM3SHM3X

4.Wybór jak wybór, ciężko powiedzieć, świeży model, moim zdaniem jeśli to nie ma być telefon dla ciebie, a dla kogoś kto się nie zna, warto trochę poczekać - nowe xiaomi potrafią mieć bugi w pierwszych softach.

5.Jak wyżej, ciężko powiedzieć.

6.Są romy xiaomi.eu, gdzie apki googla są wgrane

 

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jego popularność jest wręcz zerowa, z tego co wiem to na razie nikt na tym forum go nie posiada.

3. Land, ale teraz romy nie mają w nazwie nazwy kodowej, musisz szukać HM3SHM3X

5. Szukaj na http://www.dragon-tt.com może ma ten sam panel co Redmi 3, ale tego tylko się domyślam.

6. W Xiaomi.EU masz od razu wgrane podstawowe gappsy potrzebne do obsługi Google play.

7. Poczytaj tutoriale na forum i instrukcję instalacji na miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aconcagua napisał:

Ja już bym się nie bawił w branie słabszego procesora niż snap 616, a mała popularność redmi 3s już dopełnia wszystkiemu.

Ten procek nie jest słabszy od 616, przynajmniej w testach. Jest z niższej serii, ale nowszej i ma parę nowych funkcji. Popularność chwilowo jest niska bo dopiero wszedł do sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i aktywną dyskusję dzisiaj otrzymałem zgodę na unlock bootloadera już jestem po flashu miui wszystko działa wyśmienicie (on ma nawet czytnik palucha! ) Żona wniebowzięta :) Temat podstawowej wiedzy na temat 3s uważam za wyczerpany ;)

EDIT:

Zasadniczo interesuje mnie jeszcze temat:

roota,

ciagłego działania sprzętowego przycisku "wstecz" (zauważyłem ze nie zawsze dziala jak wstecz, czasem wrecz wcale).

Nigdzie na te tematy ni widu ni słychu za wszelkie info będę wdzięczny.

Edytowane przez Vallhalen
EDIT:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego, dał Pan radę od razu go odblokować ? Również dziś dostałem zgodę na odblokowanie jednak przy 50%  występuje problem, na głównym forum radzą by poczekać kilka dni i z tego co widziałem w podobnych postach to przynosiło pozytywny skutek. Jeśli ktoś zna remedium na ten problem bardzo bym prosił o skierowanie do rozwiązania, dzięki i pozdrawiam!.

xiaomi1.JPG

xiaomi2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na trzech komputerach, przez 5 kabli micro usb, we wszystkich portach usb i nadal nic. Może faktycznie trzeba im czasu żeby coś u siebie wprowadzili. Odezwę się tutaj w niedzielę po południu i zobaczymy czy poszło i czas jest naturalną przyczyną ( co jest możliwe wg. różnych postów z forum xiaomi) czy walczymy dalej. Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie leci do mnie Redmi 3s i tak się zastanawiam czy konieczna jest instalacja polskiego ROMu. Język angielski mi nie przeszkadza więc chciałbym doinstalować tylko na oryginalny ROM GAPPS'y (np. przez AROMA). Próbował już ktoś tego, czy wszystko będzie działać prawidłowo? Zależy mi na oryginalnym ROMie i aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FloWirus napisał:

Czytałem że metoda z Google Instaler'em nie zawsze działa i często się wysypuje.

Ale jest chyba jedynym skutecznym sposobem. Dodatkowo na chińskim romie doinstalowane usługi googla niby działają ale są problemy z powiadomieniami itd. Problem z chińskim romem nie leży w braku języka polskiego, tylko w chińskich usługach nie do końca przydatnych w naszych warunkach, których nie można w prosty sposób się pozbyć bo są zintegrowane z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FloWirus napisał:

Ok, w takim razie zainstaluje PolskieMIUI i tyle.

Dzięki wielkie za szybkie i jasne odpowiedzi.

PS. Wiadomo coś na temat Global ROM'a do 3s?

