Sign in to follow this  
AmyS

Dodawanie nowych ikon MIUI v5

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć własną ikonę do aplikacji Meteo.pl, ponieważ domyślna ikona jest niewyraźna, no i odbiega od stylu MIUI ;) Efekt mojej pracy wygląda tak jak na załączniku.

Problem pojawił się na późniejszym etapie. Otóż, podczas pracy sugerowałem się tutorialem zamieszczonym na forum: Tworzenie ikon w stylu MIUI v5. W etapie "Jak dodać stworzoną ikonkę do MIUI?" jest napisane, że należy całość spakować i zmienić rozszerzenie na .mtz. Po wgraniu utworzonego pliku na telefon, podczas jego instalacji pojawia się błąd i ikony nie chcą się zainstalować.

Aby nie było żadnych wątpliwości, poniżej przedstawiam etapy mojej pracy, jakiej wykonałem. Możliwe, że coś (lub raczej na pewno) zrobiłem źle :)

1. 1. W sklepie Play znalazłem aplikację, której stworzyłem nową ikonę:
Meteo.pl.
2. Z adresu kopiuję fragment: com.strek.meteo.
3. Na stronie Android Activities, w okienku search, wklejam wcześniej skopiowany fragment: com.strek.meteo.
4. Wg. powyższej strony stworzoną ikonę nazywam: com.strek.meteo.png.
5. Pobieram pakiet ikon Miro Icons Expansion.
6. Pobranemu pliku zmieniam rozszerzenie z .mtz na .zip i rozpakowuję go.
7. Do pliku icons dopisuje rozszerzenie .zip i również rozpakowuję.
8. Przechodzę do ścieżki icons\res\drawable-hdpi i wklejam plik: com.strek.meteo.png.
9. Usuwam plik: icons.zip.
10. Całą zawartość pakuję jako: MIUIv5_MiroEx_v1.1.7_MiuiV4.zip.
11. Nowo utworzonemu archiwum zmieniam rozszerzenie z .zip na .mtz i kopiuję plik na telefon.

Podczas próby instalacji ikon pojawia się błąd taki, jaki widać na screenie poniżej. Do pakowania plików używam programu WinRAR. Jeśli mój opis jest czytelny i zrozumiały, to na którym etapie popełniłem błąd :?: Chyba, że prześlę ikonę Acid'owi i wrzuci ją do kolejnej wersji romu :D

post-74-13980030800805_thumb.jpg

post-74-13980030801305_thumb.png

Otwórz aplikację motywy, kliknij menu i wybierz importuj z karty - podstawy działania miui się kłaniają.

Muszę Cię zmartwić ZduneX25, ponieważ podstawy działania MIUI, które się kłaniają, również nic nie dają. Za pierwszym razem ikony się zainstalowały, ale dziwny błąd, którego treści zapomniałem, pojawiał się podczas ich zastosowania. Za drugim razem aplikacja Motywy cały czas ładowała i nie mogła zainstalować ikon.

Jak pakujesz ikony i potem motyw to rób to bez kompresji, a jak nie wyjdzie Ci to wrzuć luzem tą ikonę do /system/media/theme/miui_mod_icons/, uruchom ponownie telefon i ustaw w aplikacji motywy domyślne ikony miui.

Pakowanie bez kompresji powiodło się do tego stopnia, że udało się motyw zainstalować. Niestety w kategorii ikon nic się nie pojawiło. Po zastosowaniu motywu ikona od Meteo.pl nie uległa zmianie.

Aby wrzucić ręcznie ikonkę pobrałem program ES File Explorer File Manager. Mimo zastosowaniu Root, ikona nie zostaje wklejona do folderu miui_mod_icons. W tym momencie wyświetla mi się napis: Permission Denied.

Acid, jak zwykle jesteś moim zbawcą :!: Dzięki :D Mam nadzieję, że jeśli ktoś używa tej aplikacji to ikona się spodoba i że dobrze wyjdzie ;)

Mi tam rybka, bo musi być tylko jedna wersja. Ale podoba mi się Kamila. Ciekawsza.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this