Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam MI4 W

Zaniedbałem mocno swój telefon i działał mi on na wersji xiaomi.eu_multi_cancro_6.3.24_v7-6.0.zip

Z chwilą kiedy próbuję go zaktualizować do wersji 6.6.30 widzę tylko znaczek MI na ekranie a na dole napis android i 3 biegające kropki i całość stoi :(

Próbowałem z wersją 6.4.14 i też to samo jak powrócę do 6.3.24 jest ok

używam TWRP twrp-3.0.2-0-cancro.img

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

siema od paru dni mam taki problem z moim MI4 ze nie mogę zainstalować zadnego romu, czy to przez Miflasha i fastboot, czy to normalnie przez aktualizację lub TWRP. pobierałem różne romy i wgrywając je na miflashu całość trwa sekundę i pisze ze jest sucess, na TWRP jest komunikad ze "no md5 file found" i tez nic się nie wgrywa, i to samo się dzieje jak daje przez normalne akutalizacje(wrzuca mnie wtedy do TWRP) i jest to samo jakbym wchodził bezposrednio przez TWRP. 

zaczęło się od tego jak chciałem zainstalować miui polska, też wgrała sie chyba sama animacja, bo ciągle się lagowało na logo miui polska wyskakiwał komunikat o tym ze ustawienia zostały zatrzymane po czym wszystko zaczynało się od nowa logo miui>optymalizacja aplikacji(na dole pod logiem miui był taki pasek ktory się ładował) i potem logo miuipolska z tymi ustawieniami i tak w kółko.

nie rozumiem tego, mimo ze wyskakuje FAILED w twrp telefon po chwili sie wlacza na romie ktory instaluje ( przed napisaniem tego tematu chciałem zainstalować miui8, oczywiscie pokazało w twrp ze failed, ale telefon się zrestartował i to miui8 jest. co jest przyczyną tego że romy niby się nie wgrywają a jednak są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=15608]mef2[/mention] po instalacji w twrp dokonaj screenshot kombinacja power+volume-, następnie go tu umieść. 
Mógłbyś mi podać bezpośredni link do pobrania najnowszej wersji miuipolska dla mi4, bo wchodząc w linki z forum jest później 400 folderów z których nic nie rozumiem

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mef2 napisał:

Mógłbyś mi podać bezpośredni link do pobrania najnowszej wersji miuipolska dla mi4, bo wchodząc w linki z forum jest później 400 folderów z których nic nie rozumiem

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=187945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mef2 napisał:

xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_7.6.8_v8-6.0.zip

To mam pobrać?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tak... Troszku samodzielności... tak tylko ostrzegam... ludzie tutaj na forum mają już dość pytania o dosłownie wszystko i... no reagują sarkazmem/ironią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimdick napisał:

@Nezumi nie widzę ostrzeżenia na koncie tzn. że za sarkazm ich nie ma ? :) 

To znaczy, że nie jestem bezduszny i za byle co nie wale ostrzeżeń... Raczej czyszczę, a jak ktoś przegina, wtedy walę warna... Byłbym hipokrytą, gdybym rzucał warnami na lewo i prawo, a sam robił to samo, a wiem, że ze mnie jest "sarkastyczny gnojek" i często zdarza mi się pisać nie na temat... jak teraz... :). Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mef2 napisał:

To jest na pewno miuipolska? Zainstalowałem i mam wersję miui 8.6 by xiaomi eu 7.6.8 rozwojowa nigdzie nie jest wspomniane o tym że to miuipolska

Nawet nie ma logo lądowania się systemu

Xiaomi.eu=MiuiPolska... Jeżeli chcesz być bardziej "MIUIPL" to od nas, autorsko, są tylko i wyłącznie Dodatki MiuiPolska, do pobrania osobno w każdym temacie aktualizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak co piątek zrobiłem aktualizację miui 9 (przez aplikację aktualizacje). Instalacja sie skończyła i telefon zaczął wstawać. Logo Mi wyświetla sie już dobre 1,5 godziny i nic. Zawsze wstawał do 20 min nie wiem czy mam zacząć sie bać czy dać mu jeszcze czas. Prosiłbym o pomoc, telefon mi jest potrzebny na jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema,

Jako, że chciałem przetestować czy miui9 będzie "działać" dopiero po flashowaniu telefonu chciałem właśnie go sformatować. Pomyślałem sobie, że będzie łatwo max godzinka, bo już to robiłem kilka razy, ale nie ...

