Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w zakupie


Dezan

Pytanie

No witam.
Postanowilem zostac posiadaczem redmi note 3 pro 3/32. Tylko mam kilka "problemow" tzn. wybor sklepu i samo kupno, prawidlowe wypelnienie danych. Beda to moje drugie zakupy z chin, a pierwsze tego typu...
Dla tego jaki sklep wybrac? Ibuygou, spemall, goldway czy moze jeszcze cos innego? Bo z mojej obserwacji od dluzszego czasu te trzy sklepy sa chyba najczesciej polecane. Najbardziej zalezy mi na tym, zeby tak jak w przypadku ibuygou serwis byl w Polsce. Nie wiem jak to dokladnie dziala, ale wiem ze cos takiego jest. A cena jesli bedzie to roznica kilku $ nie jest jakos super istotna. 
Zapomnialem napisac, ze dosyc sporo o tym czytalem i zglupialem... Dla tego pisze ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ja na weekendzie złożyłem pierwsze zamówienie na ibuygou (mi5 prime). wybrałem ten sklep z kilku powodów:

1. najtańsza oferta (-18$ z kuponem znalezionym w sieci)

2. możliwość ubezpieczenia przesyłki (5% od wartości zamówienia) od naliczenia vatu (23% od wartości zamówienia!) - niby paczki są deklarowane na zaniżoną wartość ale nigdy nie wiadomo jak do tego podejdzie urząd celny (ja wolałem nie ryzykować)

3. serwis we Wrocławiu

4. wiele pozytywnych opinii

telefon został już spakowany i oczekuje na wysyłkę (jeżeli dobrze rozumiem obecny status: On the way ?)

 

kupiłem również na aliexpres ładowarkę samochodową do telefonu - na próbę, przesyłka darmowa (ok 30 dni oczekiwania). na ali nie odważyłbym się kupić telefonu (vat, sprzedawcy, niepewna gwarancja).

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

prosta sprawa. policz sobie ile zapłacisz kupując w każdym ze sklepów (ja rejestrowałem się w sklepach i kalkulowałem ceny poprzez dodawanie do koszyka i procedurę "check out" i tobie też to polecam bo niektóre sklepy np. pobierają prowizję od płatności co wpływa na cenę produktu. dodatkowo warto zagłębić się w informacje o przesyłce (niektórzy spedytorzy w cenie przesyłki gwarantują ubezpieczenie od vatu). dodatkowo w googlech szukałem koponów do produktu (mi5) który mnie interesuje i sprawdzałem czy działa (w googlech wpisywałem: xiaomi mi5 cuppon "nazwa sklepu"). jeżeli chodzi o wysyłkę z  terenu UE (UE warehouse) to raczej się nie opłaca bo doliczą ci od razu vat, a kupując z chin możesz uniknąć ovatowania lub zapłacić mniejszy vat. podejrzewam, że dlatego teraz jest tak dużo przesyłek, które podlegają owatowaniu przez UC ponieważ obecny rząd od dawna zapowiada walkę z nadużyciami podatkowymi i o ile jeden telefon kupiony przez jedną osobę w skali roku to pryszcz, to już kilkadziesiąt tysięcy takich osób w skali roku to spory problem. zwróciliście uwagę, że IBG nie oferuję ubezpieczenia od vatu jeżeli przesyłka kierowana jest m.in. do Niemiec? możliwe, że tam owatowanie jest na znacznie "szczelniejszym" poziomie

na kimovil com możesz porównać ceny w różnych sklepach na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...