Jump to content

Redmi Note 3 Pro vs. Mi4

Recommended Posts

Witam. Stanąłem przed olbrzymim dylematem. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna telefonu. Wybór padł na... no właśnie. Jeszcze nie padł. Albo Mi4 2/16, albo Redmi Note 3 Pro. 

Sam nie potrafię podjąć decyzji. Prześledziłem recenzję obu telefonów. Z jednej strony (Mi4) świetny aparat przedni o tylni, genialny wyświetlacz z 441ppi, Android 6, flagowiec, a z drugiej bardzo wydajny telefon o prawie 30000 punktów lepszy w testach Antutu, ze świetną baterią, czytnikiem lini papilarnych. Tak wymieniłem zalety, ale powiem też o wadach, przez które wzbraniam się do dokonać wyboru. Mi4 nie posiada slotu na SD, więc nie wiem jak to będzie z pamięcią. Jest również mniej wydajny. Z kolei o RN3 Pro słyszałem, że robi słabe zdjęcia. Wyświetlacz również jest gorszy, nie jest jakiś rewelacyjny. 

Kupując telefon nie chciałbym się irytować jakością zdjęć lub ciągłym zatroskaniem o pamięć. Chciałbym w końcu zrobić np. ładne zdjęcie jakiegoś widoczku lub fajne i o dobrej jakości "selfie" ze znajomymi. Jestem również ciekawy jak te telefony współpracują z np. Snapchatem, Instagramem (chodzi mi o jakość zdjęć). Zastanawia mnie też czy przewaga RN3 Pro w Antutu jest naprawdę taka widoczna w stosunku do Mi4. 

Pewnie wiecie jak to jest jak się zbiera pieniądze na telefon i chce się dokonać jak najlepszego wyboru. Będzie to tak naprawdę mój pierwszy dobry telefon (poprzednie to Alcatel One Touch Pop C3 i Goclever Quantum 400 Lite, więc nie zaliczam ich do dobrych), więc moje obawy przed kupnem są tym większe. RN3 Pro jest również droższy o 65zł (kupuję w xiaomi.com.pl) co jest dla mnie ważne.

Z niecierpliwością czekam na Wasze sugestie i pomoc w wyborze telefonu. Pozdrawiam. 

Edited by dawidm88

Też mam podobny dylemat. Z tym że Ja mam mi4, a niedawno miałem małego redmi3. Ostatnio wpadły mi w ręce redmi note 3 pro. Mi4 jest ciut wolniejszy na codzien, za to redmi note 3 pro ma lepszy zauważalnie zasięg,gps i baterie. Apartem chwilę się bawilem-zdjecia były spoko, z tym że było jasno, a w dzień to i doogee uda się jakąś dobrą fote cyknąc. Z wad rn3pro jak dla mnie to fakt że muszę go kupić (leń), zablokowany bootloader (też leń) no i to w końcu seria redmi. Niestety nie wiem jak gra na słuchawkach,nie chciałbym czegoś co gra gorzej niż mi4. Wiem,nic nie pomogłem.

• 3 weeks later...

mam dokladnie ten sam problem !!!  mi4 3gb/32gb  czy redmi 3 pro !!??

mi4 wedlug mnie ma lepszy procesor (lepiej miec mniej rdzeni a szybsze niz wiecej bo jak masz wiecej to multitasking jest super ale juz niekoniecznie pojedyncze aplikacje czy gry)  wiec do grania i robienia zdjec zdecydowanie mi4 jest lepszy !!

z drugiej strony  chcial bym  redmi note 3 pro ze wzgledu na czytnik linii papilarnych :/

trudny orzech do zgryzienia,  redmi ma aparat samsunga w srodku :/ 2.0f ktory absorbuje mniej swiatla a co za tym idzie potrzebuje wiecej czasu do naswietlenia i zdjecia moga byc troche niewyrazne przy zlym oswietleniu. wszystklo co samsung to kupa. samsungow nie kupuje od wielu lat !!

jak wpadniesz na pomysl co lepsze to daj znac ;)

Mi4 ma  aparat sony z sensorem Sony IMX214 Exmor RS   moja kolezanka mi zdjecia na wakacjach nim robila bardzo ladnie wyszly :)

Edited by Lucas999

Gdzie ty kupisz teraz mi4 3/32 gb ???? Ja nie pamiętam czy w ogóle taka wersja była. 3/16 tak i owszem , z 64 gb także. Chyba że chodzi ci o mi4c. Tak czy siak mi4 to dostaniesz teraz tylko w wersji 2/16.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...