Mam pobrane sterowniki adb itd. , wszystkie ścieżki do rom_u nie mają w sobie spacji, telefon ma włączone debugowanie, jest w trybie fastboot i jest wykrywany przez komputer, ale gdy dochodzi już do naciśnięcia przycisku flash wtedy ukazuje się właśnie ten błąd 0xffffff01

Tutaj log:

Cytat

[00001100]CreateManagedObject(1392): Nieokreślony błąd.(0x80131604)
[00001100]GetFactoryObject(1436): Nieokreślony błąd.(0x80131604)
[00001100]CreateManagedObject(1392): Próbowano załadować program w niepoprawnym formacie.(0x8007000b)
[00001100]GetFactoryObject(1436): Próbowano załadować program w niepoprawnym formacie.(0x8007000b)
[00001100]GetFactoryObject(1457): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)
[00001100]GetSearchPath(1512): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)
[00001100]StartFlash(13): Parametr jest niepoprawny.(0x80070057)
[0000074C]db34d4de    0.00    execute C:\cancro_images_7.12.14_20171214.0000.00_6.0_cn\images\flash_all.bat
[0000074C]db34d4de    0.01    
[0000074C]db34d4de    0.01    $fastboot -s db34d4de getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *MSM8974"   || echo Missmatching image and device
[0000074C]db34d4de    0.01    Nazwa 'findstr' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewn©trzne lub zewn©trzne,
[0000074C]db34d4de    0.01    program wykonywalny lub plik wsadowy.
[0000074C]db34d4de    0.01    
[0000074C]CScriptReport::DoWork(433): Nieokreślony błąd.(0xffffff01)
[0000074C]GetFactoryObject(1457): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)
[0000074C]SaveFlashResult(1478): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)

 

Dodam jeszcze, że telefon to MI4 W/LTE TD-LTE - więc pobrałem ten rom: millet phone 4 CDMA / WCDMA / TD-LTE latest development version Line brush Fastboot full package click to download

Teraz spróbuje pobrać "stable version" może coś zmieni - Jednak zauważyłem, że stable version to jest MIUI8 więc nie potrzebie ściągam

Może wiecie o co chodzi - może z aktualizacją do MIUI9 coś się zmieniło, czy pewnie robię coś źle?

Dzięki za pomoc,

Pyrol

Edytowane przez Pyrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

telefon Mi4c był kiedyś serwisowany u Acida (09.2016 - wymiana ekranu), po serwisie miał wgrany TWRP. Wielokrotnie wgrywałem CM, pół roku temu LineageOS. Zachciało mi się wgrać najnowsze MIUI.

1) Ściągnąłem najnowsze miui v9, zainstalowałem je przez TWRP, jednak w logach w TWRP był błąd: unmount of /system failed no such volume. Sam system nie włączał się, pojawiała się ikonka MI, co chwilę gasła, potem znowu się pojawiała itd. (stan aż do teraz).

2) Poszperałem trochę w necie i sugerowano wgrać najnowszą wersję TWRP. Tak też spróbowałem: ściągnąłem TWRP 3.2.1.0, jednak nie udało mi się, poniżej logi.

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (19744 KB)...
OKAY [  0.709s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.734s
 
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot boot twrp.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.707s]
booting...
FAILED (remote: unlock device to use this command)
finished. total time: 0.732s
 
3) Efekt jest taki, że nie mogę wejść do TWRP. Poszperałem w necie i przeczytałem, że skoro mogę uruchomić fastboot to można wykorzystać narzędzie MiFlash do wgrania oficjalnego ROMu - dla Mi 4c jest to chiński ROM. Z linku Acida nie mogę uruchomić pliku MiPhone.exe (Windows 10, błąd w załączniku).
Ściągnąłem jednak MiFlash z instalki.pl (MIUI Mi Flash Tool 2017.4.25) i działa:
 
Ściągnąłem 2 ROMy, bo nie za bardzo rozumiałem instrukcję:
- libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn.tar.gz
- libra_images_7.12.14_20171214.0000.00_7.0_cn_71ea88f01f.tgz
 
Przy próbie instalacji obu ROMów wywala mi ten sam błąd (screen w załączniku): critical partition flashing is not allowed
Przeczytałem na forum, że kolega miał identyczny błąd i napisał, że pomogło podłączenie telefonu do kabla USB trzymając naraz przyciski VOL+ i VOL-. U mnie pomimo wielu prób nie działa.
 
