Skocz do zawartości

Mi5 nie działa czujnik jasności , zblizeniowy oraz żyroskop


Kupiec1985

Rekomendowane odpowiedzi

możecie sprawdzić czy u Was też występuje ten problem nagrywając filmik, i sprawdzić jego szczegóły w mx-playerze na przykład. Problem ten też występował we wcześniejszych kompilacjach. Liczyłem że nowa apka to rozwiąże, ale niestety :/

Edit: chodzi o klatki na sekundę oczywiście :)

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy zauważyłem, że znów przestały działać te czujniki co w poprzednim romie... dalej jest coś nie tak. Na szczęście restart pomógł i wróciło wszystko do normy

Ciekawe kiedy ukaże się ta poprawka...

14.07, na tą chwilę jest status "suspended"

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUIPolska znowu został wrzucony rom 6.7.8. Nie wiem czy jest jakaś poprawka w nim, bo na Xiaomi.eu nadal nie ma tego romu, ale działa dobrze, a aplikacja aparatu nie łapie mi FC przy zmianie kamer. FPSy nadal takie same.

Tym razem aktualizowałem przez Aktualizacje, a nie przez TWRP

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2016 o 15:31, johnny1836 napisał:

Gorzej jak ktoś, tak jak ja, za parę dni jedzie na wakacje i chciałby jednak porobić trochę zdjęć -_-
Trzeba będzie się ratować apkami z Play Store,które w sumie i tak są lepsze - choćby Camera FV-5 :P

Moim zdaniem jednak nie. O ile mam bardzo dobre zdanie do camera fv, to muszę przyznać, że oryginalna apka aparatu w miui robi lepsze jakościowo zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dylon napisał:

Moim zdaniem jednak nie. O ile mam bardzo dobre zdanie do camera fv, to muszę przyznać, że oryginalna apka aparatu w miui robi lepsze jakościowo zdjęcia...

Osobiście jeszcze nie testowałem FV na Mi 5, ale używałem jej na SGS4 i tam robiła robotę. Sprawdzę to z ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dylon napisał:

Moim zdaniem jednak nie. O ile mam bardzo dobre zdanie do camera fv, to muszę przyznać, że oryginalna apka aparatu w miui robi lepsze jakościowo zdjęcia...

Ale w apce camera FX jak zmieniasz przód-tył to też jest FC. To nie jest chyba tak do końca problem z apką, tylko coś grubszego. Ale jeśli podejmiesz męską decyzję o tym że np nie robisz selfików przez kilka minut, więc nie zmieniasz przód-tył, to nawet i tą zwykłą da się porobić fotki spokojnie... Chociaż mi się raz też wycrashowała jak wracałem z podglądu zdjęcia spowrotem do trybu robienia zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zaktualizowałem bateria szybciej schodzi. Wczoraj przez trochę ponad 2 godziny miałem ciągle włączony ekran, GPS oraz dane i przez ten czas bateria zeszła ze 100% na 25%. Na 6.6.30 w tych samych okolicznościach spadło do około 40-50%.
Teraz właśnie flashuję 6.7.11 i zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam wersję Miui 8 6.6.30. Czy ktoś może sprawdzić czy na nowszej wersji nie wyrzuca błędu w aplikacji "Muzyka", lub czy po kliknięciu "odtwarzaj wszystko" i przesłuchaniu jednej piosenki dźwięk znika,mimo że utwór dalej leci?

Często słucham muzyki z głośnika, ale podchodzenie do tel po każdej piosence jest nieco drażniące.

Wycięte laserowo z machiny zwanej Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Nie zakładam nowego tematu. Od razu napiszę, że mamy takie same telefony MI5 64gb, oba mają naklejone szkła hartowane od nowości. Mamy dość nietypowy problem. U żonki w telefonie pojawił się problem prawdopodobnie z czujnikiem podczas rozmowy. Telefon nie reaguje i nie gaśnie podczas przykładania słuchawki do ucha. Natomiast u mnie jest wszystko ok. Automatyczna jasność działa na obu telefonach tak samo. Soft na obu telefonach jest taki sam. Wcześniej u żonki szwankowało to na zasadzie (od pewnego czasu - od nowości wszystko hulało jak trzeba), że jak odebrała telefon to ekran "zgasł" i nie mogła się rozłączyć w ogóle, nic nie reagowało. Teraz natomiast w drugą stronę zaczęło działać, czyli nie gaśnie w ogóle. Jakieś propozycje? Skoro na jednym telefonie jest ok, na drugim nie, mógł paść jakiś czujnik? Jest sens ściągania w ogóle szkła hartowanego, skoro są dziurki powycinane i wszystko leży jak trzeba? Może trzeba przeczyścić? Wolę spytać zanim coś zrobię :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wariat napisał:

Witam

Nie zakładam nowego tematu. Od razu napiszę, że mamy takie same telefony MI5 64gb, oba mają naklejone szkła hartowane od nowości. Mamy dość nietypowy problem. U żonki w telefonie pojawił się problem prawdopodobnie z czujnikiem podczas rozmowy. Telefon nie reaguje i nie gaśnie podczas przykładania słuchawki do ucha. Natomiast u mnie jest wszystko ok. Automatyczna jasność działa na obu telefonach tak samo. Soft na obu telefonach jest taki sam. Wcześniej u żonki szwankowało to na zasadzie (od pewnego czasu - od nowości wszystko hulało jak trzeba), że jak odebrała telefon to ekran "zgasł" i nie mogła się rozłączyć w ogóle, nic nie reagowało. Teraz natomiast w drugą stronę zaczęło działać, czyli nie gaśnie w ogóle. Jakieś propozycje? Skoro na jednym telefonie jest ok, na drugim nie, mógł paść jakiś czujnik? Jest sens ściągania w ogóle szkła hartowanego, skoro są dziurki powycinane i wszystko leży jak trzeba? Może trzeba przeczyścić? Wolę spytać zanim coś zrobię :)

pozdrawiam

witaj,

od dwóch mam moje super drania Mi5 64gb i mam IDENTYCZNY problem jak żona, na początku było to samo - nie mogłem rozłączyć, musiałem przciskiem fizycznie odblokować ekran, teraz natomiasto nie wygasza.

 

Mam naklejoną folię, jutro aż zdejmę i sprawdzę ale obawiam się, że gdzie indziej jest problem. 

wgrany soft: MIUI 6.8.4

napotkane ogólnie problemy:

- właśnie przy uchu nie wyłącza ekranu

- bateria szybko schodzi

- na podłączonym BT do auta - w aucie źle pokazuje poziom naładowania baterii (wskazuje ciągle rozładowaną)

 

jestem nowicjuszem ale mam nadzieje, że czujnik jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wariat tzn xiaomi.eu, tak? Spróbuj wgrać najnowszy, np. dzisiejszy. tak, tak jak napisał. Jak mi na którejś wersji nie działały czujniki to ich wogóle nie miałem w diagnostyce, ani w programie cpu-z (w nim też możesz sprawdzić, zakładka sensors)

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wtbn i @hcboria dziękuje Wam za porady. Wystarczyło zrobić kalibracje czujnika na nowo i wszystko działa jak należy. Teraz rozmowy są odbierane, a przy przyłożeniu słuchawki do ucha jest wygaszany ekran jak trzeba. Żadne zmiany softów nie były potrzebne. Żonka zadowolona. Dzięki Wam człowiek się uczy i jest mądrzejszy o następną wiedzę na temat tych telefonów.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Odświeżę trochę temat

Mój telefon to: Mi5 PRO 128GB (z Ibuygou) - wersja romu MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.2.23

Mam od pewnego czasu problem z jasnością ekranu. Podejrzewam, że coś jest nie tak z czujnikiem oświetlenia. Bo często po ciemku lub przy samym tylko włączonym telewizorze w pokoju, jasność ekranu telefonu jest na tak niskim poziomie, że słabo nieraz widać. Utrudnia to trochę korzystanie z telefonu. Do tej pory wszystko było oki. Do tej pory zawsze miałem w ustawieniach jak na zrzucie "Ustawienia jasności ekranu" Wszedłem w panel Diagnostyki i zrobiłem zrzuty dla kilku wariantów.

1. W panelu Diagnostyka  - 12. Dioda LED klikałem Jasność LCD - Min - LCD Minimum 

2. W panelu Diagnostyka  - 12. Dioda LED klikałem Jasność LCD - Max - LCD Maximum

3. Zablokowałem telefon i ponownie go odblokowałem - Po odblokowaniu nr 1

3. Zablokowałem telefon i ponownie go odblokowałem ale telefon przestawiłem w inne miejsce - Po odblokowaniu nr 2

Proszę niech ktoś oceni czy z czujnikiem światła jest oki. A może ustawienia jasności powinienem inaczej ustawić. Nieraz ustawiam w menu Poziom jasności  suwak na około 30% ale opcja Automatyczna zostaje włączona. Dodam tylko, że po ponownym uruchomianiu telefonu suwak wraca na minimum.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł powód i rozwiązanie tego problemu? U mnie pojawił się po wgraniu Androida 7.0 z MiuiPolska, wcześniej wszystko działało, i wydaje mi się, że przed którymś restartem też działało...
Edit: Wyczytałem, że na Mi4 również był podobny błąd, i pomagał flash pliku persist.img. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Jest taki trik dla Mi5 również?

Edytowane przez Nech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...