Skocz do zawartości

Mi5 nie działa czujnik jasności , zblizeniowy oraz żyroskop


Kupiec1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam ostatni rom dev ale wcześniej też tak było na romie dev i alfa miui8

1 - nie działa mi czujnik jasności - kiedy wezmę na auto jasność i zmieniam natężenie podświetlenia ekranu nic się nie zmienia jest stałe, na manualu działa regulacja od minimum do max 

2 - Nie obraca mi ekranu mimo odznaczenia blokady obracania , nawet restart nie pomaga

3 - czujnik zbliżeniowy świruje - odblokuje się np w kieszeni. lub nie można wyłączyć rozmowy bo ekran przyciemniony kiedy nic go nie zasłania

4 - jak sprawdzić te czujniki ? ( w innych modelach  MI i Redmi  są w diagnostyce tu tego nie ma )

5 - jak dorzucić do dziennych tapet blokady te piękne online co były wcześniej ( teraz są tylko offline kilka tapet na krzyż )

Wiem że tematy wałkowane na forum ale nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi .

Może ktoś pomoże/ doradzi , ewentualnie jaki rom (nawet miui7) jest taki że te czujniki działają bez zarzutu .

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Kupiec1985
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Poohacz79 napisał:

Zrób testy w diagnostyce. Jeżeli jest problem sprzętowy to test będzie negatywny.

 

20 minut temu, Kupiec1985 napisał:

4 - jak sprawdzić te czujniki ? ( w innych modelach  MI i Redmi  są w diagnostyce tu tego nie ma

Na romie który miałem świeżo po zakupie z IBG miałem te czujniki w diagnostyce, na xiaomi.eu też już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam, bo bym napisał od razu. Odblokowywałem na nim bootloader więc może jakiś china dev czy coś.

Co ciekawe, kojarze że w apce cpu-z dało się też jakoś sprawdzać czujniki - u mnie w zakładce sensors w tej chwili pustka. wtf? No i nie działa mi oczwiście autoobracanie ani ekran nie wygasza się jak przykłądam tel do głowy (zasłaniam ręką) w trakcie rozmowy.A na tamtym romie w diagnostyce działały mi te czujniki bo to pierwsze co sprawdzilem jak odpakowalem.

 

Aa dobra, zrobilem jakies zdjecie z tamtej diagnostyki, mam napisane Build Number: V7.3.9.0.MAACNDD, czyli to chyba faktycznie china dev

edit. kurde aplikacja kompas teraz też mi wogóle nie działa (tzn włącza się ale nie ma żadnego ruchu kompasu), na poprzednim buildzie śmigało spoko. Czyli coś jest skopane z tymi czujnikami w 6.6.30. W 6.6.23 mi działało.

edit2.

 

No i tak...

http://54.243.194.135/thread-304924-1-1.html

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja mam to samo w cpu-z .

a działa Ci automatyczna jasność ??

czyli że wipe naprawia to do następnego restartu telefonu ??

w śmiesznym antutu przy sensorach każdy ma status NOT supported ,

czyli lipa rom

 

 

Edytowane przez Kupiec1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że nie działa. Tak samo jak to zabezpieczenie przed odblokowaniem przy zasłoniętym czujniku zbliżeniowym. Czyli generalnie te sensory po prostu nie działaja w tym romie i tyle. No nic, trzeba poczekać do piątku na kolejny rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wtbn napisał:

Wygląda że nie działa. Tak samo jak to zabezpieczenie przed odblokowaniem przy zasłoniętym czujniku zbliżeniowym. Czyli generalnie te sensory po prostu nie działaja w tym romie i tyle. No nic, trzeba poczekać do piątku na kolejny rom

Z jednej strony to dobrze że Ci tez nie działa :)

bo już miałem podejrzenie że z moim egzemplarzem coś nie tak ( a wiem że działało)

miejmy nadzieję ze coś poprawią przy piątku

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.6.23 nie miał problemów z czujnikami, przynajmniej u mnie. Ale miał jakies inne drobne bugi pewnie. Niedługo (może dziś?) wyjdzie ten 6.7.8 xiaomi.eu na Mi5, pewnie będzie poprawione.

 

edit. " MIUI 8 China Developer ROM 6.7.8 released for Mi 5 "

dopiero zauważyłem 8 na końcu. Czyli ciekawe czy xiaomi.eu zrobią czy trzeba czekać znów na następny tydzień?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szymon napisał:

 

Chyba będziemy musieli poczekać do przyszłego tygodnia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

niekoniecznie, kiedyś pamiętam do RN3 eu wyszedł w sobotę

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni to testują :D ja rozumiem że nie wszystko się da sprawdzić, ale... nowa apka (bo ponoc jest "nowa") aparatu powinna być przetestowana, albo zostawiona stara.

 

edit. na zaktualizowanym camera zoom fx tak samo się sypie, a nawet wcześniej bo przy zmianie na przód już. Czyli to nie do końca apka.

przy trybie kamery problemu nie ma.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zielonyBB napisał:

Za to jest bug w Aparacie - przełączenie na tył i powrót na przód i mamy friz.

Dokładnie. Aparat się wykrzacza :/

16 minut temu, wtbn napisał:

Zainstalowałem, czujniki wygląda że działajo.

U mnie też jak na razie wszystko bez zarzutu. :)

Podsumowując: Muszą coś spier**lić, żeby coś naprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnny1836 napisał:

Dokładnie. Aparat się wykrzacza :/

U mnie też jak na razie wszystko bez zarzutu. :)

Podsumowując: Muszą coś spier**lić, żeby coś naprawić :D

Przynajmniej już uchem nie będe klikać po ekranie w trakcie rozmowy :D Przed chwilą rozmawiałem z mamą przez tel i jak nie przysadziło na full głośności głośnikiem zewnętrznym... :D na całe biuro xD aparat to tam trudno, da się używać, jakoś przetrwamy tydzień.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ktoś, tak jak ja, za parę dni jedzie na wakacje i chciałby jednak porobić trochę zdjęć -_-
Trzeba będzie się ratować apkami z Play Store,które w sumie i tak są lepsze - choćby Camera FV-5 :P

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnny1836 napisał:

Gorzej jak ktoś, tak jak ja, za parę dni jedzie na wakacje i chciałby jednak porobić trochę zdjęć -_-
Trzeba będzie się ratować apkami z Play Store,które w sumie i tak są lepsze - choćby Camera FV-5 :P

Będzie dobrze, chińczyki wycofali rom dev dla Mi5, bedzie poprawka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofali 6.7.8? 
Nie wiem dlaczego, ale tym razem boję się testować następny rom jako pierwszy na ochotnika :D 
BTW. Zgłosiłem problem z kamerą: http://en.miui.com/thread-306562-1-1.html
Myślę, że warto ich zalewać zgłoszeniami, wtedy od razu coś się rusza w kwestii błędów :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...