Witam, jestem przed zakupem 3S z PL i nie zabardzo orientuję sie w tych wersjach romow z jakimi sa sprzedawane w standardzie

ale znalazlem oferte nieco drozsza  na ktorej jest do kupienia 3S z wgranym Official Global ROM - Support OTA Update - Jezyk PL

mam pytanie czy to jest ten sam rom co do sciagniecia z https://miuipolska.pl/download/  - MIUI 6.7.21 ANDROID 6.0.1 ?

Edytowane przez dz1q
asd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dz1q napisał:

Witam, jestem przed zakupem 3S z PL i nie zabardzo orientuję sie w tych wersjach romow z jakimi sa sprzedawane w standardzie

ale znalazlem oferte nieco drozsza  na ktorej jest do kupienia 3S z wgranym Official Global ROM - Support OTA Update - Jezyk PL

mam pytanie czy to jest ten sam rom co do sciagniecia z https://miuipolska.pl/download/  - MIUI 6.7.21 ANDROID 6.0.1 ?

Na pewno nie, nie ma Official Global ROM dla tego modelu. Może będzie, ale na razie Xiaomi zapowiedziało globala dla Redmi 3/pro może dla 3s też będzie, ale to przyszłość. Romy xiaomi.eu nie mają w nazwie "global".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Nie, global to rom od xiaomi. ( Chociaż ostatnio jak patrzyłem to nie było globala na r3s) miuipolska/xiaomi.eu to nasz polski,forumowy w 100% przetłumaczony rom.

Dla Redmi 3 też jeszcze nie ma. Ten global to nie od Xiaomi, jakiś śmieciowy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na trzech komputerach, przez 5 kabli micro usb, we wszystkich portach usb i nadal nic. Może faktycznie trzeba im czasu żeby coś u siebie wprowadzili. Odezwę się tutaj w niedzielę po południu i zobaczymy czy poszło i czas jest naturalną przyczyną ( co jest możliwe wg. różnych postów z forum xiaomi) czy walczymy dalej. Dzięki za zainteresowanie

Też tak miałem na Redmi 3, męczyłem się 2 dni, w końcu wpadłem na to żeby zainstalować Rom China dev i poszło bez problemu, spróbuj ściągnąć i zainstalować, powinno pomóc.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.07.2016 at 1:45 PM, hattrick said:

 

 

Panie kolego, dał Pan radę od razu go odblokować ? Również dziś dostałem zgodę na odblokowanie jednak przy 50%  występuje problem, na głównym forum radzą by poczekać kilka dni i z tego co widziałem w podobnych postach to przynosiło pozytywny skutek. Jeśli ktoś zna remedium na ten problem bardzo bym prosił o skierowanie do rozwiązania, dzięki i pozdrawiam!.

xiaomi1.JPG

xiaomi2.JPG

Witam - odblokowałem od razu, NIE WGRYWAJĄC CHINA DEV albowiem zgodnie z informacjami odnalezionymi na forum od wersji 7.1 nie trzeba wgrywać china deva postanowiłem więc spróbować bez tego i przeszło. Czas od otrzymania smsa do odblokowania w moim przypadku to 12h - sms otrzymałem późno w nocy, odblokowanie wykonałem po pracy. @hattrick poradziłeś sobie? 

Edytowane przez Vallhalen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95 masz rację powinienem był to napisać ale faktycznie nie jestem w stanie spamiętać co to była za wersja. Gdzieś indziej w innych wątkach wyczytałem (bodaj Acid pisał), że można próbować bez chińskiego dev romu od wersji XXX. Przeczytałem to sprawdziłem jaką mam wersję i doszedłem do wniosku że spełniam to kryterium po czym zabrałem się do dzieła. Mądrzejsi ode mnie z pewnością podpowiedzą jaka jest ta wersja bo ja za nic nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2016 o 20:59, cukru napisał:

@dz1q No to najwidoczniej kłamią, bo nie ma oficjalnego globala na Redmi 3S, ani nie ma jak na razie takiej zapowiedzi. Nie jest to ten sam co z naszej strony, bo u nas jest Xiaomi.EU. Podaj linka, żebyśmy wiedzieli gdzie kłamią z opisem.

Goldway z ali ma w aukcjach wersję z global także jakaś pomyła lub nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...