Podsumowując,
- nie mam dostępu do TWRP
- nie mogę zainstalować ROMu przez MiFlash
- mogę włączyć tryb fastboot na telefonie (tak właśnie podłączam się do MiFlash)
- jak uruchamiam telefon przyciskiem POWER to wyświetla mi się ikonka MI przez kilka sekund, następnie gaśnie, wyświetla się ponownie itd.
 
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak mogę postawić telefon?
 
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

MiFlash_error.jpg

MiFlash_error_rom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wcześniej zgodnie z tym poradnikiem:

Zatrzymuję się na kroku nr 3 - zamiast screenu tak jak w poradniku wyskakuje mi chińska strona, której nie jestem w stanie przetłumaczyć:

mi_krzaki.thumb.jpg.e3d492dfd241cb9d9c2a3b683bf1a60c.jpg

 

Kiedyś ktoś pisał na forum, że jeśli mam TWRP (a miałem wcześniejszą wersję po tym jak telefon wrócić z serwisu) to oznacza, że bootloader mam odblokowany.

Już się pogubiłem... Może patrzę na nieaktualną wersję poradnika?

MiFlash_error_rom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gniechus napisał:

Zatrzymuję się na kroku nr 3 - zamiast screenu tak jak w poradniku wyskakuje mi chińska strona, której nie jestem w stanie przetłumaczyć

Musisz tam wpisać swój nick którego będziesz używał (lub nie używał) na forum, stare to jak świat, wiele razy było o tym pisane.

Po statusie z miflasha widać, że masz zablokowany bootlader. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm bardzo dziękuję. Zadziałało. Zanim napiszę na forum mam w zwyczaju szukanie po googlu i na forum podobnych problemów, ale ta stronka z krzakami mi umknęła...

Mam pytanie czy trzeba czekać na kod autoryzujący sms? W instrukcji jest napisane, że powinien przyjść od 3 do 21 dni. Parę zdań później jest napisane, że "Obecnie od momentu dodania konta w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby móc odblokować bootloader."

Natomiast na stronce http://en.miui.com/unlock/download_en.html:

Please follow the steps below:

Step 1. Download the Mi Unlock app to PC, and sign in with your Mi Account;
Step 2. Shut down your phone manually, and hold Volume down key and Power button to enter Fastboot mode;
Step 3. Connect your phone to PC using USB cable and click "Unlock".

Ściągnę oprogramowanie w domu i spróbuję podłączyć telefon wd tej instrukcji w 3 krokach.

Zaznaczam, że nie mam aktualnie możliwości uruchomienia komórki w jakimkolwiek systemie, zatem nie będę w stanie zrobić kroku 6.5 z instrukcji z forum (przypisanie konta do sprzętu w opcjach programistycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm oraz @Orjon dziękuję za rozwiązanie problemu.

Od siebie dodam, że po odblokowaniu bootloadera, zainstalowane wcześniej MIUI v9 uruchomiło się po restarcie telefonu. TWRP było niedostępne, ale zainstalowałem je bez problemu (bez wcześniejszych błędów, o których pisałem wyżej). Wszystko śmiga, dzięki!

Dostałem też ostrzeżenie od moderatora, mój temat został skasowany i opis problemu przeniesiony do niniejszego wątku mailowego. Ok, przyjmuję na klatę ostrzeżenie, natomiast uważam, że w pierwszym poście powinna być informacja, żeby każdy zgłaszał w tym wątku problemy z twrp, miflashem, instalacją systemu itd. - przeglądałem ten wątek wcześniej, jednak autor pierwszego wpisu miał inny problem. Nie było dla mnie oczywiste, aby właśnie tutaj opisać mój problem.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...