Skocz do zawartości

Przesyłki z chin


betonixx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy doszło do kogoś coś ostatnio z chin? Moja przesyłka weszła od PL ale nic od soboty się z nią nie dzieje.

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa

Wysłanie przesyłki 2013-10-27 14:14 SINGAPORE SŘ5

Nadejście przesyłki 2013-11-02 20:06 WER Warszawa

Zazwyczaj najpóźniej 3 dni po przyjęciu były przesyłki u mnie. Po jakim czasie można dzwonić i ew gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej to nie ma nic do oszczędności, prędzej stanie Ci na cle jak idzie kurierem niż pocztą, ale listy również zatrzymują jak widać a już sporo zamawiałem i pierwszy raz zatrzymali. Jak by zatrzymali dhl to dodatkowo musisz zapłacić za pośrednictwo w załatwianiu odprawy celnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś kompletną bzdurę. Wystarczyło przeczytać na stronie o ibuygou. Wszyscy co kupili i zamówili przez DHL nie mieli problemu z VATem. Sklep wysyła w gifcie i nie ma znaczenia czy DHL czy poczta. Wybrałeś najgorszą opcję czyli ten singapore post. I właśnie kolega wyżej dobrze napisał, że tak to jest jak się chce zaoszczędzić. DHL to obecnie jedyna pewna i szybka opcja. 28$ to nie majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz być może to tylko oświadczenie celne. Bo z Zabrza wysyłają takie jak nie wiedzą co jest w paczce. Pamietam, że MI-2 dostałem EMSem i przyszło pismo z prośbą o oświadczenie celne. To była przesyłka od Xiaomi więc nie było pakowania jako gift. I odpisałem zgodnie z prawdą, że był to prezent na święta i skoro prezent to ja nei wiem co w nim jest ;p i prawdopodobnie jakiś gratis od firmy Xiaomi. A tam telefon :) Jak tylko wysłałem pocztą oświadczenie to do mnei przyszła paczka bez gadania.

Oświadczenie pisałem też przy paczce ciuchów od Xiaomi. Też napisałem, że gratisy i nic nie było.

Ostatnio Hongmi przyszedł DHLem na drugi dzień od wysyłki i obyło się bez papierków i pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam te tematy bo sam importowałem różne towary z Chin. Sądzę, że nie ma co się sprzeczać, czy DHL jest lepiej czy pocztą. Bo sprowadzanie takich rzeczy z chin wiąże się z ryzykiem. Większość takich paczek agencja puszcza. Zwłaszcza jak mają dużo roboty i muszą się uwijać. Ale wyrywkowo sprawdzają takie przesyłki (które teoretycznie nie podlegają procedurze celnej) niezależnie od tego w jaki sposób trafiły do naszego kraju. Więc może popaść, ze akurat nasza sprawdzą. Gdyż oni idiotami nie są i też znają metody uniknięcia zapłacenia VAT. Trzeba bowiem sobie zdawać sprawę, że w ten sam sposób niektórzy ludzie przemycają do naszego kraju spore ilości towarów. Oprogramowania w gazetkach, drobnej elektroniki itd. itp. Z DHL może być tyle lepiej, że DHL w przeciwieństwie do poczty ma z założenia krótki czas dostawy i kładzie się nacisk na to, żeby te przesyłki były dostarczane w deklarowanym czasie a nie zalegały czekając na sprawdzenie. Więc przy ich ilościach wiadomo, że takie drobne przesyłki nie da się weryfikować dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być bo co jakiś czas celnicy muszą się czymś wykazać i trzepią bardziej. A druga rzecz teraz święta się zbliżają i ruch przesyłek jest dożo większy. Dlatego i kontrole zawsze są wzmożone bo na święta przemyt wśród handlarzy kwitnie. W chinach jest masa towarów na potencjalne prezenty. Dlatego sądzę, że jak ktoś chce kupić xiaomi lepiej poczekać do nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto brać teraz MI-2S 32GB z ibuygou + DHL? Na Podkarpacie (okolice Rzeszowa). Z daleka od Poznania i Zabrza. ;)

Jedni mówią: bierz przed Świętami bo taki #*%@(#* mają, że nie sprawdzają paczek. A inni: przeczekaj Święta bo teraz czatują.

No i aktualnie jest Crazy Discount.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto brać teraz MI-2S 32GB z ibuygou + DHL? Na Podkarpacie (okolice Rzeszowa). Z daleka od Poznania i Zabrza. ;)

Jedni mówią: bierz przed Świętami bo taki #*%@(#* mają, że nie sprawdzają paczek. A inni: przeczekaj Święta bo teraz czatują.

No i aktualnie jest Crazy Discount.

Z tego co piszą ludzie to teraz robi się znacznie więcej problemów, ale nie wiem czy spowodowane to jest zaostrzeniem kontroli ,czy większą ilością zamówień.

Btw. zmieniają się przepisy celne od nowego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% do niczego nie będziesz musiał się dorzucać. Przesyłka przyszła do mnie z prywatnego adresu, bez jakiegokolwiek rachunku w środku oznaczona jako prezent - w moim przypadku urodzinowy (trafili dokładnie co do dnia) - teraz to pewnie będzie oznaczone jako prezent świąteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to czy pisze gift czy próbka nic obecnie nie znaczy, zatrzymują tyle drobnych paczek ile zdolają, najwazniejsze są kontenery. Te nasze małe paczuszki to tylko utrapienie dla UC.

Na forum telchina.pl jest ciekawe zestawienie rejonów polski i częstotliwości zatrzymań przez UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem Red Rice z ibuygou ,telefon wysłali dhl 25,teraz stoi od 26 (Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY).

Czy to normalne w dhl?

zamawialem wczesniej z ali zopoc2 platinium i od wyjscia z chin praktycznie co dzien zmienial sie status i to normalną pocztą szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety d*pa:(

Odprawa celna przesyłki jest wstrzymana do czasu przedłożenia wymaganych przez Urząd Celny dodatkowych informacji.

Przedstawiciel DHL będzie się kontaktował z odbiorcą lub nadawcą w celu uzyskania dodatkowych informacji.

czekam więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi DHL atrzymał ok 50% przesyłek, a dostraczał od 3 do 5 dni.

Kupując na ali i wybierając poczty lotnicze zatrzymania przez UC nie przekraczają 20%.

Dodatkowo DHL drogo sobie liczy za obsługę celną.

zerknij na opłaty celne za towary z Chin jest tam tez o wymaganych dopuszczeniach na telefony i gdzie się o